Adsoni joonistused ja kirjanikud karikatuuris

Tammsaare muuseumis on mais ja juunis avatud kaks rändnäitust: UTKK koostatud näitus Artur Adsoni joonistustest. Näha saab nii Siuru maja, Otepää maastikke kui ka Rootsist tehtud pilte. Muuseumi aias on vaatamiseks aga kirjanike muuseumide ühisnäitus “Eesti kirjanik karikatuuris”.

Rändnäitus Juhan Liiv ja teised

Tammsaare muuseumi trepihallis on avatud Juhan Liivi 150. sünniaastapäeva puhul koostatud rändnäitus “Juhan Liiv ja teised. Lugusid eesti kirjanikest.” Näituse keskseks tegelaseks on Juhan Liiv, kelle sünnist möödus 30. aprillil 2014 150 aastat. Liivi lapsepõlve, kooliaega, ameteid ja eluolu avatakse kõrvuti teiste eesti kirjandusklassikute omadega. Suurte kirjanike eludes oli palju sarnaseid mustreid, kuid ka [...]

Kirjaoskus-kirjaoskamatus – pildi kiri

Reedel, 4. aprillil avatakse Tammsaare muuseumi ja Kadrioru raamatukogu  fuajees, trepikäigus ja lugemissaalis näitus “Pildi kiri”. Näitus on inspireeritud tänavusest Tallinna XVI Graafikatriennaali teemast – kirjaoskus-kirjaoskamatus. Pealkiri „Pildi kiri“ on võtmeks erinevate autorite väga erinevatele teemakohastele käsitlustele. Loe edasi!

Kus on kirjaniku kodu? Tallinna kirjanike kodud 21. sajandi algul

Kodu on midagi nii iseenesestmõistetavat, et selle tähenduse peale me tavaliselt ei mõtle. Ometi on ta inimesega tihedalt seotud, justkui tema isikuomadus. Vaatamata sellele, kas ja kuidas me ise oma kodu mõtestame, on kodu ka ajastu märgiks. Alates mööblist ja lõpetades elustiiliga. Näitust „Kus on kirjaniku kodu“ planeerides seadsime endale kaks eesmärki. Ühelt poolt soovime jäädvustada keskkonda, milles [...]

Näitus “Euroopa kirjanduslikke karaktereid”

1. juunil kell 12.30 avab Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing virtuaalnäituse “European Literary Characters”. Näituse eestikeelne trükiversioon on Tammsaare muuseumis üleval alates 6. juunist. Loe edasi!

123
LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.