Kiek in de Kök ja Bastionikäigud

Ekspositsioon „Ajarännak. Tallinn 1219-2219.”
räägib sõjapidamisest vanas Tallinnas, annab pildi katkust ja näljahädadest ning tutvustab kuritegusid ja karistusi keskaegses linnas.
Unikaalses relvakambris saavad huvilised tutvuda mitmesuguste relvadega ja proovida kätt laskesimulaatoril. 6. korruse kohvikust avanevad ainulaadsed vaated Toompeale, all-linnale ja sadamale.

Bastionikäikudes viib tulevikurong külastajad aastasse 2219, teine osa väljapanekust annab edasi bastionikäikude ajaloo, liikudes ajas tagasi 17. sajandisse.
Tornist bastionikäikudesse viiv uus tunnel on ääristatud ajasammastega, mis tutvustavad eri ajaarvamissüsteeme.

Ekskursioonid bastionikäikudesse

Bastionikäikudesse pääseb ainult giidi saatel, grupi  suurus võib olla ca 20 inimest (Ajarong mahutab kuni 18 täiskasvanut või kuni 24 last.). Ekskursioone korraldatakse eesti, vene ja inglise keeles, eelneval kokkuleppel ka soome ja kreeka keeles.

Registreerimine kohapeal, helistades (+372) 644 6686(+372) 644 6686 või meilitsi.
E-post:  kok@linnamuuseum.ee

Lahtiolekuajad

T-P 10.00-17.30
(kassa suletakse 17.00)

Märtsipommitamisele pühendatud teemaekskursioon

„Tallinna suurpommitamine ning varjendid Harjuvärava mäe all″

9. – 10. märtsil 2015 möödub 71 aastat Tallinna tabanud massiivsest õhurünnakust, mille II maailmasõja päevil korraldas Saksa vägede poolt okupeeritud linnale nõukogude lennuvägi. Rünnak tõi endaga kaasa enneolematuid purustusi, muutes jäädavalt linna nägu ja tuhandete linlaste elu. Hävis 1/3 Eesti pealinnast ning hukkus vähemalt 554 inimest. Sellel hirmuööl leidis tuhatkond tallinlast pommide eest kaitset varjendiks kohandatud Ingeri bastioni käikudes ehk Harjuvärava mäe all.

Temaatiline ekskursioon sõjaaegsetesse varjenditesse viib külastajad ajas tagasi ning vahendab kohalolnute mälestusi.

Ekskursioon algab Kiek in de Kökist (Komandandi tee 2)  teisipäeval, 10. märtsil kell 17.00, sissepääs sooduspiletiga 3.20 EUR.

Palume ette registreeruda tel. 6 44 66 86 või meiliaadressil kok@linnamuuseum.ee.

Ekskursiooni juhib Toomas Abiline.

Linnalaager “Maskimäng muuseumis”

Kuna Kiek in de Kökis on peidus palju põnevusi, siis kutsume lapsi neid koolivaheajal avastama.

Kõigile küsimustele laagri programmi ja registreemise kohta vastab meie pedagoog Aet Laast   aet.laast@linnamuuseum.ee

Hiina uusaastat tähistame uue näitusega!

Alates 20. veebruarist on võimalik külastada meie tornis fotonäitust „Lummav Peking. Taliolümpialinn Peking“. Näitusel, mis on osa Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti Hiina uusaasta programmist, on vaatamiseks üle 40 foto, mille autoriteks on tunnustatud fotograafid üle maailma.


Käigud küünlavalgel

21. veebruaril 2015 korraldab muuseum “Kiek in de Kök ja Bastionikäigud“ taas populaarseid  jalutuskäike küünlavalgel Tallinna maa-alustesse käikudesse! Jalutuskäigud teejuhi saatel algavad Kiek in de Kökist igal pool- ja täistunnil ajavahemikus 16.30–19.00 eesti ja vene keeles. Jalutuskäikudele palume eelnevalt registreeruda tel 6 44 6686 või e-kirjaga kok@linnamuuseum.ee.

Osalemine muuseumipiletiga 5.80 €, sooduspilet 3.20 €.

Küünlavalgel jalutuskäigud maa-alustes käikudes

Seoses läheneva küünlapäevaga korraldame laupäeval, 31. jaanuaril taas küünlavalgel jalutuskäike Tallinna maa-alustesse salakäikudesse!

Jalutuskäigud teejuhi saatel algavad Kiek in de Kökist igal pool- ja täistunnil ajavahemikus 16.30–19.30 eesti ja vene keeles.

Jalutuskäikudele palume eelnevalt registreeruda tel 6 44 6686 või e-kirjaga kok@linnamuuseum.ee.

Osalemine muuseumipiletiga 5.80 €, sooduspilet 3.20 €.

„Pil(t)k läbi aja“ Tallinna hävinud keskaegsete linnakindlustuste vaateid kunstis

22. jaanuaril 2015 avatakse suurtükitorni 1. korrusel Tallinna Linnamuuseumi näitus „Pil(t)k läbi aja“ – Tallinna hävinud keskaegsete linnakindlustuste vaateid kunstis.

Näitusel on eksponeeritud suurendatud reproduktsioonidena vaated Tallinna linnamüüri, väravate ja tornide tänaseks hävinud osadest. Näha saab nüüdseks kadunud Nunne, Viru ja Väikest Rannaväravat, Duveli ning Luhrenburgi torne. Pilgu ajaloolistele vaadetele saab heita ka läbi aknakeste, mille klaasidel fotod samadest kohtadest kaasajal. Nii saab näitusekülastaja justkui vaadata aegade taha ning hiljem linnas jalutades kujutleda neid paiku minevikus. Piltide originaalid paiknevad Tallinna Linnamuuseumi ja Eesti Ajaloomuuseumi kunstikogudes. Näituse kuraator on Risto Paju, tekstide autor Ando Pajus, kujundajad Pärtel Tall ja Risto Paju, fotod Tanel Verk.

Näitus jääb avatuks 2015. aasta lõpuni.

Tallinna Linnamuuseumi kalender 2015

Ilmunud on Tallinna Linnamuuseumi 2015. aasta kalender, mis on koostatud muuseumi fotokogusse kuuluvate vanade Tallinna vaadete põhjal!

Kalendris on kasutatud vaateid rahvusvaheliselt tuntud Eesti fotograafi Charles Borchardti (1834-1892) fotoalbumist „Album von Reval“.

Albumi fotod on pildistatud ja välja antud 1880. aastatel.

Kalendrit on võimalik osta Tallinna Linnamuuseumist  ja teistest    linnamuuseumi filiaalidest, ka meie muuseumist.

Hind 3.80 eurot.


LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.