Kiek in de Kök ja Bastionikäigud

Ekspositsioon „Ajarännak. Tallinn 1219-2219.”
räägib sõjapidamisest vanas Tallinnas, annab pildi katkust ja näljahädadest ning tutvustab kuritegusid ja karistusi keskaegses linnas.
Unikaalses relvakambris saavad huvilised tutvuda mitmesuguste relvadega ja proovida kätt laskesimulaatoril. 6. korruse kohvikust avanevad ainulaadsed vaated Toompeale, all-linnale ja sadamale.

Bastionikäikudes viib tulevikurong külastajad aastasse 2219, teine osa väljapanekust annab edasi bastionikäikude ajaloo, liikudes ajas tagasi 17. sajandisse.
Tornist bastionikäikudesse viiv uus tunnel on ääristatud ajasammastega, mis tutvustavad eri ajaarvamissüsteeme.

Ekskursioonid bastionikäikudesse

Bastionikäikudesse pääseb ainult giidi saatel, grupi  suurus võib olla ca 20 inimest (Ajarong mahutab kuni 18 täiskasvanut või kuni 24 last.). Ekskursioone korraldatakse eesti, vene ja inglise keeles, eelneval kokkuleppel ka soome ja kreeka keeles.

Registreerimine kohapeal, helistades (+372) 644 6686(+372) 644 6686 või meilitsi.
E-post:  kok@linnamuuseum.ee

Lahtiolekuajad

T-P 10.30-18.00
(kassa suletakse 17.30)

Kiek in de Kökis avatakse peatselt ainulaadne näitus “Baruto. 10 aastat Jaapanis.”

Esmaspäeval 10. novembril 2014 avatakse Kiek in de Köki suurtükitornis Eesti Spordimuuseumi näitus „Baruto. 10 aastat Jaapanis.“.

Populaarne näitus võimaldab Eestis esmakordselt näha mitmeid unikaalseid esemeid alates Baruto sumopõllede ja kimonote kollektsioonist kuni väärikate auhindade ja meeneteni välja. Väljapaneku kõige haruldasem eksponaat on sumoturniiri võitjale omistatatav rändauhind, Imperaatori karika ametlik koopia, mis on tõenäoliselt ainus, mida saab näha väljaspool Aasiat. Lisaks saab külastaja teadmisi Eesti sumoloost ja sumomaadluse üldisematest põhimõtetest.

Eesti spordiajalugu on rikas võimsate saavutustega tugevate meeste poolest, olgu juttu maadlejatest, tõstjatest või teistest tugevatest spordimeestest ja -naistest läbi aegade. Uue peatüki jõumeeste saagasse kirjutas aga eelkäijate kõrval sõna otseses mõttes suurim vägilane ‒ Jaapanis sumomaadluse absoluutsesse tippu tõusnud ja sadade miljonite poolehoiu pälvinud Kaido Höövelson.

2004. aastal Jaapanisse sumomaadlejaks siirdunud Kaido oskas tollal vaid unistada, et kümne aasta pärast tagasi kodumaale tulles on ta jätnud selja taha sportlaskarjääri, mida ehivad nii mitmete rekordite purustamised, sumo eliitturniiri võit kui ka sumohierarhias paremuselt teisele positsioonile tõusmine. Eesti Spordimuuseumi näitus „Baruto. 10 aastat Jaapanis.“ ongi pühendatud tagasivaatena Kaido Höövelsoni ainulaadsele teekonnale Lääne-Virumaalt sumomaailma absoluutsesse tippu.

Muuseum on sellel esmaspäeval erandkorras avatud ja sisse pääseb sooduspiletiga!

HINGEDEPÄEVA JALUTUSKÄIK TALLINNA SALAKÄIKUDES

Hingedepäeval, 2. novembril kutsume taas nüüd juba traditsioonilistele õhtustele jalutuskäikudele Tallinna salapärasesse all-ilma.

Jalutuskäik kulgeb küünlavalgel ning teekonnal kohtume all-maailma asukate – koopa-ämblike ja isikutega, kes olid minevikus käikudega seotud.

Jalutuskäigud teejuhi saatel algavad Kiek in de Kökis (Komandandi tee 2) igal pool- ja täistunnil 16.00–18.30, eesti või vene keeles.

Palume eelnevalt registreeruda tel. 644 6686 või e-kirjaga: kok@linnamuuseum.ee

 

Loeng Maarjamaast 25.10 kell 14 – olete oodatud!

“SEE ON LEEDU” – TÄNAPÄEVA LEEDU PRESSIFOTO

Juba üle kümne aasta on Leedus toimunud pressifoto konkurss. Näitusel saab tutvuda konkursi võitjate Ramūnas Danisevičiuse, Tomas Lukšyse, Saulius Žiūra, Eugenijus Kavaliauskase ja teiste fotograafide töödega. Näitusel on välja pandud viimaste aastate Leedu pressifoto konkursi võidutööd. Rahvusvahelise komisjoni väljavalitud parimad Leedu pressifotod peegeldavad nii Leedu kireva elu seiku kui ka pildiautorite endi loomingulisi otsinguid. Fotodel on kajastatud traditsioonilisi konkursiteemasid: uudislugu, elu, portree, kultuur, diplomaatia, meelelahutus, sport, sõjavägi, loodus ja keskkonnakaitse, glamuur ning fotoreportaaž. Pressifoto tähendab tunnet, arusaamist, õnne, mõnikord ka üllatust. Seesuguste konkursside ja näituste korraldamise ning fotokogude üllitamisega jäädvustame fotode abil sündmused, inimeste näod ja kogu praeguse aja, milles elame. Usume, et Leedu parimate pressifotograafide tööd näevad ja oskavad hinnata ka tulevased põlvkonnad, kes otsivad neid minevikuhetki, mis vääriksid talletamist nii Leedu kui ka Euroopa ajaloos. Näitus on sündinud koostöös Leedu saatkonnaga Eestis. Seda on toetanud Leedu välisministeerium, Leedu kultuuri fond ja head inimesed. Jonas Staselis Leedu pressifotograafide klubi president Näitus on avatud Kiek in de Köki 1. korrusel 18.09.2014–31.10.2014

Nüüdisaegne Türgi eesti ajakirjaniku pilgu läbi

29. augustil kell 15.00 avatakse Kiek in de Köki 6. korrusel Thea Karini fotonäitus „Nüüdisaegne Türgi eesti ajakirjaniku pilgu läbi“. Thea Karin on kultuuri- ja reisiajakirjanik, kes on töötanud nii Austrias kui Saksamaal ning kelle käe all valmivad saated KUKU raadios nimetuse all „Reisirada“. Piltide autor on öelnud: „Oma raadio- ja fototööde juures lähtun ma ühe tuntuima sakslase, Alexander von Humboldti, ühe viimase universaalgeeniuse ja maailmaränduri mõttest: “Kõige ohtlikum kõikidest maailmavaadetest on nende inimeste maailmavaade, kes maailma kunagi vaadanud ei ole”. Reisid võõrastele maadele tähendavad Thea Karini jaoks avastamisrõõmu kõrval ka rõõmu „ …vaadata ja kuulata, maitsta ja nuusutada“.  Sarnased emotsioonid on ta kinni püüdnud ka fotodesse, mis valmivad  käsikäes raadiotööga. Käesoleva näituse raames on Thea Karin toonud meieni killukese Türgimaa igapäevaelust, detaile, mis sageli esimesel pilgul silma ei torka. Ning seda nii 2014. aasta top-ten reisisihist Istanbulist kui läänerannikust ning Kapadookiast, mille puhul paljud reisijad veel õlgu kehitavad, küsides – kus, kuhu, kuidas sinna pääseda. Näitus jääb avatuks kuni 29. detsembrini. Näitust toetavad:  Türgi saatkond, Turkish Airlines, restoran Güllüoglu Lisainfo:        Thea Karin 50 698 33 Toomas Abiline, Kiek in de Köki muuseumijuht 55 591 117

Neitsitorni ja Kiek in de Köki vaheline otsetee külastajatele avatud

Alates 28. maist saavad kõik soovijad liikuda Tallinna Linnamuuseumi kahe filiaali, Kiek in de Köki suurtükitorni ja Neitsitorni vahel otse mööda müürikäiku. Seoses Neitsitorni põhjaliku korrastamisega 2012.–2013. aastal ühendati kõrvuti seisvad tornid maalilisi linnavaateid pakkuva müürikäiguga. Kui esialgu pääses ühest tornist teise ainult eriekskursioonidega, siis nüüd on saanud tööküpseks lahendus, mis lubab kasutada otseühendust kõigil külastajatel. Kahe torni ühiskülastuseks tuleb lunastada ühispilet, mis avab Kiek in de Kökki ja müürikäiku ühendava magnetlukuga ukse. Pilet püsib aktiivne 8 tundi alates esmakasutamisest. Ühispileti täishind on 7 eurot, soodushind (üli)õpilastele ja pensionäridele 2.60. Piletid on müügil nii Kiek in de Köki kui Neitsitorni piletiletis. maalilisi linnavaateid pakkuva müürikäiguga. Kui esialgu pääses ühest tornist teise ainult eriekskursioonidega, siis nüüd on saanud tööküpseks lahendus, mis lubab kasutada otseühendust kõigil külastajatel.
LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.