Arenduse MuuSa 2016

Tallinna Linnamuuseumi virtuaalekspositsioon Google Arts & Culture platvormil pälvis Eesti muuseumide aastaauhinna galal Arenduse MuuSa tiitli.

Tegu on esimese Eesti muuseumi mahuka virtuaalekspositsiooniga, mida saab vaadelda veebis ja mobiilseadmeis Androidi ja iOS rakenduste abil. Linnamuuseumi direktori Kalmar Ulmi sõnul on projekt muuseumi igapäevatöö kahe külje – arendusliku ja traditsioonilise – kaalukas tulem, seda tasakaalu peab muuseum oma töös pidevalt otsima ja säilitama”.

Google Arts & Culture platvormi kaudu saab vaadata tuhandeid kultuuriobjekte üle maailma, sh Briti muuseum, MoMA, Musée d’Orsay. Nüüd kuulub sellesse ritta ka Tallinna Linnamuuseum.

Muuseumi kogusid, Vene 17 keskaegset kaupmehemaja, muuseumi Kiek in de Kök ja bastionikäigud ning Peeter I majamuuseumi tutvustav näitus saab veebi vahendusel tutvustada oluliselt rohkem materjali kui seda võimaldavad ekspositsiooniruumid, ja muuta avalikkusele kättesaavaks selle, mis seni on seisnud peamiselt varjatult kogudes. Muuseumivarad on nüüd paremini ligipääsetavad ka neile, kes muuseumi ise ei pääse.

Projekti koordineeris peaspetsialist Karel Zova, kaasatud oli pea kogu Tallinna Linnamuuseumi kollektiiv. Maailma üks suurimaid IT-ettevõtteid Google pakkus tasuta kasutamiseks oma platvormi ja valmistas 3D virtuaalekskursioonid. Muuseumi ülesandeks oli sisu loomine ja virtuaalnäituste koostamine. Projekt andis tõuke ka paljude museaalide senisest kvaliteetsemaks digiteerimiseks. Näituste loomine jätkub kõikide filiaalide koostöös.

Lähemalt loe auhindadest SIIT, tutvu virtuaalmuuseumiga siin.

www.bit.ly/TallinnCityMuseum

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.