19. sajandi keskpaiku Kadrioru lossivalitsejale ehk kastellaanile ehitatud neobarokse maja esimesel korrusel asuv muuseum tutvustab 20. sajandi alguse ühe tuntuma eesti kirjaniku Eduard Vilde (1865-1933) viimast kodu.

Kirjanik elas kuuetoalises valgusküllases korteris koos abikaasa ja ämmaga 1927-1933. Tänaseni on säilinud algsed maja siseuksed, kahhelahjud ning balustraadiga puutrepp 19. - 20. sajandi vahetusest ja mööbel AS. M. Lutheri mööblivabrikust.

Alates 1946. aastast on kirjaniku ajaloolises korteris E.Vilde muuseum. Muuseumi püsiekspositsioon annab täieliku ülevaate kirjaniku elust ja loomingust. Läbi autentse omaaegse kodu avaldub tavaline inimene loomingu taga. Kirjanik, aga ikkagi inimene!

Vilde muuseumi interjööri on peetud Eesti üheks paremini säilinud 20ndate interjööriks. Muuseum pakub mitmeid haridusprogramme, sünnipäevade pidamise võimalust ja igal kuul uut kunstinäitust meie teise korruse kastellaanimaja galeriis.

UUDISED

Tulemas on konverents “Tokerjad hääbuvad, Vilde jääb”

24.04.2015 toimub Eesti Kirjanike Liidu musta laega saalis Eduard Vildele pühendatud konverents. Osalemine on tasuta!

Aastanäitus “Külmetav kirjanik” räägib Vilde tervise loo

Näitus “Külmetav kirjanik” on avatud. Tulge vaatama!

Muuseum kogum mälestusi Vilde-teemalistest kirjandustundidest

Meid huvitab, mida mäletatakse Vilde loomingu käsitlemisest, mida meeldis/ei meeldinud lugeda, milline emotsioon meenub nendele tundidele tagasi mõeldes.

Vilde juubelinädal pildis

Pidustused tõid muuseumisse nooremat ja vanemat publikut, ent Vilde jõudis Vilde teele ja Tartussegi.

Suur Gatsby, Vilde ja hullumeelsed kahekümnendad

Ka 2015. aasta jõuludeks pakume meeleolukat ja stiilset 1920. aastate hõngulist jõulupaketti. Sobib nii firmadele kui sõpruskondadele. Tellida tuleb varakult!

Müügile saabusid 1920ndate hõngulised muuseumi postkaardid

Vilde muuseumi menukas meenelett sai täiendust. Originaalsed postkaardid müügil vaid muuseumis!

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.