JÕULULOOD! Jõuluprogramm lastele!

Sihtgrupp: Lasteaia vanemad rühmad, algklassid.
Kestus: umbes 1h
Hind: 2€

Lähme jõulumeeleolus ajareisile läbi kirjanik A.H. Tammsaare korteri, kus otsime ja leiame vanadele asjadele ülesanded omas ajas. Jõulujutud ja –kombed arutame lahti kirjaniku elutoas, kuuse ümber. Üheskoos vaatame tagasi jõuludele, mida pidas kirjaniku pere. Millised jõulud oli Tallinna lastel umbes 100 aastat tagasi? Mängime, laulame ja loeme luuletusi. Programmi lõpetuseks kirjutab iga laps oma parimale sõbrale või pereliikmele tindi ja sulega jõulukaardi. Meisterdame ka ümbriku!.
Lisainfo ja broneerimine: tammsaare@linnamuuseum.ee, tel 6013232

Lasteprogrammid

Laste rõõm

Räägime sellest, millised olid laste rõõmud ja askeldamised Tammsaare-aegses Eesti Vabariigis. Uurida saab vanaaegseid asju, lähemalt tuleb juttu ka kirjaniku enda lastest Riitast ja Eerikust. Milline isa oli Tammsaare neile? Mängida saab otsimismängu, programmi lõpetab meisterdamine.

Programmi eesmärk on rääkida perekonnast, kodust, kommetest ja selle muutumisest. Samuti avada ajalugu vanaaegsete esemete kaudu ning rääkida Eestile olulistest suurkujudest nende argipäeva kaudu.

Meie rebane

Tutvume põgusalt Tammsaare põneva vanaaegse korteriga. Seejärel loeme katkendeid jutustusest “Meie rebane”, räägime loomajuttudest kui žanrist ning arutleme inimeste ja loomade suhete üle. Tunni lõpus rebasemeisterdus või rebaseviktoriin ning üllatus!

Programmi eesmärk on ühendada ilukirjandus ja loodusharidus. Looduse tundmaõppimine võimaldab inimesel sügavamalt mõista maailma ja selle toimimist. Ilukirjandus on väärtushinnangute õpetaja. Lugedes loomalugusid on need kaks valdkonda ühendatud ning pakuvad palju mõtlemis- ja arutlemisainet.

Poiss ja liblikas

Jalutame lastega läbi Tammsaare korteri, vaatame vanaaegseid asju, räägime tutvustavalt Tammsaarest.

Lapsed kuulavad (või esitavad ise) A. H. Tammsaare kunstmuinasjutu „Poiss ja liblik“ lastepärast ümberjutustust.

Peale muinasjutu kuulamist meisterdavad lapsed lille, mille ühele poolele joonistavad pildi, teisele poolele aga kirjutavad märksõnad, millest nad hoolivad ja millest unistavad.

Lastel palutakse üksteise lilli vaadata, seejärel pannakse lilled ühte hunnikusse. Õpetaja (muuseumi pedagoog) võtab ükshaaval hunnikust lille ja lapsed peavad ära arvama, kelle tehtud see on.

Programmi eesmärgiks on : Tammsaare kuulsa miniatuuri lugemise kaudu laste tähelepanelikkuse arendamine, oma mõtete sõnastamise, kaaslaste märkamine, tundma õppimine, neile tähelepanu osutamine.

Soovi korral on võimalik vaadata ka kunstilist animafilmi “Poiss ja liblikas” (1979).

Truudus

1939. aastal avaldas Tammsaare lühiessee “Truudus”, mida on peetud ka tema vaimseks testamendiks. Samanimelises haridusprogrammis arutleme, mis üldse on truudus ja kuidas seda erinevates kontekstides tõlgendada. Nagu kirjanik ise on öelnud: „Ilma truuduseta ei saa olla ei perekonda, ei mingit ühingut, ühiskonda ega riiki, isegi mitte röövjõuku.“

Programm on kohandatav erinevatele vanuseastmetele, nooremale vanuseastmele lisandub programmi juurde meisterdamine.

Programmi hind 2€.

Broneerimine:
6013232
tammsaare@linnamuuseum.ee

Mõistatuste ja kõnekäändude õpituba

 MÕISTATUSTE ÕPITUBA

 Lapsed tutvuvad mõistatustega äraarvamismängu kaudu nii sõnas kui pildis. Iga osaleja saab omale ka „salaülesande“, kus tal tuleb joonistada mõistatus, mida kaaslased pärast ära arvata proovivad.

 KÕNEKÄÄNDUDE ÕPITUBA

 Lapsed tutvuvad kõnekäändudega nii sõnas kui pildis. Ka kaasaja kõnekeelt rikastavad kõnekäänud – millised need on?

Iga laps saab  joonistada  üht  kõnekäändu, millele kaaslased pärast sõnalise vaste peavad leidma.

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.