Etluskonkurss täiskasvanutele!

Avatud on registreerimine üleriikliku täiskasvanute etluskonkursi “Meil aiaäärne tänavas” Tallinna eelvoorule, mis toimub 7. veebruaril kell 12.00 Tammsaare muuseumis. Osalemiseks saatke meil aadressile tammsaare@linnamuuseum.ee. Loe täpsemalt!

Rändnäitus Juhan Liiv ja teised

Tammsaare muuseumi trepihallis on avatud Juhan Liivi 150. sünniaastapäeva puhul koostatud rändnäitus “Juhan Liiv ja teised. Lugusid eesti kirjanikest.” Loe edasi!

Rändnäitus Juhan Liiv ja teised

Tammsaare muuseumi trepihallis on avatud Juhan Liivi 150. sünniaastapäeva puhul koostatud rändnäitus “Juhan Liiv ja teised. Lugusid eesti kirjanikest.” Näituse keskseks tegelaseks on Juhan Liiv, kelle sünnist möödus 30. aprillil 2014 150 aastat. Liivi lapsepõlve, kooliaega, ameteid ja eluolu avatakse kõrvuti teiste eesti kirjandusklassikute omadega. Suurte kirjanike eludes oli palju sarnaseid mustreid, kuid ka olulisi erinevusi. Näitusel käsitletud episoodidest moodustub omamoodi eesti kirjanike elulooline mosaiik. Erandlike kirjanikuisiksuste saatustest vormub aga üldisem pilt elust Eestimaal viimase paari sajandi jooksul. Eesti Kirjanike Muuseumide Ühingu näituse koostas Liivi Muuseumi juhataja Mari Niitra ning kujundas Artur Kuus.

Katastroofid. Vares-Barbarus Tammsaare juures

Tammsaare sünnipäeval, 30. jaanuaril 2015 kell 14.00 avame uue aastanäituse “Katastroofid. Vares-Barbarus Tammsaare juures”. Seekord on Tammsaare külaliseks vastuoluline isiksus Johannes Vares-Barbarus. Üks oma aja modernsemaid poeete, tunnustatud arst ja 1940. aasta silmapaistvamaid kollaboratsioniste.

Näitus on üles ehitatud labürindi kujundile, sümboliseerimaks Barbaruse isikule omaseid vastuolusid ja ühiskondlikke keerdkäike. Lisaks tekstidele räägivad ekraanilt näituse jaoks salvestatud lõikudel Barbarusest ajaloolane Jaak Valge ning kirjandusloolane Toomas Haug, vaadata saab Filmiarhiivist pärit videokaadreid 1940. aastatest ning arvukalt fotosid. Esmakordselt kõlavad avalikkuses Barbaruse õetütre Salme Kõverjala mälestused, välja on pandud haruldasi esemeid Ajaloomuuseumi kogudest. Barbarusel on 2015. aastal ka väiksem juubel – 125. Näitus jääb avatuks aasta lõpuni.

Pühadetervitus!

„Tuhat tervist ja ilusaid jõuluid, olgu poriga või lumega!” Ühineme Tammsaare jõulusooviga aastast 1929. VAATA KAARTI!

Neljapäevane loeng lükkub edasi

Neljapäeval, 4. detsembrile planeeritud Karl-Martin Sinijärve loeng “Sisemistest väärtustest” jääb seekord ära ning lükkub uude aastasse. Vabandame ja lisame täpse aja peagi!

Ilmus raamat “Meie Tammsaare. Kohtumisraamat kirjanikuga”

Trükist on ilmunud kahe Tammsaare muuseumi (A. H. Tammsaare muuseum Kadriorus ja SA A. H. Tammsaare muuseum Vargamäel) koostöös valminud kogumik “Meie Tammsaare. Kohtumisraamat kirjanikuga”. Loe edasi!

Meie Tammsaare. Kohtumisraamat kirjanikuga

Trükist on ilmunud kahe Tammsaare muuseumi (A. H. Tammsaare muuseum Kadriorus ja SA A. H. Tammsaare muuseum Vargamäel) koostöös valminud kogumik “Meie Tammsaare. Kohtumisraamat kirjanikuga”. Raamatu formaadiks siis n.ö. esmakohtumine kirjanikuga: ülevaate saab Tammsaarest inimesena, tema loomingust ja selle ühiskondlikust taustast. Teoses kasutatakse rikkalikult pilte ning arhiivimaterjale. Muuseumist ostes on hinnaks 5€.

Kodu kuvand eesti kirjanduses läbi aegade

1. detsembril toimub muuseumi galeriis Tammsaare muuseumi X sügiskonverents KODU KUVAND EESTI KIRJANDUSES LÄBI AEGADE. Loe edasi!

Grete Arro loeng

20.11 toimub loengusarja “Etüüdid kodu ja maastikuga” eelviimane loeng “Minu kodu on minu kindlus. Ruumi ja (inim)käitumise seostest”, kõnelejaks Grete Arro. Algus kell 17.00. Olete oodatud!

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.