2017. aasta 1. jaanuarist kuuluvad Anton Hansen Tammsaare ja Eduard Vilde muuseumid Tallinna Kirjanduskeskuse koosseisu

Uuest aastast pole Anton Hansen Tammsaare ja Eduard Vilde muuseumid enam Tallinna Linnamuuseumi koosseisus, vaid iseseisev asutus Tallinna Kultuuriameti all, koondnimetusega Tallinna Kirjanduskeskus. Tammsaare ja Vilde majad on jätkuvalt külastajatele avatud, olete meile oodatud!

Meie uus veebileht www.kirjanduskeskus.ee avaneb uue aasta alguses!

Häid pühi!

Raamatuesitlus: Eeva Park “Lemmikloomade paradiisist”

Reedel, 9. detsembril kell 17.00 esitleb Eeva Park muuseumis oma uut teost “Lemmikloomade paradiisist”, muusikat teeb Helin-Mari Arder.

Muuseumi 12. Sügiskonverents toimub 28.11 ja keskendub merekirjandusele

Merekultuuriaasta puhul on Tammsaare muuseumi seekordse Sügiskonverentsi teemaks merekirjandus.
Täpsem kava ja esinejate nimekiri on siin.

JÕULULOOD! Jõuluprogramm lastele!

Sihtgrupp: Lasteaia vanemad rühmad, algklassid.
Kestus: umbes 1h
Hind: 2€

Lähme jõulumeeleolus ajareisile läbi kirjanik A.H. Tammsaare korteri, kus otsime ja leiame vanadele asjadele ülesanded omas ajas. Jõulujutud ja –kombed arutame lahti kirjaniku elutoas, kuuse ümber. Üheskoos vaatame tagasi jõuludele, mida pidas kirjaniku pere. Millised jõulud oli Tallinna lastel umbes 100 aastat tagasi? Mängime, laulame ja loeme luuletusi. Programmi lõpetuseks kirjutab iga laps oma parimale sõbrale või pereliikmele tindi ja sulega jõulukaardi. Meisterdame ka ümbriku!.
Lisainfo ja broneerimine: tammsaare@linnamuuseum.ee, tel 6013232

Käthe piparkoogid. Jõuluprogramm sõpruskondadele

Kadriorus paiknev 1930. aastate interjööriga Tammsaare kortermuuseum pakub sel aastal võimalust veeta oma sõpruskonnaga ja/või töökollektiiviga õdus õhtupoolik kuulsa kirjaniku Tammsaare kodus. Räägime eestiaegsetest jõulukommetest ning koos sõpradega saab valmistada eestiaegse retsepti järgi piparkoogiataigna, samal ajal glögi rüübata ning puuviljadega maiustada.

Käthe piparkoogid

Käthe piparkoogid on programm sõpruskondadele ja väikestele kollektiividele. Programmi käigus teeme väikese jalutuskäigu kirjaniku korteris ning tutvume eestiaegsete jõulukommetega. Seejärel valmistame eestiaegse retsepti järgi piparkoogitaigna, millest hiljem saab iga üks kodus piparkooke küpsetada. Lisaks pakutakse kuuma glögi ning puuvilju. Kostab ajastu muusika.

Grupi maksimaalne suurus on 12 inimest ning hinnaks on 10€ inimene. Lisainformatsioon telefonil 6013111 või tammsaare@linnamuuseum.ee

Noorte andekate pärastlõunakontsert!

16. novembril kell 16.00 toimub Tammsaare muuseumis pärastlõunakontsert, kus esinevad Tallinna Muusikakeskkooli keelpilliõpilased Iris Eva Aabloo, Teodor Juko Hiiemaa, Aleksander Sebastian Lattikas, Miia Olivia Onni, Triinu Piirsalu, Joosep Reimaa ja Martin Torp. Klaveril Signe Hiis, Kai Õunapuu, Susanna Liisa Onoper. Sissepääs tasuta! Olete oodatud!

Lugejate lemmiktegelane on Krõõt!

30. oktoobril algusega kell 13 kuulutati Solarise Apollo raamatupoes välja rahvahääletuse tulemused ning selgus, et inimeste lemmiktegelane “Tões ja õiguses” on Krõõt.
Teise koha sai Pearu ning kolmanda Indrek.
A. H. Tammsaare muuseum, Vikerraadio ning Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing kuulutasid välja hääletuse “Kes on sinu lemmiktegelane “Tões ja õiguses”?”. Valida sai “Tõe ja õiguse” kümne karakteri vahel, teiste hulgas sai hääletada Andrese, Pearu, Karini või Indreku poolt. Lemmiktegelase valimisega tähistati 90 aasta möödumist “Tõe ja õiguse” ilmumisest.
Raamat tuli välja 30. oktoobril 1926 ning muutus kohe üheks loetavamaks ja armastatumaks teoseks lugejate seas ning on seda tänini.
Täpsemaid hääletustulemusi saab vaadata siit!

Pühapäeval selgub “Tõe ja õiguse” lemmiktegelane!

Tammsaare muuseum, Raamatukoguhoidjate Ühing ning Vikerraadio ootavad kõiki huvilisi pühapäeval kell 13.00 Solarise Apollo raamatupoodi „Tõe ja õiguse“ 90 aastapäevale pühendatud lõpuüritusele, kus selguvad hääletusvõistluse „Kes on Sinu lemmiktegelane?“ tulemused. Võitja kuulutab välja kirjandusminister Mart Juur isiklikult! Kavas on ka loosimised ja üllatusesinemine. Oled väga oodatud! Sündmusest teeb otseülekande ka ERR-i Kultuuriportaal.

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.