Mis toimub

Tallinna Vene muuseum pakub mitmekesiseid ekskursioone, loenguid ja muuseumitunde nii eesti kui vene keeles.

Tripadvisor räägib Tallinna vene muuseumist:

Suvi 2017:

tutvume Tallinna vene kultuuriga seotud mälupaikadega. Ekskursioonid ja muuseumitunnid kogu perele.

23. september, rahvuskultuuride nädal:
muuseumitund „Joogem teed!“ lastele ja täiskasvanutele eesti ja vene k. Tee, mida algselt peeti nii imeravimiks kui nõiarohuks, on alates 19. saj keskpaigast kujunenud üheks populaarseimaks joogiks maailmas. Kuidas Revali elanikud avastasid enda jaoks „imejoogi“ võlud? Teeme üheskoos läbi 19. sajandi teejoomise rituaalid.

23. sept kell 12.00 muuseumitund lastele ja täiskasvanutele (eesti keeles) „Vene teejoomise kombed” (eelregistreerimisega)

November: Aleksander Nevski päev.
Tutvume vene kultuuris olulise ajaloolise isiku ja tema kultuse kujunemislooga alates Peeter I kuni Aleksander I. Teemapäeva keskmes on Kadrioru Kunstimuuseumi kogudest pärinev aines, räägime ka Eesti ajaloos olulisest sündmusest, 1242. aasta Jäälahingust. Loengul saab ülevaate A. Nevski elust ja ajaloost, ekskursioon liigub A. Nevski kabeli juurest Pikal tänaval Rohelisel turul õigeusu katedraalini Toompeal.

Detsember 2017: „Uusaastamuinasjutt“.
Detsember on täis jõuludele pühendatud üritusi, perepäevadel ja muuseumitundides saab osaleda pere, grupi või kogu klassiga. Räägime aastavahetuse traditsiooni kujunemisest ja tähistamisest, meisterdame koos jõulukaarte kõige kallimatele.

Lektooriumi loengusari Tallinna vene kultuuri teemadel:
Ekskursioonidele ja muuseumitundidesse registreerimine tel (+372) 53052151, julia.kornejeva@linnamuuseum.ee


Uudised

 • Suvevaheaeg Kadriorus ja vanalinna südames!

  Augustikuus ootavad Peeter I Maja ja Vene muuseum lapsi (vanuses 7-13) endale külla! Muuseumides toimuvad lastele põnevad ja interaktiivsed meelelahutusprogrammid: „Mänguline ajarännak Kadrioru pargis“ toimub teisipäeval 8. augustil Peeter I Majamuuseumis (Mäekalda 2) algusega kell 13.00. Meid ootab ees eriline rännak ajas 300 aastat tagasi. Alustame enda põnevat teekonda Peeter I maja eest, kus me tutvume Peeter Suure isiku ja “vana palee” ...

 • Kaks ühes!

  Nüüdsest on muuseumi külastajatel võimalus soetada ühispilet Peeter I maja ja Tallinna vene muuseumi (Pikk 29a) külastamiseks. Ühispileti kestus on seitse päeva. Ärge laske võimalust käest ja võtke sõbrad kaasa!

 • Haridusprojektid Tallinna vene muuseumis ning Peeter I Majamuuseumis

  Kooliaasta on lõppenud! Tallinna Linnamuuseumi osakonnale Tallinna vene muuseum ja Peeter I maja oli möödunud kooliaasta sisurikas ja emotsiooniderohke.

 • Muuseum on pärast ekspositsiooniuuendusi taas avatud

  17. veebruaril 2017. a. avati aastanäitus „Vene trükisõna Tallinnas 19. sajandi algusest 1940. aastani", mis tutvustab venekeelse trükisõna ajalugu Tallinnas. Näitusel käsitletakse poliitilisi ja sotsiaalseid protsesse, mis mõjutasid vene trükisõna Tallinnas konkreetsetel ajastutel ning vene trükisõna üldises kontekstis.

 • Peeter I majamuuseumi virtuaalekspositsioon

  Google Arts and Culture platvormil on avatud Tallinna Linnamuuseumi virtuaalekspositsioon. Virtuaalselt saab külastada ka Peeter I maja. Peeter I majamuuseumi ekspositsioon avneb siit:          

Toimunud