Uusaastanäitus Hiinast!

Hiina uusaastat tähistame uue näitusega!

Alates 20. veebruarist on võimalik külastada meie tornis fotonäitust „Lummav Peking. Taliolümpialinn Peking“. Näitusel, mis on osa Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti Hiina uusaasta programmist, on vaatamiseks üle 40 foto, mille autoriteks on tunnustatud fotograafid üle maailma.


Käigud küünlavalgel

21. veebruaril 2015 korraldab muuseum “Kiek in de Kök ja Bastionikäigud“ taas populaarseid  jalutuskäike küünlavalgel Tallinna maa-alustesse käikudesse! Jalutuskäigud teejuhi saatel algavad Kiek in de Kökist igal pool- ja täistunnil ajavahemikus 16.30–19.00 eesti ja vene keeles. Jalutuskäikudele palume eelnevalt registreeruda tel 6 44 6686 või e-kirjaga kok@linnamuuseum.ee.

Osalemine muuseumipiletiga 5.80 €, sooduspilet 3.20 €.

Klassikatähed Kiek in de Kökis

Eda Zahharova Music Agency korraldab reedel, 13. veebruaril  algusega kell 18.00 Kiek in de Kökis sõbrapäeva kontserdi, kus osalevad klassikatähed  Ksenia Kuchukova ja  Elina Netshajeva ning Eda Zahharova, Andrei Bogatsh, Margus Kriis, Kadri Rossar, Jelizaveta Kromskaja, Anastasia Tsubina. Klaveril Peter Markov.

Esitamisele tuleb itaalia, prantsuse, saksa ja vene heliloojate kammerlooming.

Pääse 5 eurot. Piletid saadaval kohapeal tund enne kontserdi algust.

Sõbrapäevakontsert suurtükitornis

Kuraatoriekskursioon näitusel “Pil(t)k läbi aja”

Laupäeval, 7. veebruaril 2015 kl 13 toimub Kiek in de Kökis kunstiajaloolase Risto Paju kuraatoriekskursioon teemal “Tallinna hävinud keskaegsed linnakindlustused”.

Küünlavalgel jalutuskäigud maa-alustes käikudes

Seoses läheneva küünlapäevaga korraldame laupäeval, 31. jaanuaril taas küünlavalgel jalutuskäike Tallinna maa-alustesse salakäikudesse!

Jalutuskäigud teejuhi saatel algavad Kiek in de Kökist igal pool- ja täistunnil ajavahemikus 16.30–19.30 eesti ja vene keeles.

Jalutuskäikudele palume eelnevalt registreeruda tel 6 44 6686 või e-kirjaga kok@linnamuuseum.ee.

Osalemine muuseumipiletiga 5.80 €, sooduspilet 3.20 €.

„Pil(t)k läbi aja“ Tallinna hävinud keskaegsete linnakindlustuste vaateid kunstis

22. jaanuaril 2015 avatakse suurtükitorni 1. korrusel Tallinna Linnamuuseumi näitus „Pil(t)k läbi aja“ – Tallinna hävinud keskaegsete linnakindlustuste vaateid kunstis.

Näitusel on eksponeeritud suurendatud reproduktsioonidena vaated Tallinna linnamüüri, väravate ja tornide tänaseks hävinud osadest. Näha saab nüüdseks kadunud Nunne, Viru ja Väikest Rannaväravat, Duveli ning Luhrenburgi torne. Pilgu ajaloolistele vaadetele saab heita ka läbi aknakeste, mille klaasidel fotod samadest kohtadest kaasajal. Nii saab näitusekülastaja justkui vaadata aegade taha ning hiljem linnas jalutades kujutleda neid paiku minevikus. Piltide originaalid paiknevad Tallinna Linnamuuseumi ja Eesti Ajaloomuuseumi kunstikogudes. Näituse kuraator on Risto Paju, tekstide autor Ando Pajus, kujundajad Pärtel Tall ja Risto Paju, fotod Tanel Verk.

Näitus jääb avatuks 2015. aasta lõpuni.

Tallinna Linnamuuseumi kalender 2015

Ilmunud on Tallinna Linnamuuseumi 2015. aasta kalender, mis on koostatud muuseumi fotokogusse kuuluvate vanade Tallinna vaadete põhjal!

Kalendris on kasutatud vaateid rahvusvaheliselt tuntud Eesti fotograafi Charles Borchardti (1834-1892) fotoalbumist „Album von Reval“.

Albumi fotod on pildistatud ja välja antud 1880. aastatel.

Kalendrit on võimalik osta Tallinna Linnamuuseumist  ja teistest    linnamuuseumi filiaalidest, ka meie muuseumist.

Hind 3.80 eurot.


Teemapäev „Sumotähed Kiek in de Kökis“

Pühapäeval 7. detsembril ootame kõiki Jaapani kultuuri- ja spordihuvilisi teemapäevale, kus saab lähemat tutvust teha iidse Jaapani võitluskunsti sumoga.Soovijad saavad oma maadlusoskused proovile panna ehtsal sumomatil!

Kell 14–15 tutvustab Eesti Sumoliidu ja Euroopa Sumo Föderatsiooni peasekretär Riho Rannikmaa sumo ajalugu Jaapanis ja Eestis ning räägib näituse „Baruto. 10 aastat Jaapanis“ põhjal Kaido Höövelsoni teekonnast Jaapani sumomaadluse absoluutsesse tippu.

Kell 15–16 sumo demonstratsioonesinemine, milles osalevad Euroopa juunioride meister absoluutkategoorias Toomas Braun ja Euroopa juunioride hõbe absoluutkategoorias Oliver Valdre.

16–16.45 dokumentaalfilm „Poiss kohtub sumoga“ (Jaapan, 2013) Eesti noorest sumotähest Oliver Valdrest.

Teemapäeval osalemiseks palume eelnevalt registreeruda telefonil 6 44 66 86 või meiliaadressil kok@linnamuuseum.ee

Sissepääs muuseumi sooduspiletiga 2.60 eurot

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.