Tammsaare 128

30.jaanuaril tähistati Tammsaare 128.sünnipäeva, katkendeid kirjaniku perioodikast luges ette Hannes Kaljujärv, viiulil musitseeris Urmas Vulp. “Tõe ja õiguse” aasta puhul kuulutati välja koomiksivõistlus Tammsaare loomingu teemadel.

Hing sees

30.märtsil toimus ettekanneteõhtu “Hing sees”, mille peakorraldajateks olid Gustav Meyrinki Selts ja kirjandusrühmitus 14NÜ. Esinesid Peeter Helme, Mait Laas, Jüri Henno ja Paavo Matsin. Üritus oli omamoodi jätkuks 2003.aasta mais olnud Gustav Meyrinki teemalisele õhtule, kus esinesid Haljand Udam, Toomas Liiv, Paavo Matsin ja Maarja Vaino ning ühtlasi austusavaldus Haljand Udamile.

Elmo Nüganen

18.mail õhtupoolikul rääkis lavastaja Elmo Nüganen Tammsaare elutoas sellest, miks ta valis lavastamiseks “Tõe ja õiguse” II ja IV osa, milline on tema suhe kirjanikku ja tema loomingusse ning kuidas mõjutasid tema lavastusi tema enda tunded ja kogemused.

Kadrioru suveõhtu

16.juunil toimus Tallinna Linnamuuseumi filiaalidel Kadriorus – Tammsaare Muuseumis, Vilde Muuseumis ning Peeter I Majamuuseumis – koostööprojekt Kadrioru suveõhtu 2, alapealkirjaga “Kuulsuste Kadriorg”. Sellega seoses olid muuseumid avatud 20.00ni, toimusid tasuta ekskursioonid, ringid lastele, ekskursioon Kadriorus Mart Helme juhtimisel nign avati fotonäitus eelmise sajandi alguses Kadriorus elanud ja Eesti elu mõjutanud meestest.

Eesti Aiakese 120

27.august. Tammsaare Muuseumis Punasel Lagedal toimusid Eesti Aiakese 120.aastapäeva üritused. Meie muuseum koostöös Kultuuriministeeriumi ning Hasartmängumaksu Nõukoguga osales üritusel näituse koostamisega eestlase jõudmisest Kaukaasiasse ja selle põhjustest; inimestest, kes võõrustasid tasuta oma majas kirjanikku tema haiguse ravimise ajal ning Tammsaarest, kes oma reisist põneva ja vaimuka artikli kirjutas.

12
LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.