Näitused

Karikatuurinäitus „Tugitoolisport” Kiek in de Kökis

6. augustil 2016.a. avatakse muuseumis Kiek in de Kök ja Bastionikäigud (Komandandi tee 2, Tallinn) karikaturist Priit Koppeli karikatuurinäitus „Tugitoolisport“.

Näitus on planeeritud spetsiaalselt olümpiaajaks, et spordi kõrvalt jääks aega ka huumoriga mõistust teritada. Karikatuurinäitusel, mis pilab lodevaid tugitoolisportlasi, saab näha nii muhedat muigamist kui ka sotsiaalset satiiri ja musta huumorit.

„Tugitoolisporti peetakse lodevuse spordiks, kuid avatud näitusel on selline sport tehtud tõeliseks spordiks, kus on mitmeid alasid.” Sõnab spordisõbrast karikaturist Priit Koppel.   „Seega miks vaid tugitool, kui kõikjal saab istuda – diivanil, taburetil, klosetil jne. – Kus saab istuda, see saab olla ka kui spordivahend. Samas ei ole kasutatud tugitooli pelgalt spordivahendina, vaid ka tugitoolid teevad kõvasti sporti ja võistlevad üksteisega. Näitusel on eksponeeritud valik spordialasid, kuid kõik sportlased peaksid leidma selle õige ja oma tugitoolispordi.”

Priit Koppeli esimene karikatuur avaldati 1979. aastal ajalehes „Säde”. 1980. a-l avaldati tema esimene karikatuur huumoriajakirjas „Pikker”. On võitnud Eestis karikatuurivõistlustel erinevaid auhindu, samuti on osalenud erinevatel karikatuurinäitustel ja -võistlustel nii Eestis kui välismaal. Karikatuure on avaldatud Eestis, Horvaatias, Belgias, Poolas, Ungaris. Lisaks on ta Eesti Huumoriliidu ja Eesti Huumorimuuseumi juhatuse liige ning huumoriajakirja Pilkaja aktiivne kaasautor.

Kui soovite näha, milline näeb karikatuuris välja toolivise, iseendaga pingpongi mängimine, pulditeatejooks või toolisprint, siis on õige planeerida külaskäik näitusele „Tugitoolisport”.

Näitus korraldasid Eesti Huumoriliit ja huumoriajakiri Pilkaja ning see jääb avatuks kuni 28.augustini 2016.a.

VENEMAA KESKAEGSED KINDLUSED JA KLOOSTRID

Igor Zadera litograafiad Kiek in de Kökis

6.06 kell 17.00 avatakse suurtükitorni Kiek in de Kök (Komandandi tee 2) esimesel korrusel Moskva graafiku Igor Zadera litorgaafiate näitus «VENEMAA KESKAEGSED KINDLUSED JA KLOOSTRID». Eksponeeritud on 17 vaadet Venemaa ajaloolistest kindlustest jakloostritest, mis on teostatud unikaalses kahevärvitrüki tehnikas käsitsi valmistatud paberil.

Igor Zadera lõpetas Moskva Riikliku Trükitööstuse Instituudi, ta on Venemaa Kunstnike Ühenduse liige ja UNESCO Rahvusvahelise kunstnike assotsiatsiooni (IFA) liige.

Tema tööd asuvad paljudes Venemaa muuseumides ja arhiivides: Riiklikus Ajaloomuuseumis, Riiklikus Puškini nim Kujutava Kunsti Muuseumis, Venemaa Riiklikus Sõjaajaloo arhiivis jm.

Iga graafiline leht on varustatud lühikese tekstiga, mis tutvustab vaatajale ajaloolise ehitise rajamislugu ning avab selle tähtsuse Venemaa fortifikatsioonikunsti ajaloos.

Litograafiad on trükitud limiteeritud tiraažiga, 20 eksemplari, kunstniku poolt signeeritud ning nende trükki enam ei korrata. Näitus jääb avatuks 31. juulini 2016.

Lauluraamatud suurtükitornis. Eesti köitekunsti meistriteoseid 1793 – 1938

28. aprillil kell 16.00 avatakse Kiek in de Kökis näitus „Lauluraamatud suurtükitornis. Eesti köitekunsti meistriteoseid 1793 – 1938“. Tallinna kaitsemüüri võimsaim suurtükitorn Kiek in de Kök on seisnud sajandeid linna kaitsel. Pärast keskaegsete kindlustuste aegumist kinkis keiser Aleksander II torni 1864. aastal Tallinna Kaarli kogudusele. Endine sõjahiiglane omandas nüüd hoopis rahumeelsema funktsiooni, siia asusid käsitööliste töökojad, elukorterid ning raskejõustikusaal.

1887. aastal kuulutas raamatuköitja Jakob Luik, et Kiek in de Köki tornis saab osta uusi ning köita vanu lauluraamatuid. See väike teade ajalehes „Virulane“ andiski idee käesolevaks näituseks.

Näitus tutvustab raamatuköitja auväärset ametit, annab ülevaate Eestis ja Tallinnas tegutsenud tuntumatest köitemeistritest ning eksponeerib nende suurepärast kätetööd. Näitusel on eksponeeritud 20 Eesti köitemeistri 100 luksuslikku ja kordumatut lauluraamatuköidet, millest vanim on enam kui 200-aastane. Näitus jääb avatuks kuni 9. oktoobrini 2016.

“Vaateid kaitsekäigult“

Suurtükitorni Kiek in de Kök ja Neitsitorni vahelisel kaitsekäigul on nüüdsest avatud ümbruskonna põnevaid paiku tutvustav stendinäitus.

Kaitsekäigult all-linnale pilku heites näeme enda ees Rüütli tänava ääres paiknevate hoonete katuseid ja sisehoove, trepist Neitsitorni poole tõustes aga maalilist Taani kuninga aeda. Näitus tutvustabki värvika ajalooga hooneid Rüütli tänaval ning Taani kuninga aia naabruses. Sissepääs Kiek in de Kökist (Komandandi tee 2).

Olete oodatud!

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.