HeadRead/kirjanduslik Kadriorg

Reedel kell 16.00 algab Tammsaare muuseumi aiast HeadRead festivali raames jalutuskäik “Kirjanduslik Kadriorg”. Jalutuskäiku juhib Maarja Vaino ning see kestab kuni 1-1,5 tundi.

Raamatuesitlus!

Neljapäeval, 26. mail kell 17.00 esitleb Roland Tõnisson muuseumis oma raamatut “Gosudar”. Olete oodatud!

MUUSEUMIÖÖ!

Ootame teid laupäeval, 14. mail, järjekordsele Muuseumiööle! Alustame juba kell 18.00 lasteprogrammiga “Tähemeri”! Kell 20.00 toimub URMAS LENNUKI ja MAARJA VAINO vestlusring “Tõde ja õigus” lööb laineid! Vaadata saab värskelt avatud näitust “Tõe ja õiguse” lavakostüümidest ning istuda terrassikohvikus. Olete Tammsaare kodus oodatud!

Pärastlõunakontsert

Pärastlõunakontsert Tammsaare muuseumis 11. mail algusega kell 16.00. Esinevad Tallinna Muusikakeskkooli 9. klassi õpilased.

Kavas: 1. G. Ph. Telemann Fantaasia TWV 40: 20 I ja II osa J. Haydn Viiulikontsert Hob. VIIa: 4 I osa A. Glazunov Suur Adagio balletist “Raimonda”. Grete Heinsaar, viiul Õpetaja Niina Murdvee, klaveril Kai Õunapuu

2. L. van Beethoven Sonaat E-duur op 14 nr 1 III osa J. S. Bach Prelüüd ja fuuga e-moll HTK II F. Chopin Masurka a-moll op 17 nr 4 E. Rautavaara Etüüd „Kvindid“ Susanna Liisa Onoper, klaver Õpetaja Ira Floss

3. A. Dvořák Ema laul A. Dvořák Furiant E. Stein Kontsertpala Martin Torp, kontrabass Õpetaja Kaupo Olt, klaveril Kai Õunapuu

Näitus “Taeva kingitus. “Tõe ja õiguse” lavakostüümid”

Reedel, 22. aprillil kell 15.00 avatakse Tammsaare muuseumis Kadriorus näitus “Taeva kingitus. “Tõe ja õiguse” lavakostüümid”. “See, kui palju eesti teatrilavadel on “Tõde ja õigus” lavastatud, on fenomenaalne,” ütles Tammsaare muuseumi juhataja Maarja Vaino. “Soovisime killukesi nendest lavastustest kostüüminäituse kujul uuesti ellu äratada.” Näitusel on väljas paarkümmend lavakostüümi, neist valdav osa uuema aja etendustest, kuid ka näiteks Liisi kostüüm Draamateatri 1966.a. lavastusest “Vargamäe”. Kõige kuulsam kostüüm on arvatavasti Arne Üksküla/ Aivar Tommingase kehastatud Mauruse ülikond ja hommikumantel Tallinna Linnateatri legendaarsest lavastustest “Tõde ja õigus. Teine osa”. Vaino tõi eriti esile Mare Raidma loodud naistegelaste rõivad 2001. aasta Mikk Mikiveri “Tagasi Vargamäel” lavastusest. “See on tõelist esteetilist elamust pakkuv filigraanne käsitöö,” sõnas Vaino.

Näitus avatakse “Tõe ja õiguse” aasta raames. Tänavu oktoobris möödub 90 aastat “Tõe ja õiguse” I osa ilmumisest. Näitus jääb avatuks aasta lõpuni. Näitusel on väljas kostüüme järgmistest lavastustest: “Vargamäe”, Eesti Draamateater, 1966 “Tagasi Vargamäel”, Eesti Draamateater, 2001 “Tõde ja õigus. Teine osa”, Tallinna Linnateater, 2005/2011 “Vargamäe varjus”, Vargamäe muuseum/Albu vald, 2010 “Vargamäe voonake”, Vargamäe muuseum/ Albu vald, 2011 “Vargamäe unistaja”, Vargamäe muuseum/ Albu vald, 2014

Teatripiletite võitjad teada!

Meil on rõõm teatada, et külastajate vahel loosi läinud teatripiletid kahele 27. mai etendusele “Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4″ võitsid Hillar Sulg ja Heleen Karja! Palju õnne ja tänu rohketele osalejatele! Võtame võitjatega täpsemate detailide osas ühendust!

Elavad pildid

Aprilli ja maikuu jooksul on võimalik tellida programmi: „Elavad pildid: A.H.Tammsaare teoste visuaalne sõnum kaasajas“, mille käigus loovad õpilased lühianimatsiooni enda poolt valitud Tammsaare tekstikatke põhjal.

* kestus 4 tundi

* grupi suurus 15-33 õpilast

hind õpilasele 5 € (sisaldab ekskursiooni muuseumis, animatsiooni töötuba ning kerget snäkki)

* kodutööna valida stseen Tammsaare loomingust, mida animeerima hakatakse.

* programme viiakse läbi E 10-14, K 11-14 ja reedel kokkuleppel

Info ja registeerimine muuseumi kontaktidel: tammsaare@linnamuuseum.ee või 6013232
Loe lisaks!

EKL kuulutas välja romaanivõistluse

Eesti Kirjanike Liit kuulutas 23. märtsil kell 16 Tammsaare muuseumis välja romaanivõistluse. Romaanivõistluse väljamakstav auhinnafond on 10 000 eurot, lisaks tehakse väljakuulutamisel teatavaks eriauhind, millega soovitakse anda võimalus Eesti kirjandusel jõuda välislugejateni. Romaanivõistluse kuulutab välja Eesti Kirjanike Liidu esimees ja žürii liige Karl Martin Sinijärv. Romaanivõistluse korraldaja, Eesti Kirjanike Liidu juhatuse liige Peeter Helme tutvustab romaanivõistluse tingimusi, žüriid ja teeb ülevaate eelmisest romaanivõistlusest. Kirjanik ja romaanivõistluse žürii liige Jan Kaus esitab katkendi eelmise romaanivõistluse võitja kirjanik Armin Kõomägi teosest “Lui Vutoon”.

Kirjanike liidu romaanivõistlused toimuvad üle aasta, väljakuulutatud võistlus on taasellukutsutud võistlustest teine. Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus on 1926. aastal algatatud kirjastuse Loodus romaanivõistluse idee jätkaja ning lähtub oma tegevuses Eesti Romaaniühingu võistluse praktikatest ja põhimõtetest.

Antoni aialaat

Kutsume teid 22. mail juba neljandat korda toimuvale Antoni Aialaadale. Meil on hea meel, et registreerunud on palju ja põnevaid kaubapakkujaid, kohalikke ja kaugemaid. Esmakordselt saavad sel aastal lapsed poniga sõita, Kadrioru Savituba pakub savivoolimise ning Teeme Teistmoodi meisterdamise töötuba; degusteerida saab türgi maiustusi, mis on eestlaste maitset arvestades tehtud tublisti vähem magusad. Malle Pajula (Kodukiri) viib läbi viktoriini ja nagu ikka, kõlavad ka luule ja muusika! Olete väga oodatud! Kava: Kell 12.00 Türgi toidu degusteerimine Kell 13.00 Malle Pajula (Kodukiri) viktoriin. Auhinnad! Kell 14.00 kõlavad luule ja muusika

Lisaks: mahetoit ja mahekosmeetika, taimed, mesi, käsitöö, ehted, keraamika jpm! Laat kestab 11.00-15.00

Publikupäev Jaak Juskega

19. märtsil kell 14.30 räägib ajaloolane Jaak Juske muuseumi publikupäeval Tallinna pommitamisest. Publikupäevaga lõpetame näituse „Katastroofid. Vares-Barbarus Tammsaare juures“: näitus on 19. märtsil viimast päeva avatud! Lastele on publikupäeval avatud väike meisterdamisnurk, mängida saab otsimismängu ning tahvelarvutite “Laste rada” on samuti ootamas, nii et igale pereliikmele jätkub tegevust! Sissepääs muuseumipiletiga, koolieelikud tasuta! Olete väga oodatud!

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.