PROJEKTIRUUM

2016 a. septembrist alates on Fotomuuseumis avatud lisaks galerii “Lee”le uus näitustepind projektiruum, mis saab olema kunsti, foto ja kollektsionääride päralt. Projektiruumi galeriipind on lihtsalt kohandatav autorite vajadusi silmas pidades. Projektiruum asub Fotomuuseumi esimesel korrusel.

Tõnu Noorits

retrospektiivnäitus

19.01-05.03.2017

19. jaanuaril avatakse Fotomuuseumi kahel korrusel Tõnu Nooritsa retrospektiivnäitus, kus saab näha autori töid läbi nelja aastakümne.

Tõnu Noorits on pakkunud läbi oma karjääri huvitavat ja omanäolist fotograafi käekirja, mis hõlmab väga erinevaid žanre. Fotomuuseumi näitus keskendub peamiselt lavastuslikule fotole.

Üheks näituse põnevaimaks seeriaks on autorikomplekt “Farewell to Socialism” mis valmis 1980ndate aastate teisel poolel ning kogus välismaal kiirelt tuntust, tuues autorile muuhulgas FIAPi kuldmedali. Eestis jäi segaste aegade tõttu laiemale publikule fotoseeria olemasolu aga sootuks teadmata. Nii on võimalus pärast pikki aastaid taas seda teost galeriis väljapanduna näha.

Tõnu Nooritsa aktiivne näitusetegevus algas 1980ndatel aastatel, ning on toonud autorile mitmeid kõrgeid tunnustusi nagu kolm FIAPi kuldmedalit, Jaapani fotosalongi võitjamedal ja PSA kuldmedal jpm.

Näitus jääb avatuks 26. veebruarini. Paralleelselt Fotomuuseumi näitusega on Tõnu Nooritsa retrospektiivnäituse teine osa avatud Fahle galeriis.

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.