JÕULUPROGRAMMID

Jõuluprogrammidele registreerumine käib juba täie hooga, kiirustage!
Lapsi ootame jõuluprogrammine JÕULULOOD, kus lähme jõulumeeleolus ajareisile läbi kirjanik A.H. Tammsaare korteri, kirjaniku elutoas, kuuse juures räägime jõulujutte ja arutame vanu jõulukombeid, laulame ja mängime. Loe edasi!

Sõpruskondi ja asutusi ootame eelmise aasta menukaimale programmile KÄTHE PIPARKOOGID. Valmistame ise eestiaegse retsepti järgi piparkoogitaigna, rüüpame glögi ja krõbistame näkse. Vaata lähemalt!

Konverents “Kirjandus ja haigus”

Tammsaare muuseumi 11. sügiskonverents toimub 30. novembril muuseumi galeriis. Konverents 2015

11.00-11.30 Kogunemine, tervituskohv

11.30 Reet Hiiemäe, Eesti Kirjandusmuuseumi teadur Inspireeriv Must Surm

12.00 Piret Kruuspere, UTKK Haigus kui nähtus ja metafoor Madis Kõivu dramaturgias

12.30 Eve Annuk, Eesti Kirjandusmuuseum Haigused ja igatsused: Lilli Suburgi käänulised teed

13.00 Sirly Hiiemäe Ihuhäda kaemuses peegeldub teisik? 13.30-14.30 Lõunapaus

14.30 Anneli Kõvamees, Tallinna Ülikool Murdunud inimtaim. Valev Uibopuu „Janu“ 15.00 Maarja Vaino, Tammsaare muuseum Mati Unt ja psühhoanalüüs 15.30 Jaanus Adamson Vahingu farmakon

16.00 Toomas Haug Katkuhaud ja paigallend Loe edasi!

Adsoni joonistused ja kirjanikud karikatuuris

Tammsaare muuseumis on mais ja juunis avatud kaks rändnäitust: UTKK koostatud näitus Artur Adsoni joonistustest. Näha saab nii Siuru maja, Otepää maastikke kui ka Rootsist tehtud pilte. Muuseumi aias on vaatamiseks aga kirjanike muuseumide ühisnäitus “Eesti kirjanik karikatuuris”.

Aastanäitus “Katastroofid! Vares-Barbarus Tammsaare juures” avatud!

Tammsaare sünnipäeval, 30. jaanuaril 2015 avasime uue aastanäituse “Katastroofid. Vares-Barbarus Tammsaare juures”. Seekord on Tammsaare külaliseks vastuoluline isiksus Johannes Vares-Barbarus. Üks oma aja modernsemaid poeete, tunnustatud arst ja 1940. aasta silmapaistvamaid kollaboratsioniste.

Näitus on üles ehitatud labürindi kujundile, sümboliseerimaks Barbaruse isikule omaseid vastuolusid ja ühiskondlikke keerdkäike. Lisaks tekstidele räägivad ekraanilt näituse jaoks salvestatud lõikudel Barbarusest ajaloolane Jaak Valge ning kirjandusloolane Toomas Haug, vaadata saab Filmiarhiivist pärit videokaadreid 1940. aastatest ning arvukalt fotosid. Esmakordselt kõlavad avalikkuses Barbaruse õetütre Salme Kõverjala mälestused, välja on pandud haruldasi esemeid Ajaloomuuseumi kogudest. Barbarusel on 2015. aastal ka väiksem juubel – 125. Näitus jääb avatuks aasta lõpuni.

Ilmunud on raamat “Meie Tammsaare. Kohtumisraamat kirjanikuga”

Trükist on ilmunud kahe Tammsaare muuseumi (A. H. Tammsaare muuseum Kadriorus ja SA A. H. Tammsaare muuseum Vargamäel) koostöös valminud kogumik “Meie Tammsaare. Kohtumisraamat kirjanikuga”. Raamat on saadaval ka ingliskeelsena Loe edasi!

 Tammsaare Muuseum Facebookis. Liitu meiega!

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.