19. sajandi keskpaiku Kadrioru lossivalitsejale ehk kastellaanile ehitatud neobarokse maja esimesel korrusel asuv muuseum tutvustab 20. sajandi alguse ühe tuntuma eesti kirjaniku Eduard Vilde (1865-1933) viimast kodu.

Kirjanik elas kuuetoalises valgusküllases korteris koos abikaasa ja ämmaga 1927-1933. Tänaseni on säilinud algsed maja siseuksed, kahhelahjud ning balustraadiga puutrepp 19. - 20. sajandi vahetusest ja mööbel AS. M. Lutheri mööblivabrikust.

Alates 1946. aastast on kirjaniku ajaloolises korteris E.Vilde muuseum. Muuseumi püsiekspositsioon annab täieliku ülevaate kirjaniku elust ja loomingust. Läbi autentse omaaegse kodu avaldub tavaline inimene loomingu taga. Kirjanik, aga ikkagi inimene!

Vilde muuseumi interjööri on peetud Eesti üheks paremini säilinud 20ndate interjööriks. Muuseum pakub mitmeid haridusprogramme, sünnipäevade pidamise võimalust ja igal kuul uut kunstinäitust meie teise korruse kastellaanimaja galeriis.

Uudised

Teatrisõbra laager 25.-27. august

Augustikuus ootame 10-12-aastaseid lapsi mängulisse ja põnevasse teatrilaagrisse.

Musta Daami päeval avab uksed ka Vilde roosa villa

Kadrioru muuseumid ootavad kõikki lapsi ja peresid 22. juuli kl 12-16 toimuvale Musta Daami päevale. Mitmetes muuseumites saab seigelda, meisterdada, avastada, tutvuda ja nuputada. Teiste seas ootab ka avastamist Vilde roosa villa:)

Muuseum suvel

Oleme 01.07-29.07 puhkusel. Ilusat suve

Kristiina Ehin ja Silver Sepp Vilde elutoas

28.08 kl 18 toimub Vilde elutoas Kristiina Ehini ja Silver Sepa kontsert. Piletid müügil muuseumis.

Vilde muuseumis saab näha eri sajandite võtmeid

Võtmete väljapanek avati “Kodu Kadriorus” ürituse raames ja seda saab näha 1.septembrini.

Müügile saabusid lustlikud kirjanduslikud sokid

Eduard Vilde muuseumist saab nüüd endale soetada silmatorkavad ja originaalsed sokid.

Sünnipäev Vilde juures

Kingi endale meeldejääv kultuurilooline sünnipäevapidu Kadriorus. Muuseumis nüüd  lastele ja täiskasvanutele mõeldud sünnipäevapakett.

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.