FOTOMUUSEUMI GALERII LEE

Tulemas!

Ove Maidla “Fotogravüürid” 15.07.2016

——————————————————

Heikki Leis “Teenage Exorcist”

“Teenager exorcist” on järg mu eelmisele fotoseeriale nimega “Possessed”. “Possessed” kujutas tegelast, kellel polnud mingit kontrolli selle üle, mida ta tegi. Ta oli tõepoolest possessed (ingl. k. vaimudest vaevatud, omatud, hõlvatud). Käesolev seeria “Teenage Exorcist” kujutab polaarset vastandit eelmisele fotoseeriale- eneseteadlikku, teismelist tüdrukut, kelle liikumine ja tegevus on sihipärane. Fotod räägivad loo tema rännakutest ja võimest sobituda sellesse erakordsesse maailma, mis meid ümbritseb. Ta teab täpselt, mida teeb ja jääb alati endaks.Olles täielik osavõtja pildis, ajab ta välja vaimud kõikjalt enda ümber. Et lugu veel terviklikum oleks, kirjutas mu hea sõber Miku pilte saatvad värsid. Fotod on tehtud kõik analoog tehnikas ja pildistatud plaat- kaameraga 4 x 5 tasafilmile.

——————————————————

Galerii kuraator Kaupo Kikkas

Info näituste kohta või galerii kasutamise soovi korral pöörduda kaupo.kikkas (ät) linnamuuseum.ee, 644 87 67, 644 52 34

——————————————————

Lahtiolekuajad

1. märtsist kuni 31. oktoobrini:

K-E 10.00- 18.00

T suletud

1. novembrist kuni 28. veebruarini:

K-E 10.00-17.00

T suletud

Fotokelder Lee ajalugu

Fotokelder sündis Peeter Toominga algatusel 1992. aasta detsembris. Raevangla ehk tulevase Fotomuuseumi esimesel korrusel oli fotoajaloo ekspositsioon juba olemas, kuid keldrid polnud seni kasutust leidnud. Tooming tegi ettepaneku avada ühes keldris väike galerii, kus saaks tutvuda kaasaegse fotoeluga. See oli suurepärane algatus, mis sobis hästi muuseumi tulevikuplaanidega. Galeriile pani Tooming nime oma tütre Lee järgi.
Galerii avati 1993. aasta jaanuaris Ann Tenno isikunäitusega. Esialgu polnud näituste väljanägemine väga oluline. Põhiline oli sisu. Fantaasia ja hasart olid algusaastate märksõnad. Väljapeetud galerii sündis hiljem, aga mängulust pole ka praegu tabu.
Täna on Leel uus nägu. 20 aastat tõsist tööd on muutnud tema ilme soliidsemaks. Fotomuuseumi näitusesaalil peavadki olema nõudlikud kuraatorid ja latt kõrgel. Siiani on Tallinna Linnamuuseumile kuuluv Fotomuuseum pakkunud esinemisvõimalusi tasuta, et ärgitada algajaid, motiveerida meistreid ning korraldada ka fotoajaloo väljapanekuid. Lee ei pretendeeri kommertsedule, vaid ootab kõiki fotograafiasse kiindunuid.

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.