Roheline aas 3 (kaart)
+372 6013181
vilde@linnamuuseum.ee

TERE TULEMAST VILDE MUUSEUMISSE!

19. sajandi keskpaiku Kadrioru lossivalitsejale ehk kastellaanile ehitatud neobarokse maja esimesel korrusel asuv muuseum tutvustab 20. sajandi alguse ühe tuntuma eesti kirjaniku Eduard Vilde (1865-1933) viimast kodu.

Vilde muuseumi on peetud Eesti üheks terviklikumalt säilinud 1920. aastate interjööriks. Muuseumi püsiekspositsioon annab ülevaate kirjaniku elust ja loomingust. Läbi autentse omaaegse kodu avaldub Vilde argi- ja mõttemaailm.

Muuseum pakub mitmeid haridusprogramme, sünnipäevade pidamise võimalust ning kunsti- ja kirjandusnäitusi. Muuseumikassas müügil olevad lastele ja täiskasvanutele mõeldud tegevusvoldikud võimaldavad kogeda kaasavat ja sisukat iseseisvat muuseumi külastust.

UUDISED:

Eesti Keraamikute Liidu aastanäitus on sügiseselt sisekaemuslik!

Laupäevani on muuseumi II korrusel veel võimalik näha tipptasemel Eesti keraamikat. Näitus “Roheline aas 3″ jääb avatuks 29. oktoobrini (k.a).

Vilde muuseum esimest korda “Avatud mänguväljadel”

15.10-5.11.2016 osaleb Eduard Vilde muuseum laste ja noorte festivalil “Avatud mänguväljad”. Sellel perioodil ootame 7-10 aastaseid lapsi koos peredega avastama meie muuseumi läbi põneva mängujuhise.

Agu Pilt 65 “Homohetero”

3.11-3.12.2016 tähistame muuseumi galeriis Agu Pildi 65. juubelit mälestusnäitusega “Homohetero”, kus ligi 30 väljapaneku hulgas on nii maskuliinselt erootilisi töid, kostüüme kui ka raamatukujundusi.

Külla tuleb ansambel Täna Olen Laps

12. novembril kell 12 toimub muuseumis tore kontsert lastele. Piletid müügil meie muuseumi kassas!

Tööpakkumine

Otsime oma väiksesse kollektiivi toredat kirjandus- ja kunstilembest pedagoog-kuraatorit.

Ära sega! Loen Vildet

Eduard Vilde muuseumi meene sai taaskord auhinnatud.

Vilde muuseumis on sel sügisel palju uut just lastele!

Kutsume lapsi ja nende emmesid-issisid avastama kirjaniku kodu ja Väikeste Kirjanike tuba!

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.