Roheline aas 3 (kaart)
+372 6013181
vilde@linnamuuseum.ee

19. sajandi keskpaiku Kadrioru lossivalitsejale ehk kastellaanile ehitatud neobarokse maja esimesel korrusel asuv muuseum tutvustab 20. sajandi alguse ühe tuntuma eesti kirjaniku Eduard Vilde (1865-1933) viimast kodu.

Kirjanik elas kuuetoalises valgusküllases korteris koos abikaasa ja ämmaga 1927-1933. Tänaseni on säilinud algsed maja siseuksed, kahhelahjud ning balustraadiga puutrepp 19. - 20. sajandi vahetusest ja mööbel AS. M. Lutheri mööblivabrikust.

Alates 1946. aastast on kirjaniku ajaloolises korteris E.Vilde muuseum. Muuseumi püsiekspositsioon annab täieliku ülevaate kirjaniku elust ja loomingust. Läbi autentse omaaegse kodu avaldub tavaline inimene loomingu taga. Kirjanik, aga ikkagi inimene!

Vilde muuseumi interjööri on peetud Eesti üheks paremini säilinud 20ndate interjööriks. Muuseum pakub mitmeid haridusprogramme, sünnipäevade pidamise võimalust ja igal kuul uut kunstinäitust meie teise korruse kastellaanimaja galeriis.

UUDISED

Vilde muuseumisse jõuab Põhjamaades rändav visuaalkunstinäitus “Ups!”

25. novembril kell 16 avatav näitus koondab kunstivormi põhjamaiseid narratiive, müüte ja fantaasiad.   “Ups!” jääb Vilde muuseumisse 3. jaanuarini!

Ilmus kogumik “Minu põsk sinu põse vastu. Vilde kirjad Rahelile”

Trükisoe kogumik  müügil ka Vilde muuseumis!

Gatsby-hõnguline jõulupakett

Pakume meeleolukat ja stiilset 1920. aastate hõngulist jõulupaketti. Sobib nii firmadele kui sõpruskondadele. Tellida tuleb varakult!

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.