Meisterduslaupäev 3.oktoobril

12.00-13.30 nukuraamatu töötuba 4 -10 aastastele

14.00-15.30 jaapani köite ja voldikraamatu valmistamine 7-16 aastastele

sissepääs üksikkülastajale 3 eurot, perepilet 6 eurot

ÕPETAJATE INFOPÄEV 11.SEPTEMBRIL

Toimumiskohaks Tallinna Linnamuuseum Vene tn.17 kell 11.00-17.00

Infopäeval on esindatud on kõik Tallinna Linnamuuseumi filiaalid: Kiek in de Kök ja Bastionikäigud, Neitsitorni muuseumkohvik, Fotomuuseum, Jaani Seek, Peeter I majamuuseum, Kalamaja Lastemuuseum Miiamilla, Kadrioru Lastemuuseum Miiamilla, A. H. Tammsaare muuseum, E. Vilde muuseum.

Kaetud on kohvilaud.

Lisaks saavad kõik õpetajad priipääsme, millega saab külastada kõiki Tallinna Linnamuuseumi filiaale vahemikus 11. september – 20. september 2015

Üritus on kõigile õpetajatele TASUTA!

Palume end registreerida aadressil: linnamuuseum@linnamuuseum.ee või telefonil 6155193

Kalamaja lastemuuseum Miiamilla läbis uuenduskuuri

01.07.2015 – 11.08.2015 renoveeriti Kalamajas (Kotzebue 16) asuva lastemuuseumi Miiamilla maja teine korrus. Remondi tegi Spaik OÜ kolmeliikmeline meeskond.

Esialgne plaan teha mõõdukas remont muutus töö käigus põhjalikumaks: vana mööbli, vaipkatete ning lagedele asetatud esemete likvideerimise käigus ilmusid välja vanad vihmavee kahjustused, kandetalade läbivajumised, seega tuli vana spoonparkett asendada mõlemas ruumis ja vanad krohviga kaetud seinad tuli korrastada.

Remondi tulemusena said uuendatud mõlema ruumi laed ja valgustus. Käelise tegevuse toas lisati ilusa mustriga pabertapeet ning seinte alumisele poolele värvitud puitpaneelid. Värvivalik harmoneerub tapeediga ning juba on kiidetud selle ruumi nö vanaemalikku maakodu lähedust. Välja vahetati nõukogudeaegsed aknaplokid, mille puitraamidega aknad valmistas ja paigaldas Haapsalu akna- ja uksetehas. Uuendatud on trepikoda, kus seinad ja trepp on värvitud, seejuures trepp sellise värviga, mis peaks takistama libisemist trepil. Saabuval nädalal saavad uuendatud kaks maja välisust.

Kevadel paigaldatud funktsionaalsema ja kasutuskõlbliku evakuatsiooniredeliga, on sel aastal Kotzebue 16 remondile ja parandustöödele kulunud rohkem kui 17 000 eurot.

Uuel aastal on kavas vahetada välja vanad, lekkivad aknaraamid ning võimalusel teostada fassaadiremont ja sisehoovi haljastus.

MUUSEUMIÖÖ 2015 OTSIMISMÄNGU VÕITJAD

Täname kõiki külastajaid, kes muuseumiööl tee meie juurde leidsid! Sel aastal astus meilt läbi 416 inimest.

Muuseumiöö otsimismängus sai teada, kuidas on lastemuuseumis elava rongijuht piilupardi nimi.

Õige vastus on: TOONART Just sellise nime pani 1930.ndatel oma mehhanilisele mänguasjale tema omanikuks olnud laps. Kes viitsis rongijuhi püsiekspositsioonist veduri kõrvalt üles otsida, võis nime lugeda ka lelu juures olevalt sildilt.

Möö mäng 2015 võitjad: Lastemuuseum Miiamilla perepileti (tagab sissepääsu mõlemasse lastemuuseum Miiamilla majja Kalamajas ja Kadriorus) võitsid:

1. Lisandra Hermaküla ja Hedo 2. Karolin Palu 3. Miriam 4. Martin 5. Grete-Marleen Rohusaar

Tallinna uhke Raevaiba (17.saj.) pildiga Puzzle:

1. Joonas Krosmann 2. Rasmus Talumaa 3. Belinda Pere

Lastemuuseum Miiamilla „Värvin Ise!“ Kohvrid: 1.Miriam Aaloe

2. Peeter Mägi 3. Emily 4.Karl 5.Annaliis Koemets 6.Simona 7.Mihkel Korrol 8.Kiret Kivisild 9.Lagle Heinapuu 10. Joonas Tärno

Võitjatega võetakse ühendust! UUTE KOHTUMISTENI!

Uus näitus! HETKED “SUPILINNA SALASELTSI” VÕTTEPLATSILT trepigaleriis

Näha saab fotograafide Liisi Anvelti ja Heikki Leisi jäädvustatud meeleolukaid hetki filmi valmimisest.

“Supilinna Salaselts” on Mika Keräneni populaarsete lasteraamatute põhjal vändatud seikluslik koguperefilm, mis räägib neljast julgest lapsest, ühest suurest müsteeriumist ja igati armsast, kuid endas paljusid saladusi peitvast Supilinnast. Tänavu 15. mail esilinastuva filmi võtted toimusid eelmisel suvel Tartus ja Lõuna-Eestis. Laste rollidesse kandideeris üle 5800 lapse.

Näitus avati ajal, kui käimas olid Kalamaja päevad. Sarnast piltidel peegelduvat romantilist agulimiljööd võib kohata ka siinsamas Kalamajas. Nii võib Supilinna ja Kalamaja pidada omamoodi (hinge)sugulasteks.

Küllap on ka siin, ühes pealinna puitasumis peidus mõni saladus või müsteerium, mis ootab, et kohalikud lapsed selle lahendaks…

Näitus valmis koostöös NaftaFilms OÜ-ga Tallinna Linnamuuseumi toel.

Foto: Heikki Leis

UUS NIMI !

Alates 15 juunist 2014 on muuseumi uus nimi Kalamaja lastemuuseum Miiamilla !

Tere tulemast Lastemuuseumi

Tallinna Linnamuuseumi Lastemuuseum asub Tallinna vanimas eeslinnas Kalamajas, arhitekt H. Johansoni projekteeritud funktsionalistlikus eramus (ehit. 1932-1934).

Muuseumi kahel korrusel võib näha mänguasju, mille vanus ulatub keskajast tänapäevani. Vanimaks eksponaadiks on väike nahkpall 15. sajandist. Ekspositsioon tutvustab laste mängumaailma läbi aegade: välja on pandud nukud ja nukumööbel, autod, rongid, laevad, mänguloomad, lauamängud, lasteraamatud jm.

Lisaks püsiekspositsioonile korraldame näitusi erinevatel mängkultuuri teemadel või eksponeerime erinevate aegade mänguasju, muuhulgas üha sagedamini ka kaasaegset nukukunsti.

Lastemuuseum ei ole ainult vanade mänguasjade kodu. Külla tulnud lapsed saavad mängida lauamänge, toimetada mängunurgas, ehitada legodest, vaadata raamatuid ning meisterdada koos juhendajaga.

Muuseum asub Põhja-Tallinna linnaosas, Kalamaja asumis, Kotzebue tn 16.

Külastajatele oleme avatud K-P 10.30-18.00*

*kassa suletakse kell 17.30

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.