Adsoni joonistused ja kirjanikud karikatuuris

Tammsaare muuseumis on mais ja juunis avatud kaks rändnäitust: UTKK koostatud näitus Artur Adsoni joonistustest. Näha saab nii Siuru maja, Otepää maastikke kui ka Rootsist tehtud pilte. Muuseumi aias on vaatamiseks aga kirjanike muuseumide ühisnäitus “Eesti kirjanik karikatuuris”.

Tallinna päeval toimuvad lasteprogrammid ja räägime linnaluulest

Tallinna päeva puhul on 15. mail üksikkülastajatele ja peredele sissepääs tasuta.

Kooli- ja lasteaiagrupid saavad päeva jooksul tellida haridusprogrammi “Linna ja sõnad”, kus lapsed peavad leidma muuseumisse peidetud tekstiribad ja nendest siis sidusa jutu kokku saama. Jutt on muidugi seotud linnakirjandusega! Programmis osalemiseks palume ette registreerida tammsaare@linnamuuseum.ee või tel 6013232. Programmi hind on 2€ lapsele.

Kell 16.00 toimub kirjandusuurija Õnne Kepi loeng Johannes Vares-Barbaruse linnaluulest. Barbarus armastas suurlinnu ja moodsust, futuristlikke elemente leiab ohtrasti ka tema luulest. Milline on Barbaruse modernistlik linnaluule täpsemalt, saate teada loengus!

Muuseumiöö

16. mail toimub jälle Muuseumiöö, sel aastal teemaks muusika. Meie maja programm on siiski aastanäitusega seonduvalt Vares-Barbaruse hõnguline, kuid ka muusikal on oma osa. Kell 18.00 toimub muusika-teemaline miniturniir “Helisev muusika” lastele. Võitjatele auhinnad!

Kell 19.00 ootame teid kuulama Jaak Valge loengut “Võõrandumine. Vares-Barbaruse juhtum”, mille eel või järel saab vaadata aastanäitust “Katastroofid. Vares-Barbarus Tammsaare juures”.

Avatud on terrassikohvik, laste meisterdamisnurk, mängida saab arvutimängu “Mauruse viktoriin”, lauamänge ning põnevat otsimismängu!

Olete meie juurde oodatud!

Antoni Aialaat

Pühapäeval, 24. mail, toimub juba kolmandat korda Antoni aialaat. Müügil on kodukäsitööd, looduskosmeetikat, mahetoitu, lilletaimi jpm. Kohal on Raamatukoi raamatulett, Rebaseonu ning põnevad toitlustajad. Näiteks tutvustatakse Türgi toidukultuuri, mekkida saab kodus valmistatud jäätist ning värskeid smuutisid.

Eriti oodatud on kõik mängima NOOLEMÄNGU KASSIDE TURVAKODU toetuseks! Iga loos võidab ning tulud lähevad uut kodu otsivate kasside toetuseks. Kasside turvakodu on koos sõbralike kassidega ka ise kohal.

Kell 12.00 jagab tunnustatud aednik Jüri Annist aiandusnõu ja räägib teravmeelsetest ja nürimeelsetest ideedest, mida ta on näinud erinevates aedades.

Kell 14.00 lõpetab laada luule- ja muusikapiknik, kus üles astuvad auhinnatud poetess Eda Ahi ja noor andekas muusik Juhan Kokla!

Lisaks on avatud meisterdamiskohad lastele, terrassikohvik jpm.

Antoni Aialaata korraldavad Tammsaare muuseum, Kadrioru Selts ja Kadrioru raamatukogu.

Teeme ära! talgupäev

Tähelepanu! Sel aastal korraldab Kadrioru Selts koos Kadriorus asuvate kirjandusklassikute muuseumidega heakorra talgud Metsakalmistul, et korrastada kirjandusklassikute hauaplatse. Koguneme laupäeval, 2.mail, kell 10.00 Tammsaare muuseumi aias (L.Koidula 12A) ja sõidame siis koos Metsakalmistule. Töödeks on riisumine, okste korjamine, rohimine, hauakivide puhastamine jms. Töökindad võiks igaks juhuks kaasas olla. Pärast talguid pakume teed, kohvi ja küpsetisi Tammsaare muuseumi aias. Osalemiseks palume registreerida end talgulehel ja muide, ega neid kohti nii ülearu palju ei olegi, nii et asuge aga kiirelt lisanduma! http://talgud.teemeara.ee/events/kirjandusklassikute-haudade-korrastamine-metsakalmistul

Eriprogramm ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetajatele!

Seoses näitusega “Katastroofid. Vares-Barbarus Tammsaare juures” pakume eriprogrammi “Võim ja vaim. Vares-Barbaruse juhtum”. Koos õpilastega võetakse vaatluse alla sellised mõisted nagu vaikiv ajastu, ideoloogia, juunipööre, kvisling ja töölisklassi diktatuur. Õpilased saavad näha ajalookaadreid 1940. aastatest ning analüüsida propagandatekste. Haridusprogrammi maksumus on 2€ õpilase kohta ning vajalik on eelregistreerimine: tammsaare@linnamuuseum.ee või tel 6013232. Olete oodatud!

Kultuuriülikooli reis Ida-Virumaale

8. aprillil toimub traditsioonile Kultuuriülikooli kevadreis, mis sel aastal viib Ida-Virumaale. Kava: 9.00 Väljasõit Tammsaare muuseumist 12.00 Kohtla kaevanduspark koos lõunasöögiga. Allmaamuuseumi moodustavad endised kaevanduskäigud kogupikkusega 1 kilomeeter. Tutvume kaevurite tööpaikade, omaaegse maa-aluse kaevandustehnika, kaevurite rongi ja lõhkeaineladudega. 14.30 Kukruse polaarmõis. Vastrenoveeritud mõisa ajalugu, baltisaksluse roll Eesti ühiskonnas, Sannikovimaa avastusretk jpm. 18.00 Ajaveski. Jõelähtme vallas väikeses Loo külas alustas selle aasta maikuus tegutsemist tegevuspaiga ja vaatamisväärsusena Ajaveski – vana tuuleveski, mis restaureerimistööde tulemusel on säilitanud oma vana kivise kuue ja lisaks saanud uue klaasist väljavaate Tagasi Tallinnas oleme hiljemalt kell 20.00

Päeva hind 30€ sisaldab: – Bussireisi - Sissepääsu kõikidesse muuseumidesse koos giiditasuga - Lõunasöögi

Registreerimine aadressil tammsaare@linnamuuseum.ee või telefoni 6013232 hiljemalt 4. aprilliks.

Olete oodatud!

Publikupäevad aastanäituse “Katastroofid…” juurde

Alustasime publikupäevadega aastanäituse „Katastroofid. Vares-Barbarus Tammsaare juures“ juurde. Loe edasi!

Aastanäituse “Katastroofid…” publikupäevad

Alustame publikupäevadega aastanäitusel „Katastroofid. Vares-Barbarus Tammsaare juures“. Osalemiseks palun registreeri end siin.

25. märts kell 17.00 Toomas Haug „Kirjanike represseerimisest“

17. aprill kell 16.00 Maarja Vaino kuraatoritund näitusel + teatrireis Endla teatrisse etendusele “Vares” (Vt. alumist postitust)

16. mai kell Jaak Valge „Võõrandumine: Vares-Barbaruse juhtum“

10. juuni Mart Kivastiku (näidendi „Vares“ autor) ja Margit Keerdo-Dawsoni (Barbaruse-teemalise mängufilmi stsenaariumi autor) vestlusring

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.