Raamatuesitlus: Eeva Park “Lemmikloomade paradiisist”

Reedel, 9. detsembril kell 17.00 esitleb Eeva Park muuseumis oma uut teost “Lemmikloomade paradiisist”, muusikat teeb Helin-Mari Arder.

JÕULULOOD! Jõuluprogramm lastele!

Sihtgrupp: Lasteaia vanemad rühmad, algklassid.
Kestus: umbes 1h
Hind: 2€

Lähme jõulumeeleolus ajareisile läbi kirjanik A.H. Tammsaare korteri, kus otsime ja leiame vanadele asjadele ülesanded omas ajas. Jõulujutud ja –kombed arutame lahti kirjaniku elutoas, kuuse ümber. Üheskoos vaatame tagasi jõuludele, mida pidas kirjaniku pere. Millised jõulud oli Tallinna lastel umbes 100 aastat tagasi? Mängime, laulame ja loeme luuletusi. Programmi lõpetuseks kirjutab iga laps oma parimale sõbrale või pereliikmele tindi ja sulega jõulukaardi. Meisterdame ka ümbriku!.
Lisainfo ja broneerimine: tammsaare@linnamuuseum.ee, tel 6013232

Käthe piparkoogid. Jõuluprogramm sõpruskondadele

Kadriorus paiknev 1930. aastate interjööriga Tammsaare kortermuuseum pakub sel aastal võimalust veeta oma sõpruskonnaga ja/või töökollektiiviga õdus õhtupoolik kuulsa kirjaniku Tammsaare kodus. Räägime eestiaegsetest jõulukommetest ning koos sõpradega saab valmistada eestiaegse retsepti järgi piparkoogiataigna, samal ajal glögi rüübata ning puuviljadega maiustada.

Lugejate lemmiktegelane on Krõõt!

30. oktoobril algusega kell 13 kuulutati Solarise Apollo raamatupoes välja rahvahääletuse tulemused ning selgus, et inimeste lemmiktegelane “Tões ja õiguses” on Krõõt.
Teise koha sai Pearu ning kolmanda Indrek.
A. H. Tammsaare muuseum, Vikerraadio ning Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing kuulutasid välja hääletuse “Kes on sinu lemmiktegelane “Tões ja õiguses”?”. Valida sai “Tõe ja õiguse” kümne karakteri vahel, teiste hulgas sai hääletada Andrese, Pearu, Karini või Indreku poolt. Lemmiktegelase valimisega tähistati 90 aasta möödumist “Tõe ja õiguse” ilmumisest.
Raamat tuli välja 30. oktoobril 1926 ning muutus kohe üheks loetavamaks ja armastatumaks teoseks lugejate seas ning on seda tänini.
Täpsemaid hääletustulemusi saab vaadata siit!

Ilmunud on raamat “Meie Tammsaare. Kohtumisraamat kirjanikuga”

Trükist on ilmunud kahe Tammsaare muuseumi (A. H. Tammsaare muuseum Kadriorus ja SA A. H. Tammsaare muuseum Vargamäel) koostöös valminud kogumik “Meie Tammsaare. Kohtumisraamat kirjanikuga”. Raamat on saadaval ka ingliskeelsena Loe edasi!

 Tammsaare Muuseum Facebookis. Liitu meiega!

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.