Sõbrapäevakontsert suurtükitornis

Kuraatoriekskursioon näitusel “Pil(t)k läbi aja”

Laupäeval, 7. veebruaril 2015 kl 13 toimub Kiek in de Kökis kunstiajaloolase Risto Paju kuraatoriekskursioon teemal “Tallinna hävinud keskaegsed linnakindlustused”.

Küünlavalgel jalutuskäigud maa-alustes käikudes

Seoses läheneva küünlapäevaga korraldame laupäeval, 31. jaanuaril taas küünlavalgel jalutuskäike Tallinna maa-alustesse salakäikudesse!

Jalutuskäigud teejuhi saatel algavad Kiek in de Kökist igal pool- ja täistunnil ajavahemikus 16.30–19.30 eesti ja vene keeles.

Jalutuskäikudele palume eelnevalt registreeruda tel 6 44 6686 või e-kirjaga kok@linnamuuseum.ee.

Osalemine muuseumipiletiga 5.80 €, sooduspilet 3.20 €.

„Pil(t)k läbi aja“ Tallinna hävinud keskaegsete linnakindlustuste vaateid kunstis

22. jaanuaril 2015 avatakse suurtükitorni 1. korrusel Tallinna Linnamuuseumi näitus „Pil(t)k läbi aja“ – Tallinna hävinud keskaegsete linnakindlustuste vaateid kunstis.

Näitusel on eksponeeritud suurendatud reproduktsioonidena vaated Tallinna linnamüüri, väravate ja tornide tänaseks hävinud osadest. Näha saab nüüdseks kadunud Nunne, Viru ja Väikest Rannaväravat, Duveli ning Luhrenburgi torne. Pilgu ajaloolistele vaadetele saab heita ka läbi aknakeste, mille klaasidel fotod samadest kohtadest kaasajal. Nii saab näitusekülastaja justkui vaadata aegade taha ning hiljem linnas jalutades kujutleda neid paiku minevikus. Piltide originaalid paiknevad Tallinna Linnamuuseumi ja Eesti Ajaloomuuseumi kunstikogudes. Näituse kuraator on Risto Paju, tekstide autor Ando Pajus, kujundajad Pärtel Tall ja Risto Paju, fotod Tanel Verk.

Näitus jääb avatuks 2015. aasta lõpuni.

Tallinna Linnamuuseumi kalender 2015

Ilmunud on Tallinna Linnamuuseumi 2015. aasta kalender, mis on koostatud muuseumi fotokogusse kuuluvate vanade Tallinna vaadete põhjal!

Kalendris on kasutatud vaateid rahvusvaheliselt tuntud Eesti fotograafi Charles Borchardti (1834-1892) fotoalbumist „Album von Reval“.

Albumi fotod on pildistatud ja välja antud 1880. aastatel.

Kalendrit on võimalik osta Tallinna Linnamuuseumist  ja teistest    linnamuuseumi filiaalidest, ka meie muuseumist.

Hind 3.80 eurot.


Teemapäev „Sumotähed Kiek in de Kökis“

Pühapäeval 7. detsembril ootame kõiki Jaapani kultuuri- ja spordihuvilisi teemapäevale, kus saab lähemat tutvust teha iidse Jaapani võitluskunsti sumoga.Soovijad saavad oma maadlusoskused proovile panna ehtsal sumomatil!

Kell 14–15 tutvustab Eesti Sumoliidu ja Euroopa Sumo Föderatsiooni peasekretär Riho Rannikmaa sumo ajalugu Jaapanis ja Eestis ning räägib näituse „Baruto. 10 aastat Jaapanis“ põhjal Kaido Höövelsoni teekonnast Jaapani sumomaadluse absoluutsesse tippu.

Kell 15–16 sumo demonstratsioonesinemine, milles osalevad Euroopa juunioride meister absoluutkategoorias Toomas Braun ja Euroopa juunioride hõbe absoluutkategoorias Oliver Valdre.

16–16.45 dokumentaalfilm „Poiss kohtub sumoga“ (Jaapan, 2013) Eesti noorest sumotähest Oliver Valdrest.

Teemapäeval osalemiseks palume eelnevalt registreeruda telefonil 6 44 66 86 või meiliaadressil kok@linnamuuseum.ee

Sissepääs muuseumi sooduspiletiga 2.60 eurot

Türgi kirjandusõhtu Kiek in de Köki kohvikus

Reedel, 28. novembril kell 17.00 toimub Kiek in de Köki 6. korruse kohvikus Türgi kirjandusõhtu. Ettelugemisele tulevad katked türgi kirjanduse ja luule parimatest paladest. Kirjandusõhtut aitavad korraldada Türgi Suursaatkond Eestis koostöös EHI Lähis-Ida ja Aasia kultuuriloo osakonnaga. Kirjandusõhtu toimub türgi, inglise ja eesti keeles.

Kiek in de Kökis avati ainulaadne näitus “Baruto. 10 aastat Jaapanis.”

Esmaspäeval 10. novembril 2014 avati Kiek in de Köki suurtükitorni 1. ja 2. korrusel Eesti Spordimuuseumi näitus „Baruto. 10 aastat Jaapanis.“.

Populaarne näitus võimaldab Eestis esmakordselt näha mitmeid unikaalseid esemeid alates Baruto sumopõllede ja kimonote kollektsioonist kuni väärikate auhindade ja meeneteni välja. Väljapaneku kõige haruldasem eksponaat on sumoturniiri võitjale omistatatav rändauhind, Imperaatori karika ametlik koopia, mis on tõenäoliselt ainus, mida saab näha väljaspool Aasiat. Lisaks saab külastaja teadmisi Eesti sumoloost ja sumomaadluse üldisematest põhimõtetest, soovi korral proovida võitlemist sumomatil.

Näitus on avatud 10.11.2014-10.02.2015

HINGEDEPÄEVA JALUTUSKÄIK TALLINNA SALAKÄIKUDES

Hingedepäeval, 2. novembril kutsume taas nüüd juba traditsioonilistele õhtustele jalutuskäikudele Tallinna salapärasesse all-ilma.

Jalutuskäik kulgeb küünlavalgel ning teekonnal kohtume all-maailma asukate – koopa-ämblike ja isikutega, kes olid minevikus käikudega seotud.

Jalutuskäigud teejuhi saatel algavad Kiek in de Kökis (Komandandi tee 2) igal pool- ja täistunnil 16.00–18.30, eesti või vene keeles.

Palume eelnevalt registreeruda tel. 644 6686 või e-kirjaga: kok@linnamuuseum.ee

Loeng Maarjamaast 25.10 kell 14 – olete oodatud!

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.