Avatud mänguväljad

15.10 – o6.11 on jälle “Avatud mänguväljade” aeg ning seekord lööb ettevõtmises kaasa ka meie muuseum! Lapsi ootavad muuseumis ülipõnevad nuputamis- ja otsimismängud, kaasa saab ka mänguväljade passi.  Kava selle kohta, mida meie muuseumis teha saab, on siin!

Algas “Tõe ja õiguse” lemmiktegelase võistlus ja Tammsaare-kuu Vikerraadios

A. H. Tammsaare muuseum, Vikerraadio ning Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing kuulutavad välja hääletusvõistluse
Kes on sinu lemmiktegelane “Tões ja õiguses”?
Lisaks hääletusvõistlusele saab 20. septembrist tuntud inimeste esituses kuulda lühikesi lõike romaani igast peatükist, nii 39 päeva järjest 30. oktoobrini.
Loe siit kõigest lähemalt!

Algas “TÕE JA ÕIGUSE” lemmiktegelase võistlus!

A. H. Tammsaare muuseum, Vikerraadio ning Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing kuulutavad välja hääletusvõistluse

Kes on sinu lemmiktegelane “Tões ja õiguses”?

Hääletada saab Vikerraadio kodulehel tammsaare.vikerraadio.ee

„Omavahel võtavad mõõtu kümme “Tõe ja õiguse” karakterit kõigist viiest osast, teiste hulgas mõistagi Andres, Pearu, Karin ja Indrek,“ sõnas Tammsaare muuseumi juhataja Maarja Vaino, kes loodab, et hääletajaid tuleb palju ning võistlus innustab ka romaani kätte võtma.

Vikerraadio peatoimetaja Riina Rõõmuse sõnul lööb Vikerraadio alati hea meelega kaasa ettevōtmistes, mis innustavad inimesi rohkem raamatuid lugema. “Kindlasti on meie kuulajate hulgas neid, kes “Tōde ja ōigust” viimati kooliajal lugesid ja see hääletus on hea pōhjus raamat jälle riiulist välja vōtta ning avastada, et üle aastate uuesti lugedes pakub see suurepärane teos palju enam kui nooruses.”

Hääletada saab kõikjal, kus on internet, nii kodus kui ka raamatukogudes üle Eesti. Eraldi hääletuspunkt on avatud ka Tammsaare muuseumis Tallinnas, kuhu on eriti oodatud kõik need, kes siiani pole kirjaniku orginaalsisustusega kodus veel käinud.

Iga lugeja hääl on oluline, seda kinnitavad raamatukogude laenutuste edetabelid,“ on Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu juhatuse liige Katre Riisalu veendunud. „Seda enam, et ilmumisjärgselt oli „Tõde ja õigus“ üks enim raamatukogudest välja laenatud teos, millest tänaseks on kujunenud eesti kirjanduse tüvitekst.“

Hääletada saab kuni 25. oktoobrini ning osalejate vahel loositakse välja auhinnad. Peaauhind on Tallinki poolt sõit neljale Rootsi merevaatega kajutis, aga loosikastis on ka Apollo kinkekaarte, Eesti Keele Sihtasutuse raamatuid ning Loomingu ja Loomingu Raamatukogu aastatellimused.

Võitja kuulutatakse välja 30. oktoobril kell 13.00 Solarise Apollos ning sündmusest teeb otseülekande ERR-i Kultuuriportaal.

Võistlusega tähistatakse 90 aasta möödumist “Tõe ja õiguse” ilmumisest. Raamat tuli välja 30. oktoobril 1926 ning on sellest alates üks loetavamaid ja armastatumaid teoseid eesti lugejate seas.

Romaani juubeliaasta ei piirdu ainult hääletusvõistlusega. 20. septembrist alates hakkavad 39 päeva järjest kõlama Vikerraadio eetris tuntud inimeste esituses lühikesed tsitaadid romaani igast peatükist.

„Lõigud on umbes minuti pikkused ning ei pea silmas seda, et inimene kuuleks iga päev otsekui järjejuttu. Pigem vastupidi – tahaksime, et lõik jääks inimest kummitama, ta tahaks teada, mis edasi sai ning võtaks ise romaani kätte,“ selgitas Tammsaare muuseumi juhataja Maarja Vaino

Oktoobri viimastel nädalatel on Vikerraadio eetris oodata ka uut järjejuttu “Tõe ja õiguse” I ja V osa põhjal.

Teaduskohvik ulmekirjandusest!

30. septembril kell 17.15 toimub teadlaste Öö festivali raames muuseumis teaduskohvik ulmekirjandusest.
Loe edasi!

Teaduskohvik ulmekirjandusest

Teadlaste Öö Festival keskendub tänavu teaduse ja tehnoloogia kiirele arengule ning selle n-ö ulmelistele mõõtmetele. Tammsaare muuseum kutsub ka tänavu Teadlaste Öö festivali raames teaduskohvikule, kus seekord on fookuses ulmekirjandus.

Teadus areneb võimsalt, tehnika muutub aina kiiremaks ja tõhusamaks.
Kas ulmekirjandus nägi seda kõike ette?
Kas see on üldse ulmekirjanduse eesmärk?
Teaduskohvikus arutlevad ulmekirjanduse tähenduse ja mõtte üle Jüri “Ulmeguru” Kallas ja Ulmekirjanduse Baasi pidaja Andri Riid, kohvikut modereerib Peeter Helme.

Teaduskohvik toimub 30. septembril algusega kell 17.15. Teaduskohvikust teeb otseülekande ERR-i kultuuriportaal. Registreeri end Facebookis!

Kutse esineda konverentsil

Tammsaare muuseumi kutsub esinema ettekandega muuseumi 12. sügiskonverentsil “Õitsev meri ja tühirand. Meri eesti kirjanduses”. Loe edasi

Kirjanduspiknik Tammsaare aias

Kadrioru raamatukogu ja Tammsaare muuseum kutsuvad suvelõpu kirjanduspiknikule 31. augustil kell 17.00. Oma loomingut loevad ette ja kommenteerivad kirjanikud DORIS KAREVA ja JAN KAUS.

Võtke kaasa mõnus piknikukraam ja tulge Tammsaare aeda väärt kirjandust kuulama!

Vihmase ja/või külma ilma korral kolime Tammsaare elutuppa.

Raamatuesitlus: Arno Oja “Kajaloodi vari”

17. augustil kell 17.00 esitleb kirjanduskriitik Arno Oja oma raamatut “Kajaloodi vari”. Teos sisaldab artikleid ja arvustusi aastatest 1989-2016. Kogumik pakub põnevaid vaatenurki, andekat mõtte- ja keelemängu ning head läbilõiget nende aastate eesti kirjandusest. Olete oodatud!

Linnalaager “Kangelaste hääled” augustis

Kustume kõiki 7-11-aastaseid lapsi 16.-17. augustil linnalaagrisse KANGELASTE HÄÄLED.

Programm
16. august
10.00 kogunemine muuseumis, omavaheline tutvumine ja ringkäik muuseumis
12.00 Külaskäik ERR-i muuseumisse. Piilume stuudiotesse ja uurime, kuidas teletegemine käib
13.15 Lõunasöök
14.00 Külaskäik ERR-i Lastejaama. Saame järele proovida, kuidas käib multifilmitegelastele hääle andmine.
Tagasi muuseumisse
17.00 Kojuminek

17. august
10.00 kogunemine muuseumis
„Meie rebane“ katkendi läbimängimine. Katsetame, kas ka ise saab teha kuuldemängu
13.00 Lõuna
Orienteerumismäng Kadrioru pargis.
17.00 Kojuminek

Maksumus 20€ Sisaldab:
* 2-päeva programm
* 2-päeva lõuna
* Meisterdamismaterjalid

Registreerimine: tammsaare@linnamuuseum.ee

Kohtade arv piiratud!

Suvepuhkus

Tammsaare saatis perekonna alati suvekuudeks kodust ära, et rahus töötada.

Anname teada, et austades kirjanikuhärra kombeid, on muuseum 1.-28. juulini suletud.

Ilusat suvepuhkust kõigile ja kohtumiseni augustis!

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.