Tallinna Linnamuuseumi väljaanded

Aastaraamat_2010

TALLINNA LINNAMUUSEUMI AASTARAAMATUD

Tallinna Linnamuuseumi aastaraamatud ilmusid alates aastast 1992 kuni 2012. 2017 on kavas traditsiooni uuendada ja artiklikogumik ilmub muuseumi juubeliks.

 

 

Uudiskiri Laegas 2016

Laegas 2016

UUDISKIRI “LAEGAS”

Tallinna Linnamuuseumi ja filiaalide tegevussuundadest ja sündmustest saad ülevaate uudiskirjast Laegas, mis ilmub alates aastast 2015 kord aastas. Uudiskiri on hea infoallikas lapsevanemale, pedagoogile ja ajaloohuvilisele, pakkudes põgusat ülevaadet avatavatest näitustest, teemapäevadest, muuseumitundidest ja ekskursioonidest, mis Tallinna Linnamuuseumi alla koondunud tosinas muuseumis toimuvad.

 

 

Tallinna Linnamuuseumi haridusprogrammid 2016

Hariduskavad 2016

HARIDUSPROGRAMMID

Ülevaade muuseumis tehtavast haridustööst ja Tallinna Linnamuuseumi filiaalide muuseumitundide lühikirjeldused on koondatud ühisesse vihikusse. Tänavuse haridusprogrammide ühisvihiku saad alla laadida SIIT.

 

 

 

TALLINNA VÄIKETÖÖKODADE KRISTALL 1935–1940

Väljaanne tutvustab tallinnas 1930. aastate II poolel tegutsenud vähetuntud kristallilihvimise töökodasid, kus kaunistati enamasti välismaalt sissetoodud kristallitoorikuid välismaiste mustrite eeskujul. Albumiosa annab ülevaate viie kristallilihvimise väiketöökoja tänaseks harulduseks muutunud toodangust kaubamärkidega “Geve Kristall”, “Ippe Kristall”, Briljant”, “Aare”, “Tinakristall A. Amos”.

Eesti ja inglise keeles. Autor Urve Mankin, kujundaja Anne Järvpõld, fotograaf Jaan Künnap.

 

Raevaibad. Tallinna Linnamuuseum_2004

Raevaibad. Tallinna Linnamuuseum 2004

TALLINNA RAE PILTVAIBAD

Tallinna rae piltvaibad on aastal 1547 Tallinna raekojale kootud seina- ja pingivaibad. Looduslike tekstiilivärvidega villavaibad on valmistatud Madalmaades Enghieni linnas ja kujutavad Piibliainelisi kuningas Saalomoni loo motiive. Tellija tunnusena on vaipadesse kootud kolm Tallinna vappi. Alates 1937. aastast kuuluvad vaibad Tallinna Linnamuuseumi varade hulka, Raekoja kodanikesaalis eksponeeritakse aastal 2004 Tallinna raekoja 600. juubeliks Inglismaal, Oxfordis firma Hines of Oxford poolt valmistatud koopiat.
Koostaja: Urve Mankin, kujundaja: Anne Järvpõld. Tallinna Linnamuuseum 2004.

 

TALLINNA LINNAMUUSEUMI e-väljaanded

< tagasi