Näitused

Kai Kaljo “ASJAD” 7.04-30.04

Olen pildistanud Tallinna suveniiripoode alates 2012. aastast, kui mulle hakkas tunduma, et vanalinna välisilmes on taas toimunud mingi oluline muutus.

Kuna olen juba päris kaua elanud, mäletan eelmisi “pilte” alates 60ndatest, kui vanalinn elas väga vaikset elu, midagi eriti poodides ei müüdud ja suveniire polnud palju tarvis, sest turiste käis siin vähe. Sellele järgnes 70ndate ja 80ndate Tallinn, kuhu “turismirongidega” saabunud turistid tormasid toidupoodide uste taha sappa, siis 90ndate alguse valuutapoodide Tallinn, kus kohalik elanik ennast võõrana tundis. Asju on nendel mu vanadel mälupiltidel üsna vähe.

Kasutan näituse osana ka seitset Fotomuuseumi arhiivist pärit fotot, mis näitavad kaubandust Tallinnas erinevatel aegadel alates 1896. aastast. Ka nendel piltidel on asju just niipalju kui tarvis.
XXI sajandi Tallinnas on asju palju ja need asjad räägivad.

Kai Kaljo


Enel Lepik ja Larissa Tilk „Must-valged noodid – duo“ 6.04-30.04

Enel Lepik ja Larissa Tilk esinevad ühisnäitusel „Must-valged noodid – duo“, mis on avatud Fotomuuseumis 6. aprillil. Näitus jääb avatuks 30. aprillini.

Enel Lepik ja Larissa Tilk kirjutavad näitusest:
„Näitus „Must-valged noodid – duo“ on meie ühisnäitus – see on meie duo ehk mäng neljal käel. Miks naised on pildistanud naisi? Sest Eesti naine on õrn ja samas ka tugev; ta on ilus ja andekas; ta on vaimukas ja samas ka salapärane. Eesti naises on ürgjõudu, ta on nagu tuli ja tuul ja metsik loodus ise, temas on koos põrgu ja paradiis…

Meie näitusega tahaksime, et inimesed naudiks seda naise ilu, mida on sajandeid juba jäädvustatud. Olen kohanud inimesi, kes tunnevad piinlikust ja häbenevad selliseid pilte, aga õnneks selliste jaoks on palju teisi ilusaid pilte nautimiseks.

Nautige meie näitust ja uute ilusate kohtumisteni!
Kontakt:

Enel Lepik: enellepik.eu
Larissa Tilk: Facebook VAU! Stuudio