Mis toimub

Tallinna Vene muuseum pakub mitmekesiseid ekskursioone, loenguid ja muuseumitunde nii eesti kui vene keeles.

Tripadvisor räägib Tallinna vene muuseumist:

15. mai, Tallinna päev:
Ekskursioon „Vene kaupmehed hansalinnas Tallinnas“ eesti ja vene k. Mis ajast ja kus kauplesid siin vene kaupmehed? Räägime nende eluolust hansalinnas Revalis ja nende suhetest Liivi ordu valitsejatega.

Suvi 2017:
tutvume Tallinna vene kultuuriga seotud mälupaikadega. Ekskursioonid ja muuseumitunnid kogu perele.

26. august, Kultuuriöö:
ekskursioon eesti ja vene k „Vene kultuuri radadel 2“. Tutvume inimeste ja paikadega, mis on seotud vene kultuuriga Tallinnas. Millised vene kultuuri organisatsioonid olid siin kõige vanemad ja mõjukamad? Räägime vene haritlastest ja nende tegevusest Eesti alal.

22. september, rahvuskultuuride nädal:
muuseumitund „Joogem teed!“ lastele ja täiskasvanutele eesti ja vene k. Tee, mida algselt peeti nii imeravimiks kui nõiarohuks, on alates 19. saj keskpaigast kujunenud üheks populaarseimaks joogiks maailmas. Kuidas Revali elanikud avastasid enda jaoks „imejoogi“ võlud? Teeme üheskoos läbi 19. sajandi teejoomise rituaalid.

November: Aleksander Nevski päev.
Tutvume vene kultuuris olulise ajaloolise isiku ja tema kultuse kujunemislooga alates Peeter I kuni Aleksander I. Teemapäeva keskmes on Kadrioru Kunstimuuseumi kogudest pärinev aines, räägime ka Eesti ajaloos olulisest sündmusest, 1242. aasta Jäälahingust. Loengul saab ülevaate A. Nevski elust ja ajaloost, ekskursioon liigub A. Nevski kabeli juurest Pikal tänaval Rohelisel turul õigeusu katedraalini Toompeal.

Detsember 2017: „Uusaastamuinasjutt“.
Detsember on täis jõuludele pühendatud üritusi, perepäevadel ja muuseumitundides saab osaleda pere, grupi või kogu klassiga. Räägime aastavahetuse traditsiooni kujunemisest ja tähistamisest, meisterdame koos jõulukaarte kõige kallimatele.

Lektooriumi loengusari Tallinna vene kultuuri teemadel:
Ekskursioonidele ja muuseumitundidesse registreerimine tel 53052151, julia.kornejeva@linnamuuseum.ee