Kalamaja joonistuskonkursid ja viktoriin

Käimas on erinevad kalamaja teemalised joonistuskonkursid ja veebipõhine viktoriin.

Loe ja võta osa!

„Barbie’de lummuses. Kollektsiooninukud Maivi Kärgineni ja Rimonne Baltic kogudest“.

Tegemist on koostöönäitusega, kus erakoguja Maivi Kärgineni kollektsiooninukkudele on täienduseks Matteli toodete Baltimaade ametliku esindaja Rimonne Baltic Barbie’d.

Barbie 2014. aasta tunnuslauseks on Kõik on võimalik. Avatava näitusega esitletakse 55. juubeliaastat tähistava Barbie viimaste kümnendite kollektsiooninukke ning ühe erakogu näitel pööratakse tähelepanu nukkude maailmas levinud kogemiskirele, mis alguse saanud lapsepõlve mängudest jääb kestma läbi aastate.

Väljapanek jääb avatuks juulikuu lõpuni.

Iir Hermeliini teatrimakettide näitus.

Märtsi kui teatrikuu puhul avatud väljapanekus  on muuseumikülastajal võimalus tutvuda ühe osaga teatrikunstniku mitmekesisest tööst.

Näha saab ühe eesti noorema põlvkonna tuntud kunstniku peamiselt lastelavastustele loodud imelisi lavakujunduse makette ning tööjooniseid.

Teiste hulgas  on eksponeeritud ka teater “Vanemuine” lavastuste “Kosmonaut Lotte” ja “Detektiiv Lotte” maketid.

Samuti saab teada, milline oli tuntud teatrikunstnik lapsepõlves ja kelleks ta saada tahtis.

Väljapanek jääb avatuks aprillikuu lõpuni.

Urmas Tulviste lasteraamatu “Silvia suveõhtujutud” illustratsioonid trepigaleriis

Lasteraamat „Silvia suveõhtu jutud“ on tänapäevane kantri-muinaslugu, kus suveks vanaema juurde Muhumaale sõitnud kaksikõed Silvia ja Signe jutustavad enda väikevennale lõbusaid ja fantaasiarikkaid unejutte. Meeleolukate vahepaladena on raamatus lugusid tüdrukute koolielust ja väikevenna lasteaiaelust Mustamäel.

Lasteraamatu autor Urmas Tulviste (s.1961) on sünnilt muhulane.

Tegevuspaiga lugu viib meid Muhumaa ajalooradadele eelmise sajandi algusaastail. Raamat on austusavaldus ja sügav kummardus autori pereliikmetele, kes on oma loominguga jätnud jälje muhu rahvakunsti ajalukku.

Tere tulemast Lastemuuseumi

Tallinna Linnamuuseumi Lastemuuseum asub Tallinna vanimas eeslinnas Kalamajas, arhitekt H. Johansoni projekteeritud funktsionalistlikus eramus (ehit. 1932-1934).

Muuseumi kahel korrusel võib näha mänguasju, mille vanus ulatub keskajast tänapäevani. Vanimateks eksponaatideks on väike nahkpall 15. saj. ja moenukk 18. saj. I poolest. Ekspositsioon tutvustab laste mängumaailma läbi aegade: välja on pandud nukud ja nukumööbel, autod, rongid, laevad, mänguloomad, lauamängud, lasteraamatud, postkaardid jm.

Lisaks püsiekspositsioonile korraldame näitusi erinevatel mängkultuuri teemadel või eksponeerime erinevate aegade mänguasja, muuhulgas üha sagedamini ka kaasaegset nukukunsti.

Lastemuuseum ei ole ainult vanade mänguasjade kodu. Külla tulnud lapsed saavad mängida mängunurgas, ehitada legodest, vaadata raamatuid ning meisterdada koos juhendajaga.

Muuseum asub Põhja-Tallinna linnaosas, Kalamaja asumis, Kotzebue tn 16.

Külastajatele oleme avatud K-P 10.30-18.00*

*kassa suletakse kell 17.30

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.