Kevadõhtused jalutuskäigud Linda- ja Harjumäe alustes käikudes

Kaunite kevadilmade saabudes korraldame taas populaarseid õhtuseid ekskursioone Ingeri ja Rootsi bastionidel ning nende salapärastes maa-alustes käikudes. Räägime Harju- ja Lindamäe ajaloost, külastame ka tavapäraselt suletud käiguosa ning kohtume haruldaste koopaämblikega.

Ekskursioonid “Tallinna bastionid ja nende salapärased käigud“ toimuvad laupäeval, 2. mail kell 16.30 ja kell 17.00 (eesti keeles). Osavõtt muuseumipiletiga (täispilet 5.80 EUR, sooduspilet 3.20 EUR), kogunemine muuseumi kassas. Palume eelnevalt registreeruda tel. 644 6686 või e-kirjaga kok@linnamuuseum.ee. Kohtade arv on piiratud!

Teemapäev „Demineerijad suurtükitornis“

Laupäeval, 25.04 leiab  Kiek in de Kökis aset teemapäev „Demineerijad suurtükitornis“. Näituse “Lahingumoona tappev ajalugu“ raames toimuval teemapäeval tutvustatakse linnarahvale sõdade jälgi läbi lahingumoona.

Kell 14.00 räägib näitusel demineerijate riskantsest tööst Päästeameti demineerimiskeskuse peaspetsialist Margus Kurvits.

Muuhulgas saab tutvuda kahjutuks tehtud lahingumoonaga ning kuulda leidudest lugusid.

Kell 15.30 tutvustab suurtükitorni  ajaloolist relvaekspositsiooni  Linnamuuseumi teadur Ando Pajus.

Eelregistreerimine meili teel  kok@linnamuuseum.ee.

Sissepääs muuseumipiletiga 4.50€, sooduspilet 2.60€

Henno Arraku juubelinäitus

Näitus annab ülevaate juubilari kogu kunstnikuteest. Esindatud on paljud graafilised tehnikad alustades puugravüürist ja lõpetades metsotintoga, sekka mõni pliiatsijoonistuski.

Raamatugraafikal on olnud keskne koht kunstniku loomingus, hinnatud on ka tema eksliibrised. Kuuekümnendate aastate alguse vabagraafikas on Henno Arrak silmapaistev nn. karmi stiili viljeleja, ta tööd on ekspressiivsed, suure vormiüldistusega, rahutud. Henno Arrak oli neil aastail kindlalt meie kunstiuuenduse eesliinil. Hiljem lisandus kunstniku graafikasse teisi varjundeid, nüüd on ta töödes enam rahu, ilu ja harmooniat.

Torni VI korrusel eksponeeritud näitus jääb avatuks kuni 11.maini.

“Lahingumoona tappev ajalugu”

Alates 25. märtsist on Kiek in de Köki teisel korrusel avatud  näitus lõhkekehadest.

Selle näituse on loonud MTÜ DEMI  koostöös Päästeameti demineerimiskeskuse pommigruppidega. Väljapaneku eesmärk on tähelepanu pöörata lahingumoona leidmisega kaasnevatele ohtudele ning tõsta inimeste teadlikkust.

Lisaks teadmisele, kuidas lahingumoonalaadse leiu puhul õigesti käituda, saab väljapaneku külastaja oma silmaga näha ka seda, missugused võivad välja näha plahvatusohtlikud lõhkekehad, kui nad on aastaid maapõues lebanud.

Väljapanek jääb avatuks kuni 14. juunini 2015.

„LAHINGUMOONA TAPPEV AJALUGU“

24. märtsist 2015 on Kiek in de Köki (Tallinn, Komandandi tee 2) II korruse näitusesaali koondatud väljapanekuna lahingumoon, mida võimalik sõjajäänukina leida kõikjalt – metsast, rannast, heinamaalt, vanadest küla- ja talukohtadest.

Eesti on läbi aegade olnud mitmete sõdade tallermaa. Meie maa on olnud üle külvatud lahingu- ja laskemoonaga sellistes kogustes, et nende vilju nopime veel tänapäevalgi.

Taasiseseisvunud Eesti viimase 23 aastaga on Päästeameti andmetel  Eestis plahvatustes hukkunud 66  ja vigastada saanud 303 inimest. Tänaseni on leitud ja hävitatud enam kui 67 000 lõhkekeha.

Viimastel aastatel on lõhkekeha leidmise teadete arv kasvanud, samas  hukkunute ja vigastatute arv märgatavalt vähenenud.  Selle üheks põhjuseks on  pommigruppide poolt läbiviidav teavitustöö, mille käigus räägitakse lõhkekehade ohtlikkusest ja sellest kuidas lõhkekeha ära tunda.

MTÜ DEMI on koostöös Päästeameti demineerimiskeskuse pommigruppidega pannud kokku väljapaneku lahingumoonast. Väljapaneku eesmärk on tähelepanu pöörata lahingumoona leidmisega kaasnevatele ohtudele ning tõsta sellelaadsete leidude puhul teadlikult käituvate inimeste arvu.

Lisaks teadmisele, kuidas lahingumoonalaadse leiu puhul õigesti käituda, saab väljapaneku külastaja oma silmaga näha ka seda, missugused võivad välja näha plahvatusohtlikud lõhkekehad, kui nad on aastaid maapõues lebanud.

Väljapanek jääb avatuks kuni 14. juunini 2015.

Märtsipommitamisele pühendatud teemaekskursioon

„Tallinna suurpommitamine ning varjendid Harjuvärava mäe all″

9. – 10. märtsil 2015 möödub 71 aastat Tallinna tabanud massiivsest õhurünnakust, mille II maailmasõja päevil korraldas Saksa vägede poolt okupeeritud linnale nõukogude lennuvägi. Rünnak tõi endaga kaasa enneolematuid purustusi, muutes jäädavalt linna nägu ja tuhandete linlaste elu. Hävis 1/3 Eesti pealinnast ning hukkus vähemalt 554 inimest. Sellel hirmuööl leidis tuhatkond tallinlast pommide eest kaitset varjendiks kohandatud Ingeri bastioni käikudes ehk Harjuvärava mäe all.

Temaatiline ekskursioon sõjaaegsetesse varjenditesse viib külastajad ajas tagasi ning vahendab kohalolnute mälestusi.

Ekskursioon algab Kiek in de Kökist (Komandandi tee 2)  teisipäeval, 10. märtsil kell 17.00, sissepääs sooduspiletiga 3.20 EUR.

Palume ette registreeruda tel. 6 44 66 86 või meiliaadressil kok@linnamuuseum.ee.

Ekskursiooni juhib Toomas Abiline.

Käigud küünlavalgel

21. veebruaril 2015 korraldab muuseum “Kiek in de Kök ja Bastionikäigud“ taas populaarseid  jalutuskäike küünlavalgel Tallinna maa-alustesse käikudesse! Jalutuskäigud teejuhi saatel algavad Kiek in de Kökist igal pool- ja täistunnil ajavahemikus 16.30–19.00 eesti ja vene keeles. Jalutuskäikudele palume eelnevalt registreeruda tel 6 44 6686 või e-kirjaga kok@linnamuuseum.ee.

Osalemine muuseumipiletiga 5.80 €, sooduspilet 3.20 €.

Klassikatähed Kiek in de Kökis

Eda Zahharova Music Agency korraldab reedel, 13. veebruaril  algusega kell 18.00 Kiek in de Kökis sõbrapäeva kontserdi, kus osalevad klassikatähed  Ksenia Kuchukova ja  Elina Netshajeva ning Eda Zahharova, Andrei Bogatsh, Margus Kriis, Kadri Rossar, Jelizaveta Kromskaja, Anastasia Tsubina. Klaveril Peter Markov.

Esitamisele tuleb itaalia, prantsuse, saksa ja vene heliloojate kammerlooming.

Pääse 5 eurot. Piletid saadaval kohapeal tund enne kontserdi algust.

Sõbrapäevakontsert suurtükitornis

Kuraatoriekskursioon näitusel “Pil(t)k läbi aja”

Laupäeval, 7. veebruaril 2015 kl 13 toimub Kiek in de Kökis kunstiajaloolase Risto Paju kuraatoriekskursioon teemal “Tallinna hävinud keskaegsed linnakindlustused”.

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.