Teadlaste Öö 101 eksperimenti: töötuba “Fotograafia kui kokakunst” Fotomuuseumis 27.09.

Töötuba Fotograafia kui kokakunst toimub 27.09 kell 15.00-19.00

19. sajandil kasutati fotokujutiste valmistamiseks koduseid vahendeid nagu munavalge, kohvipaks, praadimisõli, päikesevalgus jne. Fotograafid olid rohkem nagu alkeemikud ja mustkunstnikud, kes kodustest vahenditest aina uusi ja põnevamaid tehnikaid välja võlusid. Tule külla ja uuri seda kõike lähemalt!
Töötoas toimub:
  1. Kohvipurgiga pildistamine ja saadud tulemusest negatiivi valmistamine. Eesmärgiks on tutvustada fotograafia füüsikalisi ja keemilisi alustalasid.
  2. Negatiivi ilmutamine kohviga. Kuidas käepäraste vahenditega negatiivfilmi ilmutada. Fotograafia keemiline pool.
  3. Tsüanotüüpia, üks maailma vanimaid fotoprotsesse. Loominguline ja eripärane fotode valmistamise viis. Fotogramm. Negatiivi valmistamine rasva abil. Valguse olemusest.
Sissepääs muuseumipiletiga: sooduspilet 2 €, täispilet 4 € ja perepilet 8 €.