Tallinna Linnamuuseum liidab Tallinna Vene muuseumi ja Peeter I Majamuuseumi ning Raevangla Fotomuuseumi ja Tallinna käsitööliste maja

Tallinna Linnamuuseumi astub 1. mail taas ühe olulise sammu oma rohkearvuliste filiaalide võrgustiku koordineerimisel. Ühtsete üksustena hakkavad tegutsema Raekoja platsi vahetus läheduses paiknevad Fotomuuseum ja uus Tallinna käsitöölise muuseum (Raekoja plats 12), samuti Tallinna Vene muuseum ja Peeter I majamuuseum, mis tutvustavad vene kultuuripärandit Tallinnas.

Linnamuuseumi filiaalide ühendamine korreleerub kultuuriministeeriumi eesmärkidega Eesti muuseumielu korrastamisel, eesmärgiga muuseumide eripäradest lähtuvalt nende töö tõhusam ja paindlikum korraldamine. Ühtlasi loodetakse muuseumide arendamiseks leida avaliku konkursi korras pädevaid ajaloo- ja erialaspetsialiste.

Fotomuuseumis algasid äsja renoveerimistööd ekspositsioonisaalides: paigaldatakse kaasaegne valgustus ja turvasüsteemid, uuendatakse kahe saali väljapanekut, seejärel avatakse uus aastanäitus. Lähiaastatel ootab keskaegset Raevangla hoonet ees põhjalikum renoveerimine ning koguväljapaneku kaasajastamine.

Tallinna käsitööliste muuseumi ekspositsioon hakkab tutvustama eelkõige 18. sajandi eluolu. Kujundus on valmimas kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa, Tallinna Linnamuuseumi kuraator-koguhoidja Risto Paju ja kujunduskunstnik Maile Grünbergi koostöös ning tugineb hoones suurepäraselt säilinud 18. sajandist pärit rikkalikele interjööridetailidele.

Eesti ja vene kultuuri vastastikuste sidemete uurimisele ja kajastamisele pühendunud Tallinna Vene muuseumis kogutakse kultuuriväärtuste taastamise, kogumise, uurimise ja säilitamise huvides Tallinna eri rahvustest kodanikkonna eluolu ja kultuuri iseloomustavat ainest, sellekohane info on teretulnud aadressil Pikk 29a. Tallinna Vene muuseumi ajaloolises hoones on võimalik korraldada kultuuri- ja haridusüritusi ja siin leidub näitusepinda ka tänapäevasele kunstile. Peeter I majamuuseumis jätkuvad populaarsed loengusarjad ajaloohuvilisele publikule, hiljuti renoveeritud alumise korruse ruumid, mille projekteeris disainer Leonardo Meigas, on leidnud head tagasisidet muuseumikülastajate seas. Koos loodava käsitöölise muuseumiga ühendab Tallinna linnamuuseum praeguseks kahtteist, valdavalt vanalinnas ja kesklinnas asuvat omanäolist muuseumi.

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.