Kiek in de Kök ja Bastionikäigud

Ekspositsioon „Ajarännak. Tallinn 1219-2219.”
räägib sõjapidamisest vanas Tallinnas, annab pildi katkust ja näljahädadest ning tutvustab kuritegusid ja karistusi keskaegses linnas.
Unikaalses relvakambris saavad huvilised tutvuda mitmesuguste relvadega ja proovida kätt laskesimulaatoril. 6. korruse kohvikust avanevad ainulaadsed vaated Toompeale, all-linnale ja sadamale.

Bastionikäikudes viib tulevikurong külastajad aastasse 2219, teine osa väljapanekust annab edasi bastionikäikude ajaloo, liikudes ajas tagasi 17. sajandisse.
Tornist bastionikäikudesse viiv uus tunnel on ääristatud ajasammastega, mis tutvustavad eri ajaarvamissüsteeme.

Ekskursioonid bastionikäikudesse

Bastionikäikudesse pääseb ainult giidi saatel, grupi  suurus võib olla kuni 20 inimest. Ekskursioone korraldatakse eesti, vene ja inglise keeles, eelneval kokkuleppel ka soome ja kreeka keeles.

Registreerimine kohapeal, helistades (+372) 644 6686 või meilitsi.
E-post:  kok@linnamuuseum.ee

Lahtiolekuajad

T-P 10.30-18.00
(kassa suletakse 17.30)

TEEMAPÄEV „PILDIRÜÜSTE TALLINNAS JA PÜHAPILTIDE TEMAATIKA“

Tänavu möödub 490 aastat reformatsiooniaegsest pildirüüstest Tallinnas, mida meenutatakse pühapäeval 14. septembril muuseumis Kiek in de Kök teemapäevaga  „Pildirüüste Tallinnas ja pühapiltide temaatika“.

Kell 13.00 on Kiek in de Kökis õpituba lastele „Pühapiltide lood“ ning kell 14.00 Toomas Abilise loeng „Usupuhastuse sündmused Tallinnas – pildirüüste 14. septembril 1524“.

Samateemalised üritused toimuvad ka vene keeles: kell 13.00 kõneleb muuseumipedagoog Julia Voinova pildirüüstest Tallinnas, kell 14.00 järgneb munatempera töötuba, kus huvilistel on võimalik ikoonimaalivärvidega kätt proovida.

Sissepääs teemapäevale muuseumi sooduspiletiga 2.60€, eelkooliealised tasuta. Munatempera töötoa hind on 3.20€.

Kaupo Kikkase kaevurid Kiek in de Kökis

Alates 18. juunist  Kiek in de Köki maa-aluses fotogaleriis Kaupo Kikkase portreenäitus Ida-Virumaa kaevuritest.
Kümme suureformaadilist fotot koos valgus- ja heliinstallatsiooniga viivad vaataja hetkeks niiskesse kaevanduskäiku.

„Kui sattusin esimest korda maa alla kaevandusse, siis tundsin kohe, et pean siin midagi looma. See tunne, kui seisad pimedas käigus ja sinu kohal on mõõtmatud tonnid pinnast, planeedi koort, on emotsionaalselt võrreldav sukeldumise või lendamisega.
Need maa-alused käigud üksi ei ole aga midagi ilma meesteta, kes neid uuristavad. Nii oli selge, et tahan luua projekti nendest meestest ning ehk kandub killuke seda erilist tunnet läbi nende ka publikuni,“ kirjeldab Kikkas kaevurite portreteerimise idee sündi.
„Mind lummavad elukutsed, mis on sadu aastaid olemuselt muutumatud. Ametid, mis on “päris”, kus on vaja jõudu ja mille resultaat on käega katsutav. Õigupoolest on neis kõik see, mida fotograafias ei ole! Sääraste elukutsete sümboleiks on minu jaoks kalurid, metsamehed ja kaevurid. Need ametid on kui igavesed mehe ja looduse vahelised jõukatsumised ning olgugi, et nende vorm ajas pisut uueneb, jääb nende olemus alati samaks.“

Kikkase jaoks oli kaevurite portreteerimisel oluline vältida liigsest lavastatust ja hoida pildistades situatsioonid nii loomulikud kui võimalik. „Otsustasin valida viisi, mida kutsun kontrollitud dokumentalistikaks. Kuivõrd aga tegu on portreedega, siis palun neid kõiki hetkeks kaamerasse vaadata, mis võiks sümboliseerida lihtsalt kaaslasele otsa vaatamist. Töötasin selle jaoks välja ka erilise valguslahenduse, mis tähendas kolme abilist, kes pidid paiknema loetud sekunditega õigesse kohta, et pilkases pimeduses soovitud valgus luua.“

Näituse tööd on vormistatud _face-mount _tehnoloogias, mis annab fotodele erilise sügavuse. Tööd on valmistanud Artprint. Näitus sai teoks tänu VKG toetusele.

Näitus jääb avatuks kuni augusti lõpuni.

Neitsitorni ja Kiek in de Köki vaheline otsetee külastajatele avatud

Alates 28. maist saavad kõik soovijad liikuda Tallinna Linnamuuseumi kahe filiaali, Kiek in de Köki suurtükitorni ja Neitsitorni vahel otse mööda müürikäiku.

Seoses Neitsitorni põhjaliku korrastamisega 2012.–2013. aastal ühendati kõrvuti seisvad tornid maalilisi linnavaateid pakkuva müürikäiguga. Kui esialgu pääses ühest tornist teise ainult eriekskursioonidega, siis nüüd on saanud tööküpseks lahendus, mis lubab kasutada otseühendust kõigil külastajatel.

Kahe torni ühiskülastuseks tuleb lunastada ühispilet, mis avab Kiek in de Kökki ja müürikäiku ühendava magnetlukuga ukse. Pilet püsib aktiivne 8 tundi alates esmakasutamisest.

Ühispileti täishind on 7 eurot, soodushind (üli)õpilastele ja pensionäridele 2.60. Piletid on müügil nii Kiek in de Köki kui Neitsitorni piletiletis.

maalilisi linnavaateid pakkuva müürikäiguga. Kui esialgu pääses ühest tornist teise ainult eriekskursioonidega, siis nüüd on saanud tööküpseks lahendus, mis lubab kasutada otseühendust kõigil külastajatel.

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.