Pühadetervitus!

„Tuhat tervist ja ilusaid jõuluid, olgu poriga või lumega!” Ühineme Tammsaare jõulusooviga aastast 1929. VAATA KAARTI!

Neljapäevane loeng lükkub edasi

Neljapäeval, 4. detsembrile planeeritud Karl-Martin Sinijärve loeng “Sisemistest väärtustest” jääb seekord ära ning lükkub uude aastasse. Vabandame ja lisame täpse aja peagi!

Ilmus raamat “Meie Tammsaare. Kohtumisraamat kirjanikuga”

Trükist on ilmunud kahe Tammsaare muuseumi (A. H. Tammsaare muuseum Kadriorus ja SA A. H. Tammsaare muuseum Vargamäel) koostöös valminud kogumik “Meie Tammsaare. Kohtumisraamat kirjanikuga”. Loe edasi!

Meie Tammsaare. Kohtumisraamat kirjanikuga

Trükist on ilmunud kahe Tammsaare muuseumi (A. H. Tammsaare muuseum Kadriorus ja SA A. H. Tammsaare muuseum Vargamäel) koostöös valminud kogumik “Meie Tammsaare. Kohtumisraamat kirjanikuga”. Raamatu formaadiks siis n.ö. esmakohtumine kirjanikuga: ülevaate saab Tammsaarest inimesena, tema loomingust ja selle ühiskondlikust taustast. Teoses kasutatakse rikkalikult pilte ning arhiivimaterjale. Muuseumist ostes on hinnaks 5€.

Kodu kuvand eesti kirjanduses läbi aegade

1. detsembril toimub muuseumi galeriis Tammsaare muuseumi X sügiskonverents KODU KUVAND EESTI KIRJANDUSES LÄBI AEGADE. Loe edasi!

Grete Arro loeng

20.11 toimub loengusarja “Etüüdid kodu ja maastikuga” eelviimane loeng “Minu kodu on minu kindlus. Ruumi ja (inim)käitumise seostest”, kõnelejaks Grete Arro. Algus kell 17.00. Olete oodatud!

VANAVANEMATE JÕULUD JA „REHEPAPI MAAILM“

Sihtgrupp: Lasteaia vanemad rühmad, algklassid. Kestus: umbes 1h 30 min Programmi hind: 5€

See jõuluprogramm ühendab endas programmi „Vanavanemate jõulud“ pisut lühema versiooni ja nukunäidendi „Rehepapi maailm“. Etendus põhineb eesti rahvajuttudel, näidendi autorid on Külli Palmsaar ja Hans Hartvich- Madsen. Esimene lugu on Rehepapi võitlusest krattide ja Vanapaganaga, teine sulaspoiss Jüri katsest põgeneda tsaariarmeesse võtmisest, kolmas- Rehepapi ema Anu võitlus halltõvega. Nukunäitlejanna Külli Palmsaar seob lood ühiseks tervikuks eesti skulptori Gea Sibola Hanseni loodud nukkude ja dekoratsioonidega . Lisainfo ja broneerimine: tammsaare@linnamuuseum.ee, tel 6013232

Jõuluprogrammid lastele

Sügise üle rõõmustamise kõrvalt tohib tasapisi juba tegeleda ka jõuluaegsete rõõmude üle mõtisklemisega ja nende kavandamisega, kas pole? Meie ülimalt organiseeritud kirjanikuhärra Tammsaare seda juba igal juhul teeb. Ja nagu kombeks, on ta ka selle aasta jõuluplaane tehes mõistagi oma väikeste sõprade peale mõelnud. Mis kõige toredam – tänavu otsustas ta anda lastele valida lausa kahe programmi vahel: VANAVANEMATE JÕULUD! ning VANAVANEMATE JÕULUD JA „REHEPAPI MAAILM“. Loe edasi!

Mõlemaid programme saab soovi korral ühendada ka jõulupeo ja kingijagamisega.

Urve Mankini loeng väiketöökodade kristallist

Neljapäeval, 6. novembril räägib Tallinna Linnamuuseumi teadur Urve Mankin Tallinna väiketöökodade kristallist sõjaeelsel ajal. Loeng algab kell 17.00. Olete oodatud!

Käthe piparkoogid. Jõuluprogramm sõpruskondadele!

Kadriorus paiknev 1930. aastate interjööriga Tammsaare kortermuuseum pakub sel aastal võimalust veeta oma sõpruskonnaga ja/või töökollektiiviga õdus õhtupoolik kuulsa kirjaniku Tammsaare kodus. Räägime eestiaegsetest jõulukommetest ning koos sõpradega saab valmistada eestiaegse retsepti järgi piparkoogiataigna, samal ajal glögi rüübata ning puuviljadega maiustada.

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.