Teaduskohvikus on fookuses eutanaasia

Teadlaste öö festivalil on sel aastal teemaks meditsiin haigestunud inimese seisukohalt. Tammsaare muuseumi teaduskohvikus võtame väärikate esinejatega fookusesse eutanaasia küsimuse. LOE EDASI!
Teaduskohvikus toimuvast arutelust teeb otseülekande ka ERR-i kultuuriportaal.

Tammsaare Kultuuriülikool alustab 16. septembril

Kooskäimise aeg on traditsiooniliselt üle-kolmapäeviti kell 15.00. Loe, mis sügisel kavas!

Ootame lapsi Väikesesse Raamatutuppa

Sügisel alustab taas tegevust laste kirjandusring “Väike Raamatutuba”. Ootame algklasside lapsi kaks korda kuus, neljapäeviti kell 15.00 koos lugema, meisterdama, lugusid jutustama ja ühiselt tegutsema! Osalemistasu on 5€ kuus. Osalemiseks palume registreeruda e-postil tammsaare@linnamuuseum.ee Esimene kohtumine toimub 10. septembril.

Tulemas on Tallinna Linnamuuseumi infopäev õpetajatele

Tallinna Linnamuuseumi infopäev õpetajatele 11. september kell 11.00-17.00 Vene tänav 17

Infopäeval on esindatud on kõik Tallinna Linnamuuseumi filiaalid, päeva jooksul jagatakse infot muuseumide haridustööst, samuti toimuvad muuseumide haridusprogrammide esitlused:

12.00 Peeter I majamuuseum ja Fotomuuseum

13.00 Kiek in de Kök ja Bastionikäigud ja Neitsitorni muuseumkohvik

14.00 Kalamaja Lastemuuseum Miiamilla ja Kadrioru Lastemuuseum Miiamilla,

15.00 A. H. Tammsaare muuseum ja E. Vilde muuseum

16.00 Tallinna Linnamuuseum, keskaegne kaupmehemaja

Kaetud on kohvilaud. Lisaks saavad kõik õpetajad priipääsme, millega saab külastada kõiki Tallinna Linnamuuseumi filiaale vahemikus 11. september – 20. september 2015.

Üritus on kõigile õpetajatele TASUTA!

Palume end registreerida aadressil: linnamuuseum@linnamuuseum.ee või telefonil 6155193

Kutse esineda konverentsil

Kirjandus ja haigus Tammsaare muuseumi 11. sügiskonverents Kutsume üles esinema ettekandega Tammsaare muuseumi 11. sügiskonverentsil “Kirjandus ja haigus”. Tammsaare muuseumi aastanäitusel on sel aastal fookuses Johannes Vares-Barbarus, luuletaja, kes oli ühtlasi edukas arst ning ravis ka mitmeid oma kirjanikest kolleege. Sügiskonverentsil keskendume haiguse temaatikale eesti kirjanduses. Oodatud on ettekanded, mis võtavad vaatluse alla nii patsiendi kui ka haiguse kujutamise ilukirjanduses; haigused, mis määravad tegelase olemust; kirjaniku elu ja tervise ning selle seosed loominguga; haiguse kui metafoori; psühhoanalüütilise vaatenurga; arstidest kirjanike loomingu jm.

Ettekande ja esineja lühikese tutvustuse palume hiljemalt 15. augustiks saata meiliaadressile tammsaare@linnamuuseum.ee. Konverents toimub 30. novembril A. H. Tammsaare muuseumis Kadriorus.

Adsoni joonistused ja kirjanikud karikatuuris

Tammsaare muuseumis on mais ja juunis avatud kaks rändnäitust: UTKK koostatud näitus Artur Adsoni joonistustest. Näha saab nii Siuru maja, Otepää maastikke kui ka Rootsist tehtud pilte. Muuseumi aias on vaatamiseks aga kirjanike muuseumide ühisnäitus “Eesti kirjanik karikatuuris”.

Aastanäitus “Katastroofid! Vares-Barbarus Tammsaare juures” avatud!

Tammsaare sünnipäeval, 30. jaanuaril 2015 avasime uue aastanäituse “Katastroofid. Vares-Barbarus Tammsaare juures”. Seekord on Tammsaare külaliseks vastuoluline isiksus Johannes Vares-Barbarus. Üks oma aja modernsemaid poeete, tunnustatud arst ja 1940. aasta silmapaistvamaid kollaboratsioniste.

Näitus on üles ehitatud labürindi kujundile, sümboliseerimaks Barbaruse isikule omaseid vastuolusid ja ühiskondlikke keerdkäike. Lisaks tekstidele räägivad ekraanilt näituse jaoks salvestatud lõikudel Barbarusest ajaloolane Jaak Valge ning kirjandusloolane Toomas Haug, vaadata saab Filmiarhiivist pärit videokaadreid 1940. aastatest ning arvukalt fotosid. Esmakordselt kõlavad avalikkuses Barbaruse õetütre Salme Kõverjala mälestused, välja on pandud haruldasi esemeid Ajaloomuuseumi kogudest. Barbarusel on 2015. aastal ka väiksem juubel – 125. Näitus jääb avatuks aasta lõpuni.

Ilmunud on raamat “Meie Tammsaare. Kohtumisraamat kirjanikuga”

Trükist on ilmunud kahe Tammsaare muuseumi (A. H. Tammsaare muuseum Kadriorus ja SA A. H. Tammsaare muuseum Vargamäel) koostöös valminud kogumik “Meie Tammsaare. Kohtumisraamat kirjanikuga”. Raamat on saadaval ka ingliskeelsena Loe edasi!

 Tammsaare Muuseum Facebookis. Liitu meiega!

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.