Lahtiolekuaegade muutus

Teatame kahetsusega, et alates veebruarikuust oleme Tallinna Linnamuuseumi direktori käskkirja nr. 1-1.2/5 alusel avatud vaid neljal päeval nädalas: kolmapäevast laupäevani kell 11.00-17.00.

VABARIIGI AASTAPÄEVA PEREPÄEV!

A.H. Tammsaare muuseumis Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones, E. Vilde ja Kadriorus toimub Eesti Vabariigi 98. sünnipäeval 24. veebruaril meeleolukas perepäev „VABA RIIK ON AARE!“.
PROGRAMM TAMMSAARE MUUSEUMIS: 11-15, sissepääs 1€.

• Lastele otsimismäng, ristsõnamõistatuse lahendamine (auhinnad!)
• Meisterdamisnurk: Mereaasta puhul saab endale Eesti lipu värvides laevukese meisterdada!
• Tahvelarvutis olev “Laste rada” muuseumi püsinäitusel
• Viimane võimalus näha näitust Johannes Vares-Barbarusest!
• Tammsaare laual näeb ajutiselt „Tõe ja õiguse“ I osa originaalkäsikirja!

Avatud on verandakohvik ning Tammsaare korteris toimuvad giidiga ekskursioonid!

NB!!! Kadriorus sõidab Vilde ja Tammsaare muuseumide vahel Koidula tänaval HOBUKAARIK! Sõidupileti saab koha pealt sularahas.

Ühise perepäeva eesmärk on väärtustada Eesti riigi vabadust ja tunda rõõmu sellest, et meie kõigi koduks on just Eesti Vabariik. Külastajaid ootab magus üllatus Kalevi poolt!

Üritus Facebookis

PROGRAMM TEISTES MUUSEUMITES: „VABA RIIK OK AARE!“ SUURGILDI HOONES (PIKK 17, TALLINN) KELL 11-15

“VABA RIIK ON AARE!” EDUARD VILDE MUUSEUMIS (Roheline aas 3)

Koidula etlusvõistlus täiskasvanutele

Olete oodatud osalema II Üleriigilisel Koidula etluskonkursil täiskasvanutele! Loe edasi!

Uus programm! “Tõde ja õigus” laval

“Tõe ja õiguse” aasta puhul (90 aastapäeva möödumine romaani ilmumisest) ootame osalema uues kaasavas haridusprogrammis! Tutvume lähemalt kirjaniku loomingu toomisega Eesti teatrilavadele ning lavastajatega, kes on palju kordi käsitlenud A.H. Tammsaare loomingut. Seejärel haarame dramatiseeringute käsikirjade (või osatäitjaraamatute) järele ja kanname üksteisele ette “Tõe ja õiguse” I osa Tammsaare-aegse (Andres Särevi) etenduse stseeni ning tänapäevase (Urmas Lennuki) stseeni. Esinemise järel toimub analüüs, põhirõhuasetuste otsimine ning võrdlus. Haridusprogrammi hind 2 €, eelregistreerimine: tammsaare@linnamuuseum.ee

NB! 25.-29. jaanuaril toimub muuseumis programmi erinädal, kus lisaks programmis osalemisele saab osaleda Tallinna Linnateatri etenduse “Karin. Indrek. Tõde ja õigus 4″ piletite loosimisel!

Kuulutati välja illustratsioonivõistlus “Tõe ja õiguse” I osale

30. oktoobril 1926. aastal ilmus A. H. Tammsaare “Tõe ja õiguse” I osa. Seoses romaani tähtpäevaga kuulutavad A. H. Tammsaare Muuseum, Eesti Kujundusgraafikute Liit ning Tammsaare ja Vilde Sõprade Selts välja illustratsioonivõistluse. Loe edasi!

Aastanäitus “Katastroofid! Vares-Barbarus Tammsaare juures”

Seekord on Tammsaare külaliseks vastuoluline isiksus Johannes Vares-Barbarus. Üks oma aja modernsemaid poeete, tunnustatud arst ja 1940. aasta silmapaistvamaid kollaboratsioniste.

Näitus on üles ehitatud labürindi kujundile, sümboliseerimaks Barbaruse isikule omaseid vastuolusid ja ühiskondlikke keerdkäike. Lisaks tekstidele räägivad ekraanilt näituse jaoks salvestatud lõikudel Barbarusest ajaloolane Jaak Valge ning kirjandusloolane Toomas Haug, vaadata saab Filmiarhiivist pärit videokaadreid 1940. aastatest ning arvukalt fotosid. Esmakordselt kõlavad avalikkuses Barbaruse õetütre Salme Kõverjala mälestused, välja on pandud haruldasi esemeid Ajaloomuuseumi kogudest. Barbarusel on 2015. aastal ka väiksem juubel – 125. Näitus jääb avatuks aasta lõpuni.

Ilmunud on raamat “Meie Tammsaare. Kohtumisraamat kirjanikuga”

Trükist on ilmunud kahe Tammsaare muuseumi (A. H. Tammsaare muuseum Kadriorus ja SA A. H. Tammsaare muuseum Vargamäel) koostöös valminud kogumik “Meie Tammsaare. Kohtumisraamat kirjanikuga”. Raamat on saadaval ka ingliskeelsena Loe edasi!

 Tammsaare Muuseum Facebookis. Liitu meiega!

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.