FOTOMUUSEUMI GALERII LEE

Laurene Bois-Mariage “ReCOLLAGES” 10.08 – 13.09.2016

ReCOLLAGES on seeria kujutistest arvutiekraanil, kus internetiaknad on seatud tuntud modernistlike ja postmodernistlike kunstnike Karel Teige’i, Herbert Bayeri, Kurt Schwittersi ja Jiří Koláři kollaažide ja fotokollaažide järgi.
Loodud töö uurib nii internetiallikate mitmekesisust kui ka kujutise dematerialiseerumist digitaalajastul.
Laurene Bois-Mariage selgitab: „Piirid fotograafia, maali ja joonistuse vahel muutuvad ähmaseks ja lõpuks tähtsusetuks. Samuti amatöörkunsti ja professionaalse kunsti vahelise eraldusjoone paikapidavus. ReCOLLAGES on korrelatsioonis üha lihtsama juurdepääsuga pildimaterjalile.“
Kollaaž on prantsuse keelest pärit termin, mis tuleneb sõnast „coller” – kleepima. Tegemist on uue terviku loomisega kõikvõimalike erinevate üksikelementide ja vormide kokkuliitmise tulemusena. ReCOLLAGES näitusel on kombineeritud digitaalmeedia elemendid. Laurene Bois-Mariage elab ja töötab paralleelselt Tallinnas ja Helsingis. Peale kunstialase kõrghariduse omandamist kodumaal Prantsusmaal jätkas ta magistriõpinguid Lõuna-Prantsusmaal Arles’i Kõrgemas Fotograafiakoolis, mille lõpetas 2005. aastal. Laurene huvitub fotograafias eriti kollektiivpraktikast, selle loomise ja levitamise uuest kontekstist, samuti fotograafia kohast sotsiaalmeedias.
Autor osaleb regulaarselt grupinäitustel, korraldab personaalnäitusi ning võtab osa ka erinevatel rahvusvahelistel kultuurisündmustel. 2015. aastal eksponeeriti tema töid Soomes, Eestis, Kreekas, Hispaanias ja USAs.

——————————————————

Galerii kuraator Kaupo Kikkas

Info näituste kohta või galerii kasutamise soovi korral pöörduda kaupo.kikkas (ät) linnamuuseum.ee, 644 87 67, 644 52 34

——————————————————

Lahtiolekuajad

1. märtsist kuni 31. oktoobrini:

K-E 10.00- 18.00

T suletud

1. novembrist kuni 28. veebruarini:

K-E 10.00-17.00

T suletud

Fotokelder Lee ajalugu

Fotokelder sündis Peeter Toominga algatusel 1992. aasta detsembris. Raevangla ehk tulevase Fotomuuseumi esimesel korrusel oli fotoajaloo ekspositsioon juba olemas, kuid keldrid polnud seni kasutust leidnud. Tooming tegi ettepaneku avada ühes keldris väike galerii, kus saaks tutvuda kaasaegse fotoeluga. See oli suurepärane algatus, mis sobis hästi muuseumi tulevikuplaanidega. Galeriile pani Tooming nime oma tütre Lee järgi.
Galerii avati 1993. aasta jaanuaris Ann Tenno isikunäitusega. Esialgu polnud näituste väljanägemine väga oluline. Põhiline oli sisu. Fantaasia ja hasart olid algusaastate märksõnad. Väljapeetud galerii sündis hiljem, aga mängulust pole ka praegu tabu.
Täna on Leel uus nägu. 20 aastat tõsist tööd on muutnud tema ilme soliidsemaks. Fotomuuseumi näitusesaalil peavadki olema nõudlikud kuraatorid ja latt kõrgel. Siiani on Tallinna Linnamuuseumile kuuluv Fotomuuseum pakkunud esinemisvõimalusi tasuta, et ärgitada algajaid, motiveerida meistreid ning korraldada ka fotoajaloo väljapanekuid. Lee ei pretendeeri kommertsedule, vaid ootab kõiki fotograafiasse kiindunuid.

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.