Kogud

Fotomuuseumis asub Tallinna Linnamuuseumi suurim museaalide kogu. See on fotokogu, mis sisaldab umbes 67000 fotot, negatiivi ja digitaalset kujutist.

Asjatundjad loevad TLM fotokogu üheks paremaks Tallinna vaadete arhiiviks Eestis. Kogus säilitatakse pilte Tallinnast alates 1860. aastatest kuni linna tänase päeva vaadeteni. Lisaks kaunile ja efektsele vanalinnale on jäädvustatud ka äärelinnade puitasumid.

Fotomuuseum tegeleb ka Eesti fotoajaloo uurimise ja säilitamisega, seetõttu sisaldavad kogud hulgaliselt fotograafide ja fotokunsti teemalist materjali. Fotokogu aareteks on kindlasti autorikollektsioonid Eesti kuulsate fotograafide Johannes ja Peeter Parikase, Nikolai Nyländeri, Johannes Mülberi, Carl Sarapi ning Peeter Toominga ja Tallinna Fotoklubi liikmete töödega.

Fotograafia ajaloo tundmaõppimisel on suureks abiks väljapanek vanast fototehnikast. Fotomuuseumi kogus säilitatakse 1400 ajaloolist fotoeset, nende hulgas on ka kuulus Eestis leiutatud pisikaamera “Minox”. Ning mitmeid Eestist toodetud või konstrueeritud pildimasinaid.

Fotomuuseumi dokumentaalkogu sisaldab 2100 trükist ja käsikirja mille hulgas on ka esimene mahukam fotoõpik Heinrich Tiidermanni “Täieline Päewapildi Õpetus” 1899.a. Õnnitluspostkaartide kollektsioon (1388 museaali) võimaldab jälgida postkaardi arengut lühiteatest kauni piltpostkaardini.