Roheline aas 3 (kaart)
+372 6013181
vilde@linnamuuseum.ee

19. sajandi keskpaiku Kadrioru lossivalitsejale ehk kastellaanile ehitatud neobarokse maja esimesel korrusel asuv muuseum tutvustab 20. sajandi alguse ühe tuntuma eesti kirjaniku Eduard Vilde (1865-1933) viimast kodu.

Kirjanik elas kuuetoalises valgusküllases korteris koos abikaasa ja ämmaga 1927-1933. Tänaseni on säilinud algsed maja siseuksed, kahhelahjud ning balustraadiga puutrepp 19. - 20. sajandi vahetusest ja mööbel AS. M. Lutheri mööblivabrikust.

Alates 1946. aastast on kirjaniku ajaloolises korteris E.Vilde muuseum. Muuseumi püsiekspositsioon annab täieliku ülevaate kirjaniku elust ja loomingust. Läbi autentse omaaegse kodu avaldub tavaline inimene loomingu taga. Kirjanik, aga ikkagi inimene!

Vilde muuseumi interjööri on peetud Eesti üheks paremini säilinud 20ndate interjööriks. Muuseum pakub mitmeid haridusprogramme, sünnipäevade pidamise võimalust ja igal kuul uut kunstinäitust meie teise korruse kastellaanimaja galeriis.

UUDISED

Vilde juubeliaasta lõpupidu toimub külmetava kirjaniku juures!

12. septembril toimuv publikupäev “Külmetava kirjaniku juures” pakub palju lastetegevust, huvitavaid loenguid ja mõnusat sügisest äraolemist Kadriorus Vilde villas:-)

Vilde roosa maja saab kaua oodatud värskenduse

Vaatamata renoveerimistöödele ON MUUSEUM TAVAPÄRASTEL AEGADEL AVATUD!

Tulemas on Tallinna Linnamuuseumi infopäev õpetajatele

11. septembril kell 11-17 toimub Tallinna Linnamuuseumis infopäev õpetajatele, kus on võimalik tutvuda kõikide filiaalide haridustööga.

Aastanäitus “Külmetav kirjanik” räägib Vilde tervise loo

Menukat näitust saab vaadata 13. septembrini.

Suur Gatsby, Vilde ja hullumeelsed kahekümnendad

Ka 2015. aasta jõuludeks pakume meeleolukat ja stiilset 1920. aastate hõngulist jõulupaketti. Sobib nii firmadele kui sõpruskondadele. Tellida tuleb varakult!

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.