Kiek in de Kök ja Bastionikäigud

Ekspositsioon „Ajarännak. Tallinn 1219-2219” räägib sõjapidamisest vanas Tallinnas, annab pildi katkust ja näljahädadest ning tutvustab kuritegusid ja karistusi keskaegses linnas. Unikaalses relvakambris saavad huvilised tutvuda mitmesuguste relvadega ja proovida kätt laskesimulaatoril. 6. korruse kohvikust avanevad ainulaadsed vaated Toompeale, all-linnale ja sadamale.

Bastionikäikudes viib tulevikurong külastajad aastasse 2219, teine osa väljapanekust annab edasi bastionikäikude ajaloo, liikudes ajas tagasi 17. sajandisse. Tornist bastionikäikudesse viiv uus tunnel on ääristatud ajasammastega, mis tutvustavad eri ajaarvamisi..

Ekskursioonid Bastionikäikudesse

Bastionikäikudesse pääseb ainult giidi saatel. Grupi  suurus max 20 inimest. Ekskursioone korraldatakse eesti, vene ja inglise keeles, eelneval kokkuleppel  ka soome, saksa ja kreeka keeles.

Registreerimine kohapeal või: tel: +372 644 6686 e-post:  kok@linnamuuseum.ee,

Lahiolekuajad

T - P 10.00 - 17.30 (kassa suletakse 17.00)

Teemapäev „Taanilinn Tallinn“

Pühapäeval 27. aprillil korraldab muuseum „Kiek in de Kök ja Bastionikäigud“ fotonäituse „Kaasaegne kuninglik kodu“ (01.04– 27.04) raames teemapäeva „Taanilinn Tallinn“.

Kell 13.00 räägib Taani Kultuuri Instituudi juhataja Silvi Teesalu monarhiast 21. sajandil, kohtumistest Taani kuningliku perekonnaga ja Eesti ajaloolistest sidemetest Taani kuningakojaga.

Päeva jooksul saavad külastajad oma teadmisi proovile panna viktoriin-otsimismängus „Taanilinn Tallinn“, kus kõiki küsimustele õigesti vastanuid ootavad väikesed Taani-teemalised auhinnad.

Ühtlasi on see viimane võimalus vaadata Taani kroonprintsess Mary avatud näitust, mis tutvustab Kopenhaagenis asuva Frederik VIII palee restaureerimist aastatel 2004–2010. Palees asuvad Taani kroonprintsipaari esindusruumid ning kroonprints Frederiki, kroonprintsess Mary ja nende nelja lapse kodu.

Sissepääs sooduspiletiga 2.60€, eelkooliealised tasuta.

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.