MEISTERDUSLAUPÄEV 31.JAANUARIL

“Kappab, kappab kiirelt sälg, …”

Töötoad kl 11.00 ja kl.13.00

Voolime ja joonistame hobuseid

Tasu: 2€+muuseumipilet

Sobib alates 4. eluaastast

-Puuhobuste väljapanek vanas puhvetkapis viimaseid päevi!

Olete oodatud !

PIPARKOOGIMAANIA LASTEMUUSEUMIS

Valik suurel Piparkoogimaania 2014 näitusel Pärnu mnt. Disaini –ja arhitektuurigaleriis eksponeeritud töödest on nüüd kolinud Kalamaja lastemuuseumisse, Kotzebue tn.16. Seekord oli teemaks „MÄNGUASJAMUUSEUM“. See on piparkoogilõhnaline reis lapsepõlve. Näha saab eesti kunstnike ja disainerite poolt piparkoogist valmistatud lapsepõlve lemmikmänguasju nagu kiikhobune, jonnipunn, vurr, mängurong, kaisukaru, nukk, aga ka armastatud lauamängu „Tsirkus“ jt. Samuti on eksponeeritud Eesti Ajaloomuuseumi kogust pärinevad fotod Pärnu maanteel samades ruumides 40 aastat tegutsenud mänguasjakauplusest Laste Maailm aastal 1954. Näitust Pärnu maanteel  külastas üle 11 000 inimese, kuid neile, kes sinna ei jõudnud on see viimane võimalus heita pilk ainulaadsetele piparkoogist meistritöödele!

Näitus lastemuuseumis jääb avatuks 1. veebruarini k.a. Olete oodatud !

RETRO-MÄNGUTUBA

Ühe osana aastalõpunäitusest “Jõulurõõm ja nääripidu!” on muuseumi teisel korrusel avatud  retrostiilis mängutuba, kus leidub vaatamist  ning tegevust kogu perele. Saab mängida, nostalgitseda, multifilme vaadata.

Avatud jaanuarikuu lõpuni.

“OSAVATE KÄTE RING” kolmapäeviti 2 X kuus

Sihtrühm: lapsed vanuses 7 – 12 aastat

Kl.15.00-16.30

Järgmised kokkusaamised: 07.01, 21.01, 04.02, 18.02

Ootame meisterdamishuvilisi lapsi kaks korda kuus mängulistele ja harivatele kokkusaamistele. Tutvume mänguasjade ajalooga, näidetega muuseumi kogudest, mängime lõbusaid ja tänapäeval tihti unustusehõlma vajunud mänge laste vanemate ja vanavanemate lapsepõlvest. Valmistame ka ise vahvaid nukke, autosid, lauamänge, maske, peakatteid kasutades traditsioonilisi mänguasjade valmistusviise. Külastame erinevaid muuseume ja töökodasid. Aasta lõpetame kevadnäituse avamisega muuseumis.

Tunnid toimuvad kolmapäeviti 2 korda kuus kl.15.00-16.30 oktoober 2014 – mai 2015 (mais vaid 1 X)

Maksab: 1 kord 3€, 1 kuu (2 korda) 6€

Ettemaksuga soodustus: I poolaasta 15 Eur II poolaasta 24 Eur Eelregistreerimine: laste@linnamuuseum.ee

UUS NIMI !

Alates 15 juunist on muuseumi uus nimi Kalamaja lastemuuseum Miiamilla !

Muuseumiöö otsimismängu auhindade võitjad !

Perepileti muuseumisse võitsid :

Miira Koppel, Gerli, Susanna Kivirähk, Mia S., Kärt Keek

Puzzled võitsid: Tiina Rätsepsoo, Elisabeth, Dominik Pops

Lastemuuseumi kohvrikesed võitsid: Hanna Marii Roostar, Eliise Soosaar, Marii Sillaots, Jenna Jõerand, Sirli Sepaste, Carmen Siller, Siim Artur Mäeväli, Alina Bogdanova, Madli Kaljo, Dominic

Lastemuuseumi meenete komplekt-märkmik, pliiats, õhupall:  Maritta Lehtlaan, Kairi Alev, Tristan Kupenko, Oliver Kleinert, Kulla

Võitjatega võetakse ühendust ! Võidud saab kätte muuseumi lahtiolekuaegadel !

Tere tulemast Lastemuuseumi

Tallinna Linnamuuseumi Lastemuuseum asub Tallinna vanimas eeslinnas Kalamajas, arhitekt H. Johansoni projekteeritud funktsionalistlikus eramus (ehit. 1932-1934).

Muuseumi kahel korrusel võib näha mänguasju, mille vanus ulatub keskajast tänapäevani. Vanimateks eksponaatideks on väike nahkpall 15. saj. ja moenukk 18. saj. I poolest. Ekspositsioon tutvustab laste mängumaailma läbi aegade: välja on pandud nukud ja nukumööbel, autod, rongid, laevad, mänguloomad, lauamängud, lasteraamatud, postkaardid jm.

Lisaks püsiekspositsioonile korraldame näitusi erinevatel mängkultuuri teemadel või eksponeerime erinevate aegade mänguasja, muuhulgas üha sagedamini ka kaasaegset nukukunsti.

Lastemuuseum ei ole ainult vanade mänguasjade kodu. Külla tulnud lapsed saavad mängida mängunurgas, ehitada legodest, vaadata raamatuid ning meisterdada koos juhendajaga.

Muuseum asub Põhja-Tallinna linnaosas, Kalamaja asumis, Kotzebue tn 16.

Külastajatele oleme avatud K-P 10.30-18.00*

*kassa suletakse kell 17.30

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.