Sündmused

Linnalaager “Kangelaste hääled” augustis

Kustume kõiki 7-11-aastaseid lapsi 16.-17. augustil linnalaagrisse KANGELASTE HÄÄLED.

Programm
16. august
10.00 kogunemine muuseumis, omavaheline tutvumine ja ringkäik muuseumis
12.00 Külaskäik ERR-i muuseumisse. Piilume stuudiotesse ja uurime, kuidas teletegemine käib
13.15 Lõunasöök
14.00 Külaskäik ERR-i Lastejaama. Saame järele proovida, kuidas käib multifilmitegelastele hääle andmine.
Tagasi muuseumisse
17.00 Kojuminek

17. august
10.00 kogunemine muuseumis
„Meie rebane“ katkendi läbimängimine. Katsetame, kas ka ise saab teha kuuldemängu
13.00 Lõuna
Orienteerumismäng Kadrioru pargis.
17.00 Kojuminek

Maksumus 20€ Sisaldab:
* 2-päeva programm
* 2-päeva lõuna
* Meisterdamismaterjalid

Registreerimine: tammsaare@linnamuuseum.ee

Kohtade arv piiratud!

Koidula etluskonkurss täiskasvanutele

Olete oodatud osalema II Üleriigilisel Koidula etluskonkursil täiskasvanutele!

Tallinna eelvoor toimub Tuglase majamuuseumis Nõmmel laupäeval, 20. veebruaril kell 12. Valime välja 3 parimat ja saadame lõppvooru Pärnusse Koidula muuseumisse 12. märtsil 2016 kell 12.

Osaleja vanus – vähemalt 18 aastat. Registreerumisel kirja panna: osaleja nimi, elukoht ja luuletuste pealkirjad ning autorid

Üks autoreist peab kindlasti olema Lydia Koidula.

Etlejaid asuvad hindama Õnne Kepp, Maarja Vaino, Marika Rink, Veronika, Elle-Mari Talivee ja Veronika Kivisilla.

Kõnekunsti õppejõud Marika Rink konsulteerib soovijaid 11. veebruaril kl 15-17.

Vajalik eelregistreerimine: Elle-Mari Talivee 51911810 ellemari@utkk.ee

2016. a. märtsis möödub 150 aastat Lydia Koidula esikkogu „ Waino-Lilled“ avaldamisest. Selle tähistamiseks toimub II üleriigilise Koidula täiskasvanute etluskonkursi finaalvõistlus emakeelepäeva eel, 12. märtsil Pärnus, Koidula muuseumis kl 12.

Etluskonkursi eesmärgiks on aktiveerida täiskasvanud inimeste luule- ja etlushuvi kogu riigis. Arendada etluskunsti viljelemist nii professionaalide kui ka harrastajate hulgas ja anda oma oskuste esitlemiseks motiveeriv väljund traditsioonilise mitmetasandilise etluskonkursi näol, kus iga paikkondliku eelvooru parimad esinejad lähetatakse finaalvõistlusele Koidula muuseumisse Pärnus.

Konkursist osavõtja peab olema vähemasti 18 aastat vana ja esinemise pikkus soovitavalt mitte üle 7 minuti. Esitatakse kaks luuletust, millest üks peab kindlasti olema Lydia Koidula ja teine esitaja enda poolt vabalt valitud eesti autori looming. Finaalvõistlusel hindab autori mõtete ja stiili vahendamist kolmeliikmeline žürii.

Uus programm! “Tõde ja õigus” laval

“Tõe ja õiguse” aasta puhul (90 aastapäeva möödumine romaani ilmumisest) ootame osalema uues kaasavas haridusprogrammis! Tutvume lähemalt kirjaniku loomingu toomisega Eesti teatrilavadele ning lavastajatega, kes on palju kordi käsitlenud A.H. Tammsaare loomingut. Seejärel haarame dramatiseeringute käsikirjade (või osatäitjaraamatute) järele ja kanname üksteisele ette “Tõe ja õiguse” I osa Tammsaare-aegse (Andres Särevi) etenduse stseeni ning tänapäevase (Urmas Lennuki) stseeni. Esinemise järel toimub analüüs, põhirõhuasetuste otsimine ning võrdlus. Haridusprogrammi hind 2 €, eelregistreerimine: tammsaare@linnamuuseum.ee

NB! 25.-29. jaanuaril toimub muuseumis programmi erinädal, kus lisaks programmis osalemisele saab osaleda Tallinna Linnateatri etenduse “Karin. Indrek. Tõde ja õigus 4″ piletite loosimisel!

Jumala külaline

Tallinna Hoiuraamatukogu töötaja Eve Lipand leidis Hoiuraamatukokku toodud ajakirja vahelt A. H. Tammsaare viimase surmaeelse käsikirja, mida on pikka aega peetud kadunuks. Tõlkekäsikiri Leo Frobeniuse muinasjutust “Jumala külaline” oli aastakümneid uurijatele teada vaid tänu kunagi tehtud fotokoopiale ning perekonnaliikmete mälestusele. Käsikiri on legendaarne seetõttu, et oli viimane kirjutis, mille kallal Tammsaare töötas. Legendi kohaselt on muinasjutu tõlgitud lõpuread “Kui Jumala külaline koju jõudis ja tahtis üle oma ukseläve astuda, langes ta surnuna maha” kirjaniku viimased kirjapandud sõnad.

Eve Lipandi sõnul avas ta 1940. aasta kannatada saanud “Eesti Nooruse” numbri juhuslikult enne makulatuurihunnikusse panemist. Ajakirjanumbris trükitud faksiimile Tammsaare käekirjast viis ta mõttele, et ajakirja vahel olevad paberid võivad olla Tammsaare kirjutatud, kuna trükitud käekirjanäidis oli väga sarnane leitud paberitel olevale. Kolmeleheküljeline käsikiri on küllaltki hästi säilinud ning on vaatamiseks väljas A. H. Tammsaare Muuseumis.

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.