Haridus

Fotomuuseumis toimub põnevaid muuseumitunde igale fotohuvilisele, koolieast täiskasvanuteni.
Info ja tellimine: foto@linnamuuseum.ee, tel: +372 644 8767

UUS! Pealinna aerodroomid 

Vaatame aastanäitust „Pealinna aerodroomid 1916-1944“ ja räägime Eesti lennunduse ajaloost. Mõistame, milliseid lennukiosasid on vaja selleks, et lennuk saaks lennata. Meisterdame lennuki.

Teema sobib eelkõige nooremale koolieale.
Muuseumitundi korraldatakse gruppidele, hind 3 € osaleja kohta.

 

UUS!  Tsüanotüüpia

Tsüanotüüpia on fotomenetlusprotsess, kus kujutis ilmutatakse paberile rauasisaldusega kemikaalide ning UV valguse koostöös. Tulemuseks on valgete joontega kujutis sinisel taustal. Protsessi leiutas teadlane söör John Herschel 1842. aastal. Praktiseerima hakkas seda aga esimesena Anna Atkins, keda loetakse ka maailma esimeseks naisfotograafiks. Kuigi tegu on ühe maailma vanima fototegemise viisiga, saab seda edukalt ühendada ka tänapäevase tehnoloogiaga.
Osalejatel palume kaasa võtta pildistav mobiiltelefon või mõni digitaalne pilt.

Teema sobib eelkõige vanemale koolieale ja täiskasvanutele. Töötuba korraldatakse gruppidele, hind 4 EUR osaleja kohta.

 

kaamerad_voldik (1)Põnevad pildimasinad camera obscurast iPhone‘ni

Tutvume vanade kaamerate ekspositsiooniga ja saame teada huvitavaid fakte fotoajaloost. Vaatame, kuidas töötab Eesti kõige suurem kaamera. Võtame lahti ühe vana kaamera ja uurime millistest põhilistest osadest koosneb fotokaamera. Tund lõppeb viktoriiniga.

Teema sobib eelkõige vanemale koolieale ja täiskasvanutele. Muuseumitundi korraldatakse gruppidele, hind 4 EUR osaleja kohta.

 

Camera obscura meistriklassCamera obscura

Räägime ajast enne fotograafia leiutamist. Saame teada, kuidas kuulsad maalikunstnikud enne fotograafiat kasutasid maalimisel fotoaparaadi laadseid seadmeid, et lihtsustada perspektiivi kujutamist. Iga programmis osaleja ehitab endale camera obscura ja saab tuttavaks optika ühe põhilise reegliga.

Teema sobib eelkõige vanemale koolieale ja täiskasvanutele. Töötuba korraldatakse gruppidele, hind 4 EUR osaleja kohta.

 

Kas raevanglas kummitab

Tutvustame ainulaadset hoonet Tallinna linnapildis. Juttu tuleb hoone arhitektuurist, maja algsest funktsioonist ning tema käekäigust läbi sajandite. Räägitakse ka õigusemõistmisest keskaegses Tallinnas ning rae ja raevangla koostööst.

Teema sobib eelkõige koolieale ja täiskasvanutele. Ekskursiooni korraldatakse gruppidele, hind 20 EUR ( ei sisalda muuseumipiletit).

Info ja tellimine: foto@linnamuuseum.ee, tel +372 644 8767