Neljapäevane loeng lükkub edasi

Neljapäeval, 4. detsembrile planeeritud Karl-Martin Sinijärve loeng “Sisemistest väärtustest” jääb seekord ära ning lükkub uude aastasse. Vabandame ja lisame täpse aja peagi!

Kodu kuvand eesti kirjanduses läbi aegade

1. detsembril toimub muuseumi galeriis Tammsaare muuseumi X sügiskonverents KODU KUVAND EESTI KIRJANDUSES LÄBI AEGADE. Loe edasi!

Grete Arro loeng

20.11 toimub loengusarja “Etüüdid kodu ja maastikuga” eelviimane loeng “Minu kodu on minu kindlus. Ruumi ja (inim)käitumise seostest”, kõnelejaks Grete Arro. Algus kell 17.00. Olete oodatud!

Jõuluprogrammid lastele

Sügise üle rõõmustamise kõrvalt tohib tasapisi juba tegeleda ka jõuluaegsete rõõmude üle mõtisklemisega ja nende kavandamisega, kas pole? Meie ülimalt organiseeritud kirjanikuhärra Tammsaare seda juba igal juhul teeb. Ja nagu kombeks, on ta ka selle aasta jõuluplaane tehes mõistagi oma väikeste sõprade peale mõelnud. Mis kõige toredam – tänavu otsustas ta anda lastele valida lausa kahe programmi vahel: VANAVANEMATE JÕULUD! ning VANAVANEMATE JÕULUD JA „REHEPAPI MAAILM“. Loe edasi!

Mõlemaid programme saab soovi korral ühendada ka jõulupeo ja kingijagamisega.

Urve Mankini loeng väiketöökodade kristallist

Neljapäeval, 6. novembril räägib Tallinna Linnamuuseumi teadur Urve Mankin Tallinna väiketöökodade kristallist sõjaeelsel ajal. Loeng algab kell 17.00. Olete oodatud!

Jõuluprogramm sõpruskondadele! Õdus õhtupoolik Tammsaare majas.

Kadriorus paiknev 1930. aastate interiööriga Tammsaare kortermuuseum pakub sel aastal võimalust veeta oma sõpruskonnaga ja/või töökollektiiviga õdus õhtupoolik kuulsa kirjaniku Tammsaare kodus. Kuulda saab eestiaegsetest jõulukommetest ning valmistada koos sõpradega eestiaegse retsepti järgi piparkoogiataigna, samal ajal glögi rüübata ning puuviljadega maiustada.

Jõulupakett sisaldab: - Lühike ringkäik Tammsaare ja tema pere viimases kodus - Eestiaegsete jõulukommete tutvustamine - Restoran „Pärli“ retsepti järgi piparkoogitaigna valmistamine - Kuum glögi ja puuviljad Kestus u 3 h Maksumus 10€ per persoon Grupi suurus max 12 inimest Lisainfo ja broneerimine: tammsaare@linnamuuseum.ee

Kultuuriülikooli sügisreis

Ootame kõiki huvilisi liituma meie lõbusa reisiseltskonnaga marsruudil Kadriorg – Kõltsu mõis – Keila-Joa loss- Keila kirik – Kadriorg. Väljasõidu algus kell 9.00 A. H. Tammsaare Muuseumi juurest (Koidula 12 A). Õhtul kella 17 paiku peaksime samas kohas tagasi olema. Reisipäeva maksumus on 20 eurot. Info ja registreerimine: tammsaare@linnamuuseum.ee / 6013232. Vaata kava

Madis Arukase loeng

Neljapäeval, 23. oktoobril räägib folklorist ja muusik Madis Arukask Tammsaare muuseumis teemal „Sissevaateid eesti kultuuridesse“. Juttu tuleb eestlasi iseloomustavast kahest kultuuritüübist, millest esimest võiks nimetada sisemaiseks ja seetõttu individualistlikumaks ning teist mereäärseks ja kollektivistlikumaks tüübiks. Küsime ka, kuidas põlvkondade jooksul talletunud kultuurikogemused meie igapäevaelu mõjutavad ja kui lihtne on muuta rahva kultuurilist alateadvust?

Rein Veidemanni uue romaani esitlus

Teisipäeval, 21. oktoobril esitleb professor Rein Veidemann Tammsaare muuseumis oma uut teost “Arkaadia öö”.

Teos koosneb nii varem ilmunud lugudest kui ka seni avaldamata ning lühiromaani moodustavatest novellidest. Kesksel kohal on tegelased Martin Heiden ja Hanna Maarend, nende komplitseeritud suhe parafraseerib omal moel Hannah Arendti ja Martin Heideggeri armastus- ja sõpruslugu.

Kirjanik ja kirjandusteadlane Rein Veidemann on varem avaldanud romaanid “Lastekodu” (2003) ja “Tund enne igavikku” (2012), mitmeid artiklikogumikke ja teose “101 eesti kirjandusteost”.

Esitlusel võtavad sõna autor Rein Veidemann, estofiil Jarmo Virmavirta ning muuseumi juhataja Maarja Vaino Katkendeid teosest esitab näitleja Anu Lamp.

Ettelugemispäev!

Kutsume lasteaia viimaste rühmade lapsi koos kasvatajaga 20. oktoobril Tammsaare muuseumisse tähistama Ettelugemispäeva. Loeme ette Juhan Jaigi tondijutte ja uurime, kas kellegi on mõni oma tondilugu rääkida! Lõpetuseks meisterdame midagi tontlikku! Osalemistasu ühele lapsele 1€. Palume registreeruda meilil tammsaare@linnamuuseum.ee või tel 6013232.

Marju Kõivupuu loeng 9. oktoobril

Loengusarja “Etüüdid kodu ja maastikuga” järgmine loeng toimub 9. oktoobril kell 17.00. Marju Kõivupuu kõneleb teemal “Oma kääbast meist keegi ei näe…Surnute saared elavate maastikel”. Olete oodatud!

Infopäev kirjandusõpetajatele

3. oktoobril toimub E. Vilde ja A. H. Tammsaare muuseumides infopäev kirjandusõpetajatele. Kava: 10.00 tervituskohv, kogunemine, registreerimine Vilde muuseumis (Roheline aas 3). 10.30 „Mäeküla piimanaine?!“- Vilde romaani uusi tõlgendusvõimalusi (samanimelise haridusprogrammi tutvustus, õppevideo vaatamine). Vilde muuseumi uus krimikirjanduse žanrit avav haridusprogrammi „Kuul pähe kirjanik“.Vilde 150. juubeliaasta (2015) olulisemad tähtsündmused 12.00 Teater Variuse kultuuriloolised etendused 12.30-13.30 Lõuna Infopäev jätkub A.H.Tammsaare muuseumis Koidula 12a. 13.30 Lühiseminar “Tõe ja õiguse” teemal: uusi käsitlusvõimalusi tunnis 15.00 Avita kirjastuse uue õppematerjali tutvustus 15.30 diskussioon; koolitustõendite väljastamine. Infopäev on tasuta. Palume registreeruda hiljemalt 1. oktoobriks meilile tammsaare@linnamuuseum.ee või telefonil 6013232.

Perepäev vanavanematega!

14. septembril tähistame Vanavanemate päeva perepäevaga. Lapsed ja (vana)vanemad saavad üheskoos meisterdada tikutoosimööblit, kuulata lugusid raamatust „Vanaema õunapuu otsas“ ja teha vastastikku lapse-vanavanema viktoriini. Lisaks saab mängida otsimismänge, joonistada, vaadata näitust „Kus on kirjaniku kodu?“ ning istuda terrassikohvikus.

Programm algab kell 12.00.

Sissepääs sooduspiletiga: perepilet 1 €.

Teaduskohvik “Meie vaimne tervis. Traumanarratiividest valemälestusteni”

Kõnelevad juristiharidusega kirjanik Paul-Eerik Rummo, õiguspsühholoog Kristjan Kask, kirjandusteadlane Tiina Kirss ja kirjanik Maimu Berg. Loe lisaks!

Loengusari “Etüüdid kodu ja maastikuga”

Seoses näitusega “Kus on kirjaniku kodu” alustame kodu ja keskkonna temaatikaga seotud loengusarjaga. Loengud toimuvad neljapäeviti algusega 17.00. 18.09 Avaloeng „Kirjanikud ja nende keskkond“ ning kuraatori ekskursioon näitusel „Kus on kirjaniku kodu?“. Maarja Vaino 9.10 Oma kääbast meist keegi ei näe… Surnute saared elavate maastikel. Marju Kõivupuu 23.10. Sissevaateid eesti kultuuridesse. Madis Arukask 6.11. Tallinna väiketöökodade kristall 1935 – 1940. Urve Mankin 20.11 Minu kodu on minu kindlus. Ruumi ja (inim)käitumise seostest. Grete Arro 4.12 Sisemistest väärtustest. Karl-Martin Sinijärv

Salongikontsert “Valguse teisel poolel”

24. oktoobril kell 18.00 esinevad Helin-Mari Arder ja Eeva Park Tammsaare muuseumis salongikontserdiga “Valguse teisel poolel”. Kõlavad Helin-Mari Arderi loodud muusika ning Eeva Pargi poolt valitud luuletused autori esituses. Pilet: 10€ on saadaval muuseumis ning Ticketrpos.

Perepäev: Hing sees!

Tähistame 2. novembril Hingedepäeva perepäevaga. Kus on kodu hing? Kas hinged käivad pärast surma kodus? Millised on vanad hingedepäeva traditsioonid? Kas asjadel on hing sees? Meisterdamine ja jutustamine! Programm algab kell 12.00.

Muuseumi 10. sügiskonverents “Kodu kuvand eesti kirjanduses läbi aegade”

1. detsembril toimub muuseumi galeriis Tammsaare muuseumi 10. sügiskonverents.

Kui oluline koht on kodul eesti kirjanduses? Millise kuvandi on kodule, kodukandile ja kõigele koduga kaasnevale andnud eesti kirjanikud? Kuidas on see ajas muutunud? Millised eripärad ilmnevad kodukujutuses seoses suurte ühiskondlike muutuste ning ajalooliste draamadega? Kus on kirjanikud ise end hästi ja koduselt tundnud, millised on nende kodulood? Ning kuidas on globaliseerunud maailm oma nomaadliku ellusuhtumisega mõjutanud eesti kirjanikke ja nende kodukujutust?

Peagi lisame täpsema kava.

Kirjandusklassika lugemislaager

Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing kuulutas välja registreerimise kirjandusklassika lugemislaagrisse, sihtrühmaks õpetajad. Grupi suurus on 15 inimest, toimumise aeg 18.-19. august. Loe edasi!

Algab loengusari “Etüüdid kodu ja maastikuga”

Sseoses aastanäituse „Kus on kirjaniku kodu? Tallinna kirjanike kodud 21. sajandil“ temaatikaga keskendub sel aastal sügisene loengusari kodu ja keskkonnaga seotud küsimustele. Loengute ja mõtisklustega astuvad üles Marju Kõivupuu, Madis Arukask, Grete Arro, Urve Mankin ja Maarja Vaino.

Esimene loeng toimub 18. septembril, mil Maarja Vaino räägib näitusest “Kus on kirjaniku kodu?” ning arutleb teemal “Kirjanik ja keskkond”. Vaata kogu kava

Teatrisõbra laager augustis

25-27 august 2014

Augustikuus ootame 10-12-aastaseid lapsi mängulisse ja põnevasse teatrilaagrisse. Külastame Linnamuuseumi filiaale Eduard Vilde ja A. H Tammsaare muuseumi ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ja Särevi Teatrituba. Loomingulisi ja harivaid tegevusi leidub kõigis külastatavates paikades. Teatri „köögipoolt“ aitab avada Draamateatri külastus.

Laagri lõpetame esietendusega, kuhu publikuks on lahkesti palutud kõigi laste vanemad ja vanavanemad. Laagripäevad algavad kell 10.00 ja lõppevad kell 16.00.

Laagri sihtgrupp: 10-12 aastased lapsed; Laager toimub: 25.08-27.08 kell 10.00-16.00;Laagri osalustasu: 40€ lapse kohta;Laagris hinnas on: harivad muuseumitunnid, Draamateatri külastus, töötubade materjalid, soe lõuna ja suupisted kõigil kolmel päeval; Laagrisse mahub 18 last.

Laagrisse registreerumine 8. augustini: info@tmm.ee See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ; 6013232

Kohtumiseni Teatrisõbra laagris!

Kadrioru suveõhtu X. Kodu Kadriorus

15.juunil toimub järjekordne, juba kümnes Kadrioru suveõhtu.

“Kadrioru suveõhtu” on nelja Kadriorus paikneva Tallinna Linnamuuseumi filiaali (E. Vilde, A. H. Tammsaare ja Peeter I majamuuseumid ning Muuseum Miia Milla Manda) ühisüritus, mille peaeesmärk on tutvustada Kadriorus elanud tuntud ajaloolisi persoone (A. H. Tammsaaret, E. Vildet, Peeter I-st) põnevate, inimlike ja isiklike teemade kaudu ning ühtaegu avada isikute muuseumidega seotud ajastute erinevaid tahke.

Käesoleva aasta teema “Kodu Kadriorus” eesmärgiks on avada kolme Kadriorus elanud suurmehe kõige intiimsem ruum- nende KODU.

Programm A.H. Tammsaare Muuseumis

12.00-16.00 Tammsaare ja kodu teemalised ekskursioonid kostümeeritud giidiga

14.00-19.00 Ajastu fotostuudio

19.00 Loeng “Kirjanikkonna ja kultuuritegelaste represseerimine 1940.aastatel” (Toomas Haug)

Lisaks:

* Kogu päeva on avatud raamatukuhil “Kodutud teosed” koostöös Hoiuraamatukoguga. Raamatud on tasuta koju kaasavõtmiseks!

* Lastele otsimismäng!

* Avatud on näitus “Kus on kirjaniku kodu? Tallinna kirjanike kodud 21. sajandi alguses”

Kogu kava peagi kättesaadav www.linnamuuseum.ee

Räägime ära! Kadrioru (m)ajaloo kogumise talgud.

Kadrioru Selts ja Tammsaare muuseum kutsuvad kõiki Kadrioru elanikke laupäeval 3. mail  Teeme ära! talgupäevale “Räägime ära! Kadrioru (m)ajaloo kogumise talgud”.

Talgud toimuvad Tammsaare muuseumi aias ajavahemikus 11.00-17.00.

Talgute eesmärk on koguda kohalikku ajalugu kohalike endi mälestuste kaudu – kutsume nii tänaseid kui kunagisi Kadrioru elanikke oma lugu ära rääkima.Loe lähemalt!

Muuseumiöös 2014: Öös on tähti

17. mail toimuval Muuseumiööl on seekord vaatluse all tähed!

Kell 18.30-19.30 on külas lasteajakiri MINU MAAILM!

Programmis:

- optilised illusioonid ehk kuidas silmad meid petta võivad

- Möbiuse lehe tegemine

- legendidest (ufod, haldjad jt) rääkimine.

Kõikide osavõtjate vahel loositaks välja 1 Minu Maailma poolaastatellimus ja kolm raamatut ning kõik osavõtjad saaks kingituseks ühe ajakirja!

Kell 21.00 toimub Maarja Vaino lühiloeng “Kui igal pool on aina tähed, tähekogud ja linnuteed, kus on siis taevas? Tammsaare ja kosmos”

Avatud on kohvik, lapsed saavad mängida otsimismängu (auhinnad!), virtuaalset miljonimängu eesti kirjandusest ja Mauruse viktoriini.

Avatud on näitused “Kus on kirjaniku kodu? Tallinna kirjanike kodud 21. sajandil”, „Tammsaare ja maailmakirjandus“ ning „Pildi kiri“.

Muuseum on avatud kuni 23.00. Vaata ka Muuseumiöö kodulehte.

Antoni aialaat

A.H. Tammsaare muuseum, Kadrioru Selts, Kadrioru raamatukogu kutsuvad pühapäeval 25. mail A. H. Tammsaare muuseumi aeda Antoni Aialaadale. Sel aastal lööb kaasa ka Kadrioru Saksa Gümnaasium, mille õpilased korraldavad õnneloosi ning müüvad omatehtud küpsetisi.Laada eesmärk on tugevdada Kadrioru elanike kodukanditunnet, aga pakkuda ka kõikidele teistele suurepärane põhjus tulla ilusal kevadpäeval Kadriorgu. Lettidele laotatakse nii mahetoit, keraamika, riided, käsitööehted, olmekraam ja muu, kohal on näiteks Rebaseonu, Raudale Talu, Kadrioru Savituba, Iidam ja Aadam ning paljud teised! KAVA: Kell 11.00 Lastele Are Uderi nukuetendus Kadrioru raamatukogus Kell 12.00 Degusteerimine: Zhuoya Wu ja eheda Hiina tee ning traditsioonilise Hiina kandle Guzhengi demonstratsioon Kell 13.00 Degusteerimine: Raudale talu Kell 14.00 Anne Saunpere loeng “Tervis suveks korda: toitumine ja venitused” Lisaks:õnneloos, meisterdusnurk lastele, peamassaaž, kohvik, Kadrioru raamatukogu raamatutäika, Kadrioru Saksa Gümnaasiumi õpilaste küpsetised, Kaitseliidu relvatutvustus, Kadrioru tütarlasteansambel esitab a capella muusikat.

Kirjaoskus-kirjaoskamatus – pildi kiri

Reedel, 4. aprillil avatakse Tammsaare muuseumi ja Kadrioru raamatukogu  fuajees, trepikäigus ja lugemissaalis näitus “Pildi kiri”. Näitus on inspireeritud tänavusest Tallinna XVI Graafikatriennaali teemast – kirjaoskus-kirjaoskamatus. Pealkiri „Pildi kiri“ on võtmeks erinevate autorite väga erinevatele teemakohastele käsitlustele. Loe edasi!

Film Arvo Valtonist

Laupäeval, 5. aprillil kell 14.00 esitlevad Tõnu Aru ja Eve Ester Tammsaare muuseumis filmi kirjanik Arvo Valtonist. Filmis KIRJANIKU ELU on jäädvustatud Arvo Valton-Vallikivi tegemisi aastatel 2008-2014, põgusad hetked erinevate inimestega ja kirjaniku endaga. Loe edasi!

Eesti kirjanduse teemaline mälumäng!

Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing kuulutab välja Eesti kirjanduse teemalise mälumängu.
Mälumäng on suunatud põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastele, kummalegi vanuseastmele esitatakse 30 küsimust. Tulemuste arvestamisel on lisaks õigetele vastustele oluline ka vastamise kiirus. Täpsemad reeglid, info auhindade kohta, registreerimine ja mäng ise asuvad aadressil viktoriin.kirjanikemuuseumid.ee .

Tammsaare mälestuspäev 1. märtsil

Laupäeval, 1.märtsil möödub A. H. Tammsaare surmast 74 aastat. Kirjaniku mälestuspäeval on sissepääs Tammsaare muuseumisse Kadriorus tasuta.

Ainult selleks nädalavahetuseks on arhiivist külastajatele vaatamiseks välja toodud Tammsaarele kingitud aukirjad. Muuhulgas saab näha näiteks Eesti Kirjanikkude Liidu, Eesti Akadeemilise  Ühingu ning Eesti Kirjanduse Seltsi, aga ka õpilaste poolt kingitud aukirju.

Avatud on ka näitus „Kus on kirjaniku kodu. Tallinna kirjanike kodud 21. sajandi algul“ ning „Tammsaare ja maailmakirjandus“.

Mirjam Peiliga toast tuppa

Reedel, 21. veebruaril toimub Tammsaare muuseumis publikupäev „Mirjam Peiliga toast tuppa“. Eesti Vabariigi 96.-nda sünnipäeva eel on õige aeg meenutada meie linnakodanikuks saamise aega ning võrrelda seda praeguse eluoluga. Selleks pakub suurepärase võimaluse näitus „Kus on kirjaniku kodu? Tallinna kirjanike kodud 21. sajandil algul“, millega on kõik oodatud tutvuma pärast ringkäiku Tammsaare korteris koos Mirjam Peiliga. Loe edasi!

Kirjanike liit taastab romaanivõistluse traditsiooni

Eesti Kirjanike Liit taaselustab Eesti erakapitali toel romaanivõistluse traditsiooni. Eesti Kirjanike Liidu 2015. aasta romaanivõistluse auhinnafond on 8000 eurot, mis on Eesti läbi aegade suurim romaanivõistlusel väljamakstav summa. Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus saab teoks tänu Go Travel AS-i, Penosili ja AS Liviko toetusele.

Olete oodatud romaanivõistluse taasellukutsumise lepingu pidulikule allkirjastamisele kolmapäeval, 12. veebruaril kell 16 Tammsaare muuseumi.

Romaanivõistluse kuulutab välja Eesti Kirjanike Liidu juhatuse esimees Karl Martin Sinijärv, kes loeb ette ka võistluse patrooni Teet Kallase tervituse. Romaanivõistluse korraldaja, Eesti Kirjanike Liidu juhatuse liige Peeter Helme tutvustab romaanivõistlusel osalemise tingimusi ja žürii koosseissu, samuti ka romaanivõistluse visuaalselt identiteeti.

A. H. Tammsaare kirjast Eesti esimese romaanivõistluse võitjale Karl Ristikivile 1926. aastast loeb katke romaanivõistluse žürii liige Anu Lamp.

Romaanivõistluse taasellukutsumise lepingule kirjutavad alla Eesti Kirjanike Liidu juhatuse esimees Karl Martin Sinijärv, Go Traveli nõukogu esimees Tiit Pruuli, Penosili kaubamärki omava Wolf Groupi juhatuse esimees Jaan Puusaag ja AS Liviko juhatuse esimees Janek Kalvi.

Kava 30. jaanuar 2014

Kell 14.00 näituse „Kus on kirjaniku kodu? Tallinna kirjanike kodud 21. sajandi algul“  avamine.

Näituse eesmärk on jäädvustada keskkonda, milles kirjanikud elavad ja loovad 21. sajandi alguses. Sobiva võrdlusmomendi varasema ajaga pakub Tammsaare 1930. aastate linnakodaniku korter.

Näitusel mõtestavad kirjanikud kodu-mõistet laiemalt. Kas kodu on füüsiline või spirituaalne mõiste? Kuidas on kodu-mõiste ajas muutunud? Kas ja millist rolli mängib kodu loomisel ja loomingus?

Sissevaate oma mõtetesse ja kodudesse annavad kirjanikud Maimu Berg, Kätlin Kaldmaa, Teet Kallas, Holger Kaints, Jan Kaus, Andrus Kivirähk, Viivi Luik, Paul-Eerik Rummo ja Eeva Park. Muuhulgas saab näitusel näha mõningaid kirjanike esemeid, näiteks Fagira D. Morti diivanit; Eeva Pargi maali “Autoportree”; Jaan Krossi perele kuulunud tugitoole, Holger Kaintsi kirjutusmasinat jm. Elutoaks kujundatud verandanurgas saab diivanil istudes vaadata kirjanikest videosid ning lugeda raamatuid.

Kohal on Kirjandusministeerium.

Kell 15.00 A. H. Tammsaare romaani „Elu ja armastus“ kordustrüki esitlus. Kirjastuse Hea Lugu poolt kõneleb Tiina Kaalep. Klaveril musitseerib Evi Ross

Kell 18.30 Salme Teatri lugemisproov A. H. Tammsaare näidendist „Kuningal on külm“. Lavastaja Härmo Saarm. Salme Teater soovib tuua näidendi lavale aprillis 2014.

„Tõe ja õiguse“ I osa võib ilmuda ingliskeelse luksusväljaandena

5. septembril esitles kirjastus Haute Culture Press Tammsaare muuseumis raamatu “Truth and Justice. Andres&Pearu” näidiseksemplari. “Tõde ja õigus” ei ole senini inglise keeles ilmunud. Loe edasi.

Tõde ja õigus soome keeles!

10. juunil kell 17.00 tähistame “Tõe ja õiguse” soomekeelse tõlke valmimist piduliku õhtupoolikuga. Sõna võtavad kultuuriminister Rein Lang, Soome Suursaatkonna esindaja Heli Kanerva ning tõlkija, kirjandusteadlane ja kirjanik Juhani Salokannel, kõlab muusika, nautida saab suupisteid.

Härra Maurus kutsub bussireisijaid testima teadmisi eesti kirjandusest!

A.H. Tammsaare 135. juubeliaasta puhul saab kõikides Täistunniekspressides alates kolmapäevast, 13. veebruarist testida oma teadmisi eesti kirjandusest. Bussiistmetes asuvate puutetundlike ekraanide vahendusel testib sõitjate kirjandusalaseid teadmisi legendaarne härra Maurus isiklikult. Loe edasi!

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.