FOTOMUUSEUMI GALERII LEE

Annika Haasi “Lennukivaatlejad” on avatud 15.09-16.10.2016

Fotoprojekt Lennukivaatlejad jälgib viimase nõukogude inimese väljasuremist. 1960ndatel hakati militaartehase Dvigatel töötajaile Tallinna äärealal Suur-Sõjamäel jagama tasuta ja piiramatu kasutusajaga maatükikesi – las inimesed müttavad, kasvatagu oma kapsast ja porgandit. Nii hakkas siinse lennuvälja ümbruses Soodevahe mülkapinnasest hoolimata vohama datšakultuur, millele tagasivaatav pilk laskub kui nostalgilisse uduloori, kus pilpaküla kohal hõljuvad sulnid karmoškahelid ja sibulapeenarde vahel välguvad laste paljad päkad. Ent nostalgitsemine pole Lennukivaatlejate projekti idee ega eesmärk.

——————————————————

Galerii kuraator Kaupo Kikkas

Info näituste kohta või galerii kasutamise soovi korral pöörduda kaupo.kikkas (ät) linnamuuseum.ee, 644 87 67, 644 52 34

——————————————————

Lahtiolekuajad

K-E 10.30-17.00

T suletud

Fotokelder Lee ajalugu

Fotokelder sündis Peeter Toominga algatusel 1992. aasta detsembris. Raevangla ehk tulevase Fotomuuseumi esimesel korrusel oli fotoajaloo ekspositsioon juba olemas, kuid keldrid polnud seni kasutust leidnud. Tooming tegi ettepaneku avada ühes keldris väike galerii, kus saaks tutvuda kaasaegse fotoeluga. See oli suurepärane algatus, mis sobis hästi muuseumi tulevikuplaanidega. Galeriile pani Tooming nime oma tütre Lee järgi.
Galerii avati 1993. aasta jaanuaris Ann Tenno isikunäitusega. Esialgu polnud näituste väljanägemine väga oluline. Põhiline oli sisu. Fantaasia ja hasart olid algusaastate märksõnad. Väljapeetud galerii sündis hiljem, aga mängulust pole ka praegu tabu.
Täna on Leel uus nägu. 20 aastat tõsist tööd on muutnud tema ilme soliidsemaks. Fotomuuseumi näitusesaalil peavadki olema nõudlikud kuraatorid ja latt kõrgel. Siiani on Tallinna Linnamuuseumile kuuluv Fotomuuseum pakkunud esinemisvõimalusi tasuta, et ärgitada algajaid, motiveerida meistreid ning korraldada ka fotoajaloo väljapanekuid. Lee ei pretendeeri kommertsedule, vaid ootab kõiki fotograafiasse kiindunuid.

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.