29. augustil avame! “KOOLITUND, VAHETUND: vene haridus Tallinnas 1715–1944”

Ajaloonäitus “KOOLITUND, VAHETUND: vene haridus Tallinnas 1715–1944″ tutvustab siinse venekeelse hariduse ajalugu.

Tallinna vene muuseumi uus näitus on rännak aegadetagusesse kooli, kust igaüks võib leida midagi tuttavat ja lähedast. Avame Tallinna vene hariduse teemat alates aastast 1715 kuni 1944. aastani. Sellesse vahemikku mahuvad mitmed ajastud, koolielu aga sõltubki ajaloo muutustest.

Vene kooli ajaloo kaudu puutume kokku ka koolielu argipäevaga, mis on mõistetav kõigile, kes õppisid ja õpivad. Ühtlasi räägime siinse vene kogukonna ajaloost.

Praegu on Eestis päevakorral diskussioonid venekeelse hariduse üle, kuna see keel on paljudele kaasmaalastele emakeeleks. See on parim aeg pöörduda ajaloo poole, mille õppetunnid võivad pakkuda abi keeruliste ülesannete lahendamisel.

Näitusel on eksponeeritud teosed ja esemed järgmistest kogudest: Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Pedagoogika-Arhiivmuuseum, Eesti Rahvusarhiiv, Gustav Adolfi Gümnaasiumi Ajaloomuuseum, Nõmme muuseum, SA Narva Muuseum, SA Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Tallinna Linnamuuseum, Tallinna Linnaarhiiv, Aleksandr Dormidontovi erakogu, Aleksandr Borissovi erakogu, Kirill Nemirovitš-Dantšenko erakogu, Larissa Šiškevitsi erakogu.

Kuraatorid: Maria Smorževskihh-Smirnova, Zurab Jänes

Kujundus: Anastassia Kovõtska

Graafiline disain: Loore Sundja

Täname:
Jelena Beljovskaja, Nina Gordejeva, Aleksandr Dormidontov, Helda Venderström, Grigori-Kazimir  Seliverstov, Andres Lall, Annika Markson, Erik Jürviste, Lennart Kumm, Rita Rahu, Sander-Ott Eelmaa, Triin Siiner, Eduard Smirnov, Larissa Šiškevits