19. sajandi keskpaiku Kadrioru lossivalitsejale ehk kastellaanile ehitatud neobarokse maja esimesel korrusel asuv muuseum tutvustab 20. sajandi alguse ühe tuntuma eesti kirjaniku Eduard Vilde (1865-1933) viimast kodu.

Kirjanik elas kuuetoalises valgusküllases korteris koos abikaasa ja ämmaga 1927-1933. Tänaseni on säilinud algsed maja siseuksed, kahhelahjud ning balustraadiga puutrepp 19. - 20. sajandi vahetusest ja mööbel AS. M. Lutheri mööblivabrikust.

Alates 1946. aastast on kirjaniku ajaloolises korteris E.Vilde muuseum. Muuseumi püsiekspositsioon annab täieliku ülevaate kirjaniku elust ja loomingust. Läbi autentse omaaegse kodu avaldub tavaline inimene loomingu taga. Kirjanik, aga ikkagi inimene!

Vilde muuseumi interjööri on peetud Eesti üheks paremini säilinud 20ndate interjööriks. Muuseum pakub mitmeid haridusprogramme, sünnipäevade pidamise võimalust ja igal kuul uut kunstinäitust meie teise korruse kastellaanimaja galeriis.

Leia meid Facebookist

UUDISED

Detsembris on haridusprogramm “Punane sokk ja näpitsprillid” jõuluhõnguline

Kutsume detsembrikuus osa saama haridusprogrammi “Punane sokk ja näpitsprillid” jõulikumast versioonist.

Võidukad “Pisuhänna” sokid taas müügil

Uus partii võidukaid “Pisuhänna” sokke saabus taas muuseumisse müügile. Saadaval nii meeste- kui naistenumbreid. Ilus jõulukink!

Suur Gatsby, Vilde ja hullumeelsed kahekümnendad

Telli stiilne ja meeldejääv 1920. aastate vaimus jõulupidu Vilde muuseumis.

Vilde “Minu esimesed triibulised” avaneb läbi lasteõiguste ja võrdse kohtlemise teemade

On alanud registreerimine uutesse teematundidesse 10.,11. ja 13.02.2015

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.