Uudiste arhiiv – 2014

Pühapäevased ekskursioonid Peeter I Majamuuseumis
Peeter I majamuuseum kutsub novembrikuu kahel viimasel pühapäeval (23. ja 30.nov) ekskursioonile. Osavõtjatel avaneb võimalus tutvuda unikaalse Peetri „vana palee“ ekspositsiooniga. Muuseumis on nii haruldasi kunstiteoseid kui ka ainulaadseid esemeid, mis ümbritsesid Peeter I ja Katariina I nende siinviibimisel igapäeva elus. Majake, mis avatud külastajatele juba 1806. aastast, on Tallinna üks vanimaid muuseume ning ootab ka tänasel päeval ajaloo- ja kunstihuvilisi.
Vaata edasi

Kadrioru lossi- ja pargiansambli sünnipäev
Juba sel teisipäeval, 22. juulil, tähistab Kadrioru lossi- ja pargiansambel oma 296. sünnipäeva. Selle puhul toimuvad pargis meeleolukad üritused ja mängud. Osa võtavad Kadrioru kunstimuuseum, Peeter I majamuuseum, Vilde muuseum, Lastemuuseum MiiaMilla ja Kadrioru park.
Vaata edasi

Kadrioru Suveõhtu “Kodu Kadriorus”
15.juunil toimub järjekordne, juba kümnes Kadrioru suveõhtu. “Kadrioru suveõhtu” on nelja Kadriorus paikneva Tallinna Linnamuuseumi filiaali (E. Vilde, A. H. Tammsaare ja Peeter I majamuuseumid ning Lastemuuseum MiiaMilla) ühisüritus, mille peaeesmärk on tutvustada Kadriorus elanud tuntud ajaloolisi persoone (A. H. Tammsaaret, E. Vildet, Peeter I-st) põnevate, inimlike ja isiklike teemade kaudu ning ühtaegu avada isikute muuseumidega seotud ajastute erinevaid tahke. Käesoleva aasta teema “Kodu Kadriorus” eesmärgiks on avada kolme Kadriorus elanud suurmehe kõige intiimsem ruum- nende KODU.
Vaata edasi

Muuseumiöö 2014 “Öös on tähti”
Anname teada, et Peeter I majamuuseum on muuseumiööks valmis. Tõsi, meil ei ole küll plaanis mingeid eriprogramme. Vaatamata sellele oleme Muuseumiööl siiski avatud (sissepääs kuni 22.40) ning ekspositsiooniga võivad tutvuda kõik huvilised
Vaata edasi

Tallinna päev Peeter I Majamuuseumis
Tallinna päeval on kõik oodatud
Peeter I majamuuseumi. Lapsed saavad osaleda ekskursioonil, misjärel aga töötuba, kus meisterdame Vene tsaari portree. Täiskasvanuid kutsume õhtusele loengule, kus räägime Peeter Suurest, Mustpeadest ja Tallinnast
Vaata edasi