Kadrioru lossi- ja pargiansambli sünnipäev

Juba sel teisipäeval, 22. juulil, tähistab Kadrioru lossi- ja pargiansambel oma 296. sünnipäeva.

Selle  puhul toimuvad pargis meeleolukad üritused ja mängud. Osa võtavad Kadrioru kunstimuuseum, Peeter I majamuuseum, Vilde muuseum, Lastemuuseum MiiaMilla ja Kadrioru park.

Peeter I Majamuuseumis, mis tähtsa sündmuse puhul kannab nime „Mustanahalise komandandi valge maja“, saab tutvuda Peetri vana palee ja tsaari ustava teenri Abraham Hannibali kohta käivate huvitavate faktidega.

Sünnipäevaga seotud üritused pargis saavad alguse kell 12.00 Lossiaiamängudega. Pidustused lõpetavad kogu perele mõeldud tsirkuseetendus, Karl Erik Taukara bändi ja Barokkorkestri Corelli esinemised ning Tallinn Dollsi moeetendus.

Vabas õhus toimuvatest üritustest osavõtt on kõigile tasuta, sissepääs ühte muuseumisse on 1 euro, kõigi osalevate muuseumide ühispilet 3 eurot.

Mustanahalise komandandi valge maja

1714. aastal saab Aafrikast pärit poisikesest Abraham Hannibalist Peeter I ustav adjutant. Pärast keisri surma 1725. aastal jääb ta peremeheta ning paleepöörete ajajärgul saadetakse ta lumivalgesse Siberisse eksiili. Elisabet I trooniletulekuga tõuseb A. Hannibal taas soosingusse ning määratakse Tallinna komandandiks. Ustava impeeriumi teenrina täidab ta kohusetruult oma ülesandeid, muutes ebamugavaks linlaste ja eriti Tallinna rae senise rahuliku elu. Punkti läbimiseks, tuleb leida vastused Peeteri maja ja Abraham Hannibali puudutavatele küsimustele.