19. sajandi keskpaiku Kadrioru lossivalitsejale ehk kastellaanile ehitatud neobarokse maja esimesel korrusel asuv muuseum tutvustab 20. sajandi alguse ühe tuntuma eesti kirjaniku Eduard Vilde (1865-1933) viimast kodu.

Kirjanik elas kuuetoalises valgusküllases korteris koos abikaasa ja ämmaga 1927-1933. Tänaseni on säilinud algsed maja siseuksed, kahhelahjud ning balustraadiga puutrepp 19. - 20. sajandi vahetusest ja mööbel AS. M. Lutheri mööblivabrikust.

Alates 1946. aastast on kirjaniku ajaloolises korteris E.Vilde muuseum. Muuseumi püsiekspositsioon annab täieliku ülevaate kirjaniku elust ja loomingust. Läbi autentse omaaegse kodu avaldub tavaline inimene loomingu taga. Kirjanik, aga ikkagi inimene!

Vilde muuseumi interjööri on peetud Eesti üheks paremini säilinud 20ndate interjööriks. Muuseum pakub mitmeid haridusprogramme, sünnipäevade pidamise võimalust ja igal kuul uut kunstinäitust meie teise korruse kastellaanimaja galeriis.

Leia meid Facebookist

UUDISED

“Kiiksuga” Vilde muuseumimeene sai auhinna

Auhinnatud “Pisuhänna” sokke saab osta Vilde muuseumist:)

Selle nädala lõpul avame muuseumi galeriis näituse “Abstraktne aeg”

02.10-22.10 eksponeeritav näitus on kahe kunstniku ja eri kunstistiilide sünnergias tekkinud näitus-mõtisklus ajast ja selle abstraktsusest.

Kirjandusõpetajate infopäev Vildes ja Tammsaares

Kutsume 3. 0ktoobril kirjandusõpetajaid infopäevale, kus muuhulgas räägime uutest haridusprogrammidest, uutest võimalikest käsitlusmudelitest ja eelolevast Vilde 150. juubelist.

Vilde muuseumi ees toimus päikseline raamatulaat

Möödunud laupäeval oli Kadriorg kirjanduse päralt

SÜNNIPÄEV VILDE KODUS

Kingi endale meeldejääv kultuurilooline sünnipäevapidu Kadriorus. Muuseumis nüüd  lastele ja täiskasvanutele mõeldud sünnipäevapaketid.

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.