Tähista jalgrattajuubelit Neitsitornis!

Neitsitorni kõrval keskaegse müüri kaarniššides on avatud näitus «Kaherattalistega Eestimaa teedel» / „Two-Wheelers on the Roads of Estonia“ .
Näitusega tähistame ühtlasi  üht väga tähtsat hetke ajaloos —  esmaspäeval, 12. juunil möödub 200 aastat sellest päevast, kui Karl von Drais tegi oma jooksumasinaga (maailma esimese jalgrattaga) päris esimese jalgrattasõidu!

Tallinna Linnamuuseumi Fotomuuseumi aastanäitus kolis kevade saabudes õue — vabaõhunäitus jääb avatuks kuni septembrini.

Näitusel tutvustatakse 19. sajandi lõpust kuni 20. sajandi esimese pooleni Eestimaal sõitnud jalg- ja mootorrattaid, mis lihtsustasid fotograafide igapäevatööd. Näitusel on eksponeeritud palju huvitavaid fotosid, kus inimesed jalg- ja mootorratastega poseerivad.

Kuraatorid: Taavi Veiler, Merili Reinpalu /Kunstnik: Anne Järvpõld

Rattanäituse järel on hea jätkata tutvumist Eesti ajaloopiltidega — Neitsitorni võlvkeldris on värskendatult väljas Tallinna magusatootjate pakendipabereid (aga ka üks päris vana martsipan!), teisel korrusel näeb Tallinna kohvikukultuuri näitust ja galeriis Neitsitorni koduperioodi fotosid — kõik esimese vabariigi ajast.