Kiek in de Kök ja Bastionikäigud

Ekspositsioon „Ajarännak. Tallinn 1219-2219.” räägib sõjapidamisest vanas Tallinnas, annab pildi katkust ja näljahädadest ning tutvustab kuritegusid ja karistusi keskaegses linnas.
Unikaalses relvakambris saavad huvilised tutvuda mitmesuguste relvadega ja proovida kätt laskesimulaatoril.
6. korruse kohvikust avanevad ainulaadsed vaated Toompeale, all-linnale ja sadamale.

Bastionikäikudes viib tulevikurong külastajad aastasse 2219, teine osa väljapanekust annab edasi bastionikäikude ajaloo, liikudes ajas tagasi 17. sajandisse.
Tornist bastionikäikudesse viiv uus tunnel on ääristatud ajasammastega, mis tutvustavad eri ajaarvamissüsteeme.

Ekskursioonid bastionikäikudesse

Bastionikäikudesse pääseb ainult giidi saatel, grupi  suurus võib olla ca 20 inimest (Ajarong mahutab kuni 18 täiskasvanut või kuni 24 last.). Ekskursioone korraldatakse eesti, vene ja inglise keeles.

Registreerimine kohapeal, helistades (+372) 644 6686 või meilitsi.
E-post:  kok@linnamuuseum.ee

Lahtiolekuajad

T-P 10.30-18.00
(kassa suletakse 17.30)

TOIMUB:

Ants Laaneotsa loeng “Islamiriik”

Suurtükitornis Kiek in de Kök jätkuvad loengud, mis käsitlevad sõjapidamist ja militaarkultruuri läbi sajandite Teisipäeval, 3. mail kell 17.30 peab erukindral Ants Laaneots loengu teemal “Islamiriik”.

Miks tekkis ISIS, kuidas seda juhitakse ja majandatakse, milline on ISISe sõjapidamise taktika ning strateegia, miks seda suurriikide poolt senini alistatud ei ole?

Palume loengule eelnevalt registreeruda tel. 6 44 66 86 või e-kirjaga: kok@linnamuuseum.ee. Kohtade arv on piiratud! Osalemine muuseumi sooduspiletiga (3 EUR).

Roman Matkieviczi karikatuurinäitus “50+”

Naljapäeval, 1. aprillil avatakse Kiek in de Köki 6. korrusel Eesti Meremuuseumi kauaaegse kunstniku Roman Matkieviczi karikatuurinäitus „50+”. Näitus, millega autor tähistab oma juubelisünnipäeva koosneb peamiselt mereteemalistest karikatuuridest. Näitus jääb avatuks 8. maini.

“Vaateid kaitsekäigult“

Suurtükitorni Kiek in de Kök ja Neitsitorni vahelisel kaitsekäigul on nüüdsest avatud ümbruskonna põnevaid paiku tutvustav stendinäitus.

Kaitsekäigult all-linnale pilku heites näeme enda ees Rüütli tänava ääres paiknevate hoonete katuseid ja sisehoove, trepist Neitsitorni poole tõustes aga maalilist Taani kuninga aeda. Näitus tutvustabki värvika ajalooga hooneid Rüütli tänaval ning Taani kuninga aia naabruses. Sissepääs Kiek in de Kökist (Komandandi tee 2).

Olete oodatud!

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.