Pedagoogide suvekool

25. augustil võõrustame kolleege ja viime läbi haridusprogrammi “Hing sees”. Programmid algavad kell 10.00, kell 12.30-13.30 on muuseumi aias lõuna.
Kogu suvekooli kava leiab siit.

Tulemas on Tallinna Linnamuuseumi infopäev õpetajatele

Tallinna Linnamuuseumi infopäev õpetajatele 11. september kell 11.00-17.00 Vene tänav 17

Infopäeval on esindatud on kõik Tallinna Linnamuuseumi filiaalid, päeva jooksul jagatakse infot muuseumide haridustööst, samuti toimuvad muuseumide haridusprogrammide esitlused:

12.00 Peeter I majamuuseum ja Fotomuuseum

13.00 Kiek in de Kök ja Bastionikäigud ja Neitsitorni muuseumkohvik

14.00 Kalamaja Lastemuuseum Miiamilla ja Kadrioru Lastemuuseum Miiamilla,

15.00 A. H. Tammsaare muuseum ja E. Vilde muuseum

16.00 Tallinna Linnamuuseum, keskaegne kaupmehemaja

Kaetud on kohvilaud. Lisaks saavad kõik õpetajad priipääsme, millega saab külastada kõiki Tallinna Linnamuuseumi filiaale vahemikus 11. september – 20. september 2015.

Üritus on kõigile õpetajatele TASUTA!

Palume end registreerida aadressil: linnamuuseum@linnamuuseum.ee või telefonil 6155193

Kutse esineda konverentsil

Kirjandus ja haigus Tammsaare muuseumi 11. sügiskonverents Kutsume üles esinema ettekandega Tammsaare muuseumi 11. sügiskonverentsil “Kirjandus ja haigus”. Tammsaare muuseumi aastanäitusel on sel aastal fookuses Johannes Vares-Barbarus, luuletaja, kes oli ühtlasi edukas arst ning ravis ka mitmeid oma kirjanikest kolleege. Sügiskonverentsil keskendume haiguse temaatikale eesti kirjanduses. Oodatud on ettekanded, mis võtavad vaatluse alla nii patsiendi kui ka haiguse kujutamise ilukirjanduses; haigused, mis määravad tegelase olemust; kirjaniku elu ja tervise ning selle seosed loominguga; haiguse kui metafoori; psühhoanalüütilise vaatenurga; arstidest kirjanike loomingu jm.

Ettekande ja esineja lühikese tutvustuse palume hiljemalt 15. augustiks saata meiliaadressile tammsaare@linnamuuseum.ee. Konverents toimub 30. novembril A. H. Tammsaare muuseumis Kadriorus.

Publikupäev lükkub edasi!

Anname teada, et kolmapäevane publikupäev, Mart Kivastiku ning Margit Keerdo-Dawsoni vestlusring lükkub edasi sügise algusesse! Lisame täpse toimumisaja jooksvalt kodulehele ja Facebooki.

HEADREAD: Aga ilusad ja lihtsad asjad jäävad

Reedel, 29. mail, olete oodatud meile HeadRead luulepärastlõunale “Aga ilusad ja lihtsad asjad jäävad”. Kell 15.00 kõlab hiljuti meie seast lahkunud kirjanike looming, mis kindlasti niipea meie seast ei lahku. Veronika Kivisilla esitab Mari Vallisoo tekste, Indrek Koff interpreteerib Kalev Kesküla, Igor Kotjuh Jüri Tuuliku ning Jan Kaus Toomas Liivi loomingut. Liituge! http://headread.ee/urit…/aga-ilusad-ja-lihtsad-asjad-jaavad/

Adsoni joonistused ja kirjanikud karikatuuris

Tammsaare muuseumis on mais ja juunis avatud kaks rändnäitust: UTKK koostatud näitus Artur Adsoni joonistustest. Näha saab nii Siuru maja, Otepää maastikke kui ka Rootsist tehtud pilte. Muuseumi aias on vaatamiseks aga kirjanike muuseumide ühisnäitus “Eesti kirjanik karikatuuris”.

Tallinna päeval toimuvad lasteprogrammid ja räägime linnaluulest

Tallinna päeva puhul on 15. mail üksikkülastajatele ja peredele sissepääs tasuta.

Kooli- ja lasteaiagrupid saavad päeva jooksul tellida haridusprogrammi “Linna ja sõnad”, kus lapsed peavad leidma muuseumisse peidetud tekstiribad ja nendest siis sidusa jutu kokku saama. Jutt on muidugi seotud linnakirjandusega! Programmis osalemiseks palume ette registreerida tammsaare@linnamuuseum.ee või tel 6013232. Programmi hind on 2€ lapsele.

Kell 16.00 toimub kirjandusuurija Õnne Kepi loeng Johannes Vares-Barbaruse linnaluulest. Barbarus armastas suurlinnu ja moodsust, futuristlikke elemente leiab ohtrasti ka tema luulest. Milline on Barbaruse modernistlik linnaluule täpsemalt, saate teada loengus!

Muuseumiöö

16. mail toimub jälle Muuseumiöö, sel aastal teemaks muusika. Meie maja programm on siiski aastanäitusega seonduvalt Vares-Barbaruse hõnguline, kuid ka muusikal on oma osa. Kell 18.00 toimub muusika-teemaline miniturniir “Helisev muusika” lastele. Võitjatele auhinnad!

Kell 19.00 ootame teid kuulama Jaak Valge loengut “Võõrandumine. Vares-Barbaruse juhtum”, mille eel või järel saab vaadata aastanäitust “Katastroofid. Vares-Barbarus Tammsaare juures”.

Avatud on terrassikohvik, laste meisterdamisnurk, mängida saab arvutimängu “Mauruse viktoriin”, lauamänge ning põnevat otsimismängu!

Olete meie juurde oodatud!

Antoni Aialaat

Pühapäeval, 24. mail, toimub juba kolmandat korda Antoni aialaat. Müügil on kodukäsitööd, looduskosmeetikat, mahetoitu, lilletaimi jpm. Kohal on Raamatukoi raamatulett, Rebaseonu ning põnevad toitlustajad. Näiteks tutvustatakse Türgi toidukultuuri, mekkida saab kodus valmistatud jäätist ning värskeid smuutisid.

Eriti oodatud on kõik mängima NOOLEMÄNGU KASSIDE TURVAKODU toetuseks! Iga loos võidab ning tulud lähevad uut kodu otsivate kasside toetuseks. Kasside turvakodu on koos sõbralike kassidega ka ise kohal.

Kell 12.00 jagab tunnustatud aednik Jüri Annist aiandusnõu ja räägib teravmeelsetest ja nürimeelsetest ideedest, mida ta on näinud erinevates aedades.

Kell 14.00 lõpetab laada luule- ja muusikapiknik, kus üles astuvad auhinnatud poetess Eda Ahi ja noor andekas muusik Juhan Kokla!

Lisaks on avatud meisterdamiskohad lastele, terrassikohvik jpm.

Antoni Aialaata korraldavad Tammsaare muuseum, Kadrioru Selts ja Kadrioru raamatukogu.

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.