Mihkel Tammet “Aeglane Vaikelu”

Fotomuuseumi kelder “Lee” 9.09 – 5.10.2010.

Harrastusfotograaf Mihkel Tammeti debüütnäitus „Aeglane Vaikelu“ koosneb aastate jooksul fotografeeritud vaikelu motiividest. Fototeostel kujutatud

kompositsioonid teeb huvitavaks asjaolu, et need on komponeeritud eesti ühes vanimas ja originaalsemas arhailises Läänemaa puitmõisas.

Keskvere mõisasüda on läbi loodud MTÜ ja huviala tegevustega olnud avatud ka teistele fotohuvilistele oma nn „Slow Life“ propageerimise ja meelestatusega.

Vaata pilte: http://www.flickr.com/mtammet

Teerajaja. Peeter Tooming 70

Teerajaja. Peeter Tooming 70 (1. juuni 1939-17. mai 1997)

Näitus tähistab suure fotograafi, filmimehe ja fotoajaloolase 70. sünniaastapäeva. Eksponeeritud on tema loomingu paremik – suureformaadilised must-valged fotod. Lisatud tsitaadid Peeter Toominga artiklitest annavad ettekujutuse, kui tähtis oli Toomingale Eesti foto käekäik.

Peeter Tooming oli teerajaja ja rahvavalgustaja, kelle pühendunud tegevus sügavat austust väärib.

Näitus jääb avatuks 2011. aasta kevadeni.

Julius Johannson

Fotokelder LEE’s on avatud Fotomuuseumi kogude põhjal koostatud näitus: “Julius Johannson – Eesti auto -ja spordiajaloo unustatud suurkuju.” Näitus jääb avatuks kuni 7.09.2010.

Fotoajalooline kogu

Fotomuuseumis asub Tallinna Linnamuuseumi suurim museaalide kogu. See on fotokogu, mis sisaldab 64000 fotot ja negatiivi. Asjatundjad loevad TLM fotokogu üheks paremaks Tallinna vaadete arhiiviks Eestis. Kogus säilitatakse pilte Tallinnast alates 1870.aastatest kuni linna tänase päeva vaadeteni välja. Lisaks kaunile ja efektsele vanalinnale on jäädvustatud ka äärelinnade puitasumid. Fotokogu aareteks on kindlasti autorikollektsioonid Eesti kuulsate fotograafide J. ja P. Parikase, N. Nyländeri, Joh. Mülberi ja C. Sarapi töödega. Fotomuuseumi iga-aastased populaarsed püsinäitused on koostatud ainult oma kogu varade põhjal.

Fotograafia ajaloo tundmaõppimisel on suureks abiks väljapanek vanast fototehnikast. Fotomuuseumi kogus säilitatakse 864 ajaloolist kaamerat ja fototarvikut, nende hulgas on ka kuulus Eestis leiutatud pisikaamera “Minox”.

Eestis leiutatud pisikaamera “Minox”

Fotoajaloo mõistmisel on abiks vanad ja uued fotoõpikud ning – kataloogid. Fotomuuseumi dokumentaalkogu sisaldab 1961 huvitavat trükist ja käsikirja. Õnnitluspostkaartide kollektsioon (1374 museaali) võimaldab jälgida postkaardi arengut lühiteatest kauni piltpostkaardini.

Fotomuuseumi kogude kasutamine on tasuline. Kogude kasutamiseks palume eelnevalt kokku leppida telefoni teel.

tel. 644 87 67

Linnamuuseumi teenuste hinnakirjaga saab tutvuda aadressil: http://linnamuuseum.ee/linnamuuseum/info/teenuste-hinnakiri/

Osaga fotokogust saab digitaalselt tutvuda aadressil:

www.flickr.com/fotomuuseum

Julius Johannson – Eesti auto -ja spordiajaloo unustatud suurkuju.

Julius Johannson – Eesti auto -ja spordiajaloo unustatud suurkuju. avatud kuni 7. septembrini.

Kes on Julius Johannson? Meie kangelane sündis 1880.a Tallinnas. Tema noorpõlv möödus Kalamaja kiiresti arenevas tööstusrajoonis. Tehnikaharrastusega isa mõju ja loomupäraselt uuele avatud natuur suunasid Johannsoni juba varakult mehaanika põnevasse salailma. Tehnikast sai kirg, mis noore mehe täielikult neelas. Nii sai temast spetsialist, kuid ühtlasi ka pioneer.

Nagu ikka, unustas laiem üldsus ajaloo keerdkäikudes ka Julius Johannsoni ja tema saavutused. Tema lähedased meenutasid väärikat autosportlast kaua, aga eks siingi tegi põlvkondade vahetus oma korrektiive.

Perekonnas oli aga säilinud kaks uhket albumit Julius Johannsoni tegevusest. 1978. a jõudsid need Tallinna Linnamuuseumi fotokogusse, kus need dokumenteeriti, paigutati hoidlasse ja unustati. Selle teemaga polnud Linnamuuseumis keegi varem kokku puutunud ja huvi ei tuntud albumite vastu pikalt – 32 aastat. Kuni 2009. a ilmus Fotomuuseumisse keegi Ajaloo Instituudi magistrant Riho Paramonov, kes uuris Eesti taksonduse arengut. Otsisime talle välja kõik sõidukie pildid ja siis meenusid ka albumid. Noore ajaloolase hämmastus oli piiritu ja kogenud muuseumitöötaja tõdes järjekordselt, et muuseumides ja arhiivides jagub avastamisrõõmu vist küll igaveseks.

James Bondi kaamera Eestis

“Minoxi” spioonikaamera leiutamise lugu Eestis Kestvus: 45 minutit Vanus: kõigile vanuseastmetele, grupi suurus kuni 15 õpilast Hind: muuseumipileti hind õpilastele 15.- (lisaks 150.- programmitasu)

Kas Raevanglas kummitab ?

Ringkäik 600-aastases raevanglas ja vanglaülema majas.

Jutupaus Raevangla keldri vangikongis. Kestvus: 45 minutit Vanus: algklassidele
Hind: muuseumipilet õpilastele 15.- (lisaks 150.- programmitasu)
LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.