Meie virtuaalmuuseum pälvis Eesti muuseumide aastaauhinna, Arenduse MuuSa tiitli

Esimene Eesti muuseumi mahukas virtuaalekspositsioon Google Arts & Culture platvormil pälvis Arenduse MuuSa 2016 auhinna.

Virtuaalse ekspositsiooniga saab tutvuda nii veebis kui ka mobiilseadmeis Androidi ja iOS rakendustes. Vaadelda saab enam kui 160 museaali meie kogudest, millest suurem osa on tavaliselt hoidlas varjul, samuti uurida 3D ekskursioonidel nii Vene 17 keskaegset kaupmehemaja, suurtükitorni Kiek in de Kök kui Peeter I majamuuseumi.

Tallinn City Museum @ Google Arts & Culture

Tallinna Linnamuuseumi virtuaalekspositsioon

Valminud on ka 5 ingliskeelset virtuaalnäitust – Tallinna linnavaadetest, Mustpeade ja Kanuti gildi varadest, Ficki fajansist ning meie arheoloogiakogust. Muuseumivarad on nüüd paremini ligipääsetavad ka neile, kes muuseumi ise ei pääse.

Maailma üks suurimaid IT-ettevõtteid Google pakkus tasuta kasutamiseks oma platvormi ja valmistas 3D virtuaalekskursioonid. Muuseumi ülesandeks oli sisu loomine ja virtuaalnäituste koostamine. Projekt andis tõuke ka paljude museaalide senisest kvaliteetsemaks digiteerimiseks.

Eesti muuseumide aastaauhinnad tunnustavad parimaid muuseumispetsialiste ja toovad esile muuseumitöö erinevaid tahke. Tänavu anti välja kümme auhinda ja üks eripreemia. Lähemalt loe auhindadest SIIT.

Virtuaalse Tallinna Linnamuuseumi leiate aadressiltwww.google.com/culturalinstitute/beta/partner/tallinn-city-museum(lühivariant bit.ly/TallinnCityMuseum).

Tutvu näitusega Tallinna linnavaadetest meie kogus:

(mobiilivaade)