Kodu kuvand eesti kirjanduses läbi aegade

1. detsembril toimub muuseumi galeriis Tammsaare muuseumi X sügiskonverents KODU KUVAND EESTI KIRJANDUSES LÄBI AEGADE. Loe edasi!

Grete Arro loeng

20.11 toimub loengusarja “Etüüdid kodu ja maastikuga” eelviimane loeng “Minu kodu on minu kindlus. Ruumi ja (inim)käitumise seostest”, kõnelejaks Grete Arro. Algus kell 17.00. Olete oodatud!

VANAVANEMATE JÕULUD JA „REHEPAPI MAAILM“

Sihtgrupp: Lasteaia vanemad rühmad, algklassid. Kestus: umbes 1h 30 min Programmi hind: 5€

See jõuluprogramm ühendab endas programmi „Vanavanemate jõulud“ pisut lühema versiooni ja nukunäidendi „Rehepapi maailm“. Etendus põhineb eesti rahvajuttudel, näidendi autorid on Külli Palmsaar ja Hans Hartvich- Madsen. Esimene lugu on Rehepapi võitlusest krattide ja Vanapaganaga, teine sulaspoiss Jüri katsest põgeneda tsaariarmeesse võtmisest, kolmas- Rehepapi ema Anu võitlus halltõvega. Nukunäitlejanna Külli Palmsaar seob lood ühiseks tervikuks eesti skulptori Gea Sibola Hanseni loodud nukkude ja dekoratsioonidega . Lisainfo ja broneerimine: tammsaare@linnamuuseum.ee, tel 6013232

Jõuluprogrammid lastele

Sügise üle rõõmustamise kõrvalt tohib tasapisi juba tegeleda ka jõuluaegsete rõõmude üle mõtisklemisega ja nende kavandamisega, kas pole? Meie ülimalt organiseeritud kirjanikuhärra Tammsaare seda juba igal juhul teeb. Ja nagu kombeks, on ta ka selle aasta jõuluplaane tehes mõistagi oma väikeste sõprade peale mõelnud. Mis kõige toredam – tänavu otsustas ta anda lastele valida lausa kahe programmi vahel: VANAVANEMATE JÕULUD! ning VANAVANEMATE JÕULUD JA „REHEPAPI MAAILM“. Loe edasi!

Mõlemaid programme saab soovi korral ühendada ka jõulupeo ja kingijagamisega.

Urve Mankini loeng väiketöökodade kristallist

Neljapäeval, 6. novembril räägib Tallinna Linnamuuseumi teadur Urve Mankin Tallinna väiketöökodade kristallist sõjaeelsel ajal. Loeng algab kell 17.00. Olete oodatud!

Käthe piparkoogid. Jõuluprogramm sõpruskondadele!

Kadriorus paiknev 1930. aastate interjööriga Tammsaare kortermuuseum pakub sel aastal võimalust veeta oma sõpruskonnaga ja/või töökollektiiviga õdus õhtupoolik kuulsa kirjaniku Tammsaare kodus. Räägime eestiaegsetest jõulukommetest ning koos sõpradega saab valmistada eestiaegse retsepti järgi piparkoogiataigna, samal ajal glögi rüübata ning puuviljadega maiustada.

Jõuluprogramm sõpruskondadele! Õdus õhtupoolik Tammsaare majas.

Kadriorus paiknev 1930. aastate interiööriga Tammsaare kortermuuseum pakub sel aastal võimalust veeta oma sõpruskonnaga ja/või töökollektiiviga õdus õhtupoolik kuulsa kirjaniku Tammsaare kodus. Kuulda saab eestiaegsetest jõulukommetest ning valmistada koos sõpradega eestiaegse retsepti järgi piparkoogiataigna, samal ajal glögi rüübata ning puuviljadega maiustada.

Jõulupakett sisaldab: - Lühike ringkäik Tammsaare ja tema pere viimases kodus - Eestiaegsete jõulukommete tutvustamine - Restoran „Pärli“ retsepti järgi piparkoogitaigna valmistamine - Kuum glögi ja puuviljad Kestus u 3 h Maksumus 10€ per persoon Grupi suurus max 12 inimest Lisainfo ja broneerimine: tammsaare@linnamuuseum.ee

Kultuuriülikooli sügisreis

Ootame kõiki huvilisi liituma meie lõbusa reisiseltskonnaga marsruudil Kadriorg – Kõltsu mõis – Keila-Joa loss- Keila kirik – Kadriorg. Väljasõidu algus kell 9.00 A. H. Tammsaare Muuseumi juurest (Koidula 12 A). Õhtul kella 17 paiku peaksime samas kohas tagasi olema. Reisipäeva maksumus on 20 eurot. Info ja registreerimine: tammsaare@linnamuuseum.ee / 6013232. Vaata kava

Madis Arukase loeng

Neljapäeval, 23. oktoobril räägib folklorist ja muusik Madis Arukask Tammsaare muuseumis teemal „Sissevaateid eesti kultuuridesse“. Juttu tuleb eestlasi iseloomustavast kahest kultuuritüübist, millest esimest võiks nimetada sisemaiseks ja seetõttu individualistlikumaks ning teist mereäärseks ja kollektivistlikumaks tüübiks. Küsime ka, kuidas põlvkondade jooksul talletunud kultuurikogemused meie igapäevaelu mõjutavad ja kui lihtne on muuta rahva kultuurilist alateadvust?

Rein Veidemanni uue romaani esitlus

Teisipäeval, 21. oktoobril esitleb professor Rein Veidemann Tammsaare muuseumis oma uut teost “Arkaadia öö”.

Teos koosneb nii varem ilmunud lugudest kui ka seni avaldamata ning lühiromaani moodustavatest novellidest. Kesksel kohal on tegelased Martin Heiden ja Hanna Maarend, nende komplitseeritud suhe parafraseerib omal moel Hannah Arendti ja Martin Heideggeri armastus- ja sõpruslugu.

Kirjanik ja kirjandusteadlane Rein Veidemann on varem avaldanud romaanid “Lastekodu” (2003) ja “Tund enne igavikku” (2012), mitmeid artiklikogumikke ja teose “101 eesti kirjandusteost”.

Esitlusel võtavad sõna autor Rein Veidemann, estofiil Jarmo Virmavirta ning muuseumi juhataja Maarja Vaino Katkendeid teosest esitab näitleja Anu Lamp.

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.