Etluskonkurss täiskasvanutele!

Avatud on registreerimine üleriikliku täiskasvanute etluskonkursi “Meil aiaäärne tänavas” Tallinna eelvoorule, mis toimub 7. veebruaril kell 12.00 Tammsaare muuseumis. Osalemiseks saatke meil aadressile tammsaare@linnamuuseum.ee. Loe täpsemalt!

Rändnäitus Juhan Liiv ja teised

Tammsaare muuseumi trepihallis on avatud Juhan Liivi 150. sünniaastapäeva puhul koostatud rändnäitus “Juhan Liiv ja teised. Lugusid eesti kirjanikest.” Loe edasi!

Katastroofid. Vares-Barbarus Tammsaare juures

Tammsaare sünnipäeval, 30. jaanuaril 2015 kell 14.00 avame uue aastanäituse “Katastroofid. Vares-Barbarus Tammsaare juures”. Seekord on Tammsaare külaliseks vastuoluline isiksus Johannes Vares-Barbarus. Üks oma aja modernsemaid poeete, tunnustatud arst ja 1940. aasta silmapaistvamaid kollaboratsioniste.

Näitus on üles ehitatud labürindi kujundile, sümboliseerimaks Barbaruse isikule omaseid vastuolusid ja ühiskondlikke keerdkäike. Lisaks tekstidele räägivad ekraanilt näituse jaoks salvestatud lõikudel Barbarusest ajaloolane Jaak Valge ning kirjandusloolane Toomas Haug, vaadata saab Filmiarhiivist pärit videokaadreid 1940. aastatest ning arvukalt fotosid. Esmakordselt kõlavad avalikkuses Barbaruse õetütre Salme Kõverjala mälestused, välja on pandud haruldasi esemeid Ajaloomuuseumi kogudest. Barbarusel on 2015. aastal ka väiksem juubel – 125. Näitus jääb avatuks aasta lõpuni.

Ilmus raamat “Meie Tammsaare. Kohtumisraamat kirjanikuga”

Trükist on ilmunud kahe Tammsaare muuseumi (A. H. Tammsaare muuseum Kadriorus ja SA A. H. Tammsaare muuseum Vargamäel) koostöös valminud kogumik “Meie Tammsaare. Kohtumisraamat kirjanikuga”. Loe edasi!

Väike raamatutuba

A.H.Tammsaare muuseumi ja Kadrioru raamatukogu ühine Väike Raamatutuba ootab uuel aastal rõõmsaid raamatuhuvilisi poisse ja tüdrukuid, kel vanust umbes nõnda palju, et algkoolis käia passib. Loeme lugusid ja mõtiskleme nende üle, lisaks toimuvad mõned mängud ja mõned meisterdused. Kohtutakse korra nädalas, neljapäeviti kell 15.00 Lisainfo ja registreerimine aadressil berit.kaschan@linnamuuseum.ee või telefonil 601 3232.

 Tammsaare Muuseum Facebookis. Liitu meiega!

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.