Kogud

Arhiivikogu (üle 5500 ühiku) – koosneb peamiselt raamatutest, käsikirjadest, perioodikaväljaannetest ning tõlkekäsikirjadest, siia alla kuulub ka Tammsaare isiklik raamatukogu. Arhiivikogu materjal hõlmab otseselt Tammsaaret puudutavat materjali, olgu selleks siis tema isiklikud taskumärkmikud, tema teoste esmatrükid kui ka materjali, mis on kirjaniku kohta kirjutatud ning avaldatud. Arhiivi kuuluvad ka teatrietenduste jm kohta käiv materjal

Ajalooliste esemete kogu (u 165 ühikut) – ajalooliste esemete kogu koosneb kirjanikule või tema pereliikmetele kuulunud esemetest, riietest jne. Muuseumis on peaaegu kõik esemed Tammsaarele kuulunud ja elu ajal tema käsutuses olnud, seega on ajalooliste esemete kogu, mida korteris vaadata on võimalik, hindamatu väärtusega.

Fotokogu (u 464 ühikut) – fotokogusse kuulub fotomaterjal kirjanikust, tema perekonnast, sõpradest-tuttavatest, samuti jäädvustused nt Tammsaare monumendi avamisest Tammsaare pargis jm Tammsaarega seotud suursündmuste kohta.

Kunstikogu ( u 199 ühikut) – kunstikogu koosneb aegade jooksul Tammsaaret, tema kodukohta või loomingut kujutavatest taiestest (sh skulptuur) ning ka Tammsaarele tema elu ajal kingitud kunstiteostest.

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.