Lugejate lemmiktegelane on Krõõt!

30. oktoobril algusega kell 13 kuulutati Solarise Apollo raamatupoes välja rahvahääletuse tulemused ning selgus, et inimeste lemmiktegelane “Tões ja õiguses” on Krõõt.
Teise koha sai Pearu ning kolmanda Indrek.
A. H. Tammsaare muuseum, Vikerraadio ning Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing kuulutasid välja hääletuse “Kes on sinu lemmiktegelane “Tões ja õiguses”?”. Valida sai “Tõe ja õiguse” kümne karakteri vahel, teiste hulgas sai hääletada Andrese, Pearu, Karini või Indreku poolt. Lemmiktegelase valimisega tähistati 90 aasta möödumist “Tõe ja õiguse” ilmumisest.
Raamat tuli välja 30. oktoobril 1926 ning muutus kohe üheks loetavamaks ja armastatumaks teoseks lugejate seas ning on seda tänini.
Täpsemaid hääletustulemusi saab vaadata siit!

Pühapäeval selgub “Tõe ja õiguse” lemmiktegelane!

Tammsaare muuseum, Raamatukoguhoidjate Ühing ning Vikerraadio ootavad kõiki huvilisi pühapäeval kell 13.00 Solarise Apollo raamatupoodi „Tõe ja õiguse“ 90 aastapäevale pühendatud lõpuüritusele, kus selguvad hääletusvõistluse „Kes on Sinu lemmiktegelane?“ tulemused. Võitja kuulutab välja kirjandusminister Mart Juur isiklikult! Kavas on ka loosimised ja üllatusesinemine. Oled väga oodatud! Sündmusest teeb otseülekande ka ERR-i Kultuuriportaal.

Algas “Tõe ja õiguse” lemmiktegelase võistlus ja Tammsaare-kuu Vikerraadios

A. H. Tammsaare muuseum, Vikerraadio ning Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing kuulutavad välja hääletusvõistluse
Kes on sinu lemmiktegelane “Tões ja õiguses”?
Lisaks hääletusvõistlusele saab 20. septembrist tuntud inimeste esituses kuulda lühikesi lõike romaani igast peatükist, nii 39 päeva järjest 30. oktoobrini.
Loe siit kõigest lähemalt!

Möödub 90 aastat “Tõe ja õiguse” ilmumisest

30. oktoobril 1926. aastal ilmus A. H. Tammsaare “Tõe ja õiguse” I osa. Raamat, mis muutis eestlase minapilti ja eesti kirjandust igaveseks. 2016. aastal möödub romaani ilmumisest 90 aastat ning koostöös Vargamäe muuseumi, Eesti raamatukogude, koolide ja Eesti Kujundusgraafikute Liiduga tähistame seda tähtpäeva erinevate sündmustega.

Kuula Reporteritunni saadet “Tõest ja õigusest”

3. veebruaril oli eetris Kaja Kärneri juhitud Reporteritund, mis keskendus “Tõe ja õiguse” aastale. Kuula siit.

Illustratsioonivõistlus “Tõe ja õiguse” I osale

Seoses romaani tähtpäevaga kuulutavad A. H. Tammsaare Muuseum ning Tammsaare ja Vilde Sõprade Selts välja illustratsioonivõistluse.

“Tammsaare loomingut on küll illustreeritud mainekate kunstnike poolt, kuid suurem osa neist töödest jääb aastakümnete tagusesse aega ning kannab ka selgelt oma ajastu kunstikeele pitserit,” selgitas võistluse vajadust Tammsaare muuseumi juhataja Maarja Vaino. “Tahaksime, et Andres, Pearu, Krõõt ja teised saaksid endale tänapäevase näo ja olemise. Usun, et see aitaks tänasel lugejal romaaniga ka kergemini suhestuda. Samuti loodame, et võistlus rikastab eesti kirjandusmaastiku pildikeelt laiemalt ning toob esile raamatuillustratsiooni kui žanri olulisust.”

Illustratsioonivõistlus algab 30. detsembril 2015 ning lõpeb 30. oktoobril 2016. Võistluse tulemused kuulutatakse välja A. H. Tammsaare sünnipäeval 30. jaanuaril 2017.

Töid asub hindama žürii koosseisus Andres Tali, Tiina Tammetalu, Rein Veidemann, Toomas Väljataga ja Maarja Vaino.

STATUUT

1. Illustratsioonivõistluse korraldajad on A. H. Tammsaare Muuseum koostöös MTÜ Tammsaare ja Vilde Sõprade Seltsiga.

2. Illustratsioonivõistlus kuulutatakse välja ühekordse võistlusena.

3. Illustratsioonivõistlus seab ülesandeks luua illustratsioonid “Tõe ja õiguse” I osa tegelaskujudest, tabada karaktereid kaasaegse visuaalkeelega. Tõlgendamisruumi lisab karakterite paigutamine maastikku või sündmustikust inspireeritud olukorda.

4. Illustratsioonivõistlusel lähevad arvesse tööd, mille lähtekohaks on nimetatud romaan.

5. Illustratsioonivõistluse eesmärgiks on luua dialoogisuhteid eesti kirjandusklassika ja tänase lugeja vahel, rikastada eesti kirjandusmaastiku pildikeelt ning toetada raamatuillustratsiooni žanri viljelemist.

6. Illustratsioonivõistlus algab 30. detsembril 2015 ning lõpeb 30. oktoobril 2016.

7. Võistluse tulemused kuulutatakse välja A. H. Tammsaare sünnipäeval 30. jaanuaril 2017.

8. Võistluse žürii koosneb A. H. Tammsaare Muuseumi, Eesti Kujundusgraafikute Liidu, kirjastuse ja kunstnike esindajatest.

9. Arvesse lähevad võistlustööd, mis kannavad hiljemalt 30. oktoobri 2016 postitemplit.

10. Võistlustööd tuleb saata paberkandjal kahes eksemplaris A. H. Tammsaare Muuseumisse aadressil Koidula 12 A, Tallinn 10150.

12. Võistlustööle peab olema lisatud märgusõna ja kinnises ümbrikus võistlustöö autori nimi, aadress, meiliaadress ja telefoninumber.

13. Võistlusel on kolm auhinda: 1 peaauhind (rahaline) ja kaks eriauhinda.

14. Võistlusel osalejatele ei ole vanusepiiri.

15. Võistluse eesmärgiks on avaldada illustreeritud juubelitrükis aastal 2018.

Lisainfo: tammsaare@linnamuuseum.ee, tel 6013111 ja

ERRi kultuuriuudised “Tõe ja õiguse” illustratsioonivõistlusest

Kuula ka ERR-i Kultuuriuudistest (alates 03:01)

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.