HEADREAD: Aga ilusad ja lihtsad asjad jäävad

Reedel, 29. mail, olete oodatud meile HeadRead luulepärastlõunale “Aga ilusad ja lihtsad asjad jäävad”. Kell 15.00 kõlab hiljuti meie seast lahkunud kirjanike looming, mis kindlasti niipea meie seast ei lahku. Veronika Kivisilla esitab Mari Vallisoo tekste, Indrek Koff interpreteerib Kalev Kesküla, Igor Kotjuh Jüri Tuuliku ning Jan Kaus Toomas Liivi loomingut. Liituge! http://headread.ee/urit…/aga-ilusad-ja-lihtsad-asjad-jaavad/

Adsoni joonistused ja kirjanikud karikatuuris

Tammsaare muuseumis on mais ja juunis avatud kaks rändnäitust: UTKK koostatud näitus Artur Adsoni joonistustest. Näha saab nii Siuru maja, Otepää maastikke kui ka Rootsist tehtud pilte. Muuseumi aias on vaatamiseks aga kirjanike muuseumide ühisnäitus “Eesti kirjanik karikatuuris”.

Eriprogramm ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetajatele!

Seoses näitusega “Katastroofid. Vares-Barbarus Tammsaare juures” pakume eriprogrammi “Võim ja vaim. Vares-Barbaruse juhtum”. Koos õpilastega võetakse vaatluse alla sellised mõisted nagu vaikiv ajastu, ideoloogia, juunipööre, kvisling ja töölisklassi diktatuur. Õpilased saavad näha ajalookaadreid 1940. aastatest ning analüüsida propagandatekste. Haridusprogrammi maksumus on 2€ õpilase kohta ning vajalik on eelregistreerimine: tammsaare@linnamuuseum.ee või tel 6013232. Olete oodatud!

Publikupäevad aastanäituse “Katastroofid…” juurde

Alustasime publikupäevadega aastanäituse „Katastroofid. Vares-Barbarus Tammsaare juures“ juurde. Loe edasi!

Uus aastanäitus “Katastroofid! Vares-Barbarus Tammsaare juures” avatud!

Tammsaare sünnipäeval, 30. jaanuaril 2015 avasime uue aastanäituse “Katastroofid. Vares-Barbarus Tammsaare juures”. Seekord on Tammsaare külaliseks vastuoluline isiksus Johannes Vares-Barbarus. Üks oma aja modernsemaid poeete, tunnustatud arst ja 1940. aasta silmapaistvamaid kollaboratsioniste.

Näitus on üles ehitatud labürindi kujundile, sümboliseerimaks Barbaruse isikule omaseid vastuolusid ja ühiskondlikke keerdkäike. Lisaks tekstidele räägivad ekraanilt näituse jaoks salvestatud lõikudel Barbarusest ajaloolane Jaak Valge ning kirjandusloolane Toomas Haug, vaadata saab Filmiarhiivist pärit videokaadreid 1940. aastatest ning arvukalt fotosid. Esmakordselt kõlavad avalikkuses Barbaruse õetütre Salme Kõverjala mälestused, välja on pandud haruldasi esemeid Ajaloomuuseumi kogudest. Barbarusel on 2015. aastal ka väiksem juubel – 125. Näitus jääb avatuks aasta lõpuni.

Ilmus raamat “Meie Tammsaare. Kohtumisraamat kirjanikuga”

Trükist on ilmunud kahe Tammsaare muuseumi (A. H. Tammsaare muuseum Kadriorus ja SA A. H. Tammsaare muuseum Vargamäel) koostöös valminud kogumik “Meie Tammsaare. Kohtumisraamat kirjanikuga”. Loe edasi!

 Tammsaare Muuseum Facebookis. Liitu meiega!

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.