Gümnaasiumile ja põhikoolile

Tundide maksumus: 2€ õpilane

Registreerimine: 6013232/ tammsaare@linnamuuseum.ee

“Kõrboja peremees”

Põgus jalutuskäik Tammsaare korteris. Seejärel tutvume romaani kontekstiga ning püüame tegelastele ning teose sügavamale sisule ligi pääseda erinevate grupitööde kaudu. Õpilased saavad teha testi, vastates küsimustele ning saades teada, millisele tegelaskujule nad ise kõige rohkem sarnanevad. Soovi korral saab vaadata katkendit filmist “Kõrboja peremees”.

Võimalik on tellida ka pikem programm: “Kõrboja peremehe” lugemine. Alustame testiga: vastates küsimustele, saavad õpilased teada, millisele tegelaskujule nad ise kõige rohkem sarnanevad. Seejärel jagavatakse omavahel ära 11 rolli, valitud õpilased kehastuvad näitlejateks ning loevad ette muuseumi poolt lühendatud “Kõrboja peremehe” draamaversiooni. Ülejäänud õpilased on pealtvaatajad/kuulajad. Umbes 2-tunnine programm võimaldab kindlustada selle, et kogu klass on kindlasti “Kõrboja peremehe” teksti lugenud/kuulanud ning sellega tuttavaks saanud. Kõva häälega teksti esitamine harjutab õpilastes valjusti lugemise oskust ning esinemisjulgust; kuulajates tähelepanu ja keskendumisvõimet.

“Põrgupõhja uue vanapagana” lugemismudelid

Võtame vaatluse alla erinevad lugemismudelid, mille kaudu romaani mõista ning tõlgendada. Lõpetame arutelgu, kus õpilased saavad pakkuda omapoolseid, käsitlemata jäänud võimalusi, kuidas nemad romaanist aru saavad.

“Tõde ja õigus” I ja V

Interaktiivse slaidiprogrammi abil käime õpilastega koos läbi need kohad romaanis, kus I ja V osa tegelased ja sündmused kokku saavad ning uusi avastamistahke pakuvad. Analüüsime kirjaniku kujundikeelt, mille kaudu ta oma romaanitsükli tervikuks on sidunud. Arutleme teose tähtsuse üle minevikus, olevikus ja tulevikus.

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.