Jõulutunnid lastele Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum pakub jõulutunde igas eas lastele, kel juba jõudu suurtükitorni kõrgeid astmeid pidi ronida. Muuseumitunde võib tellida nii kooliprogrammi täiendamiseks kui sõpruskonna rõõmustamiseks grupile alates 10 inimesest.

PIPAR JA KOOK

torni_pipargoogid

Kiek in de köki piparkoogid

Saame teada, kuidas pipar ja kook kokku said ning mis sellest välja tuli. Milline oli maitseainete roll keskaja inimese pidulaual ja elus laiemalt? Mängime maitseainete äratundmise mängu ja otsime vastust küsimusele, kas maiustused olid samasugused kui tänapäeval.
Tunni lõpul saab iga laps ka ise endale igati kohase piparkoogi kaunistada.

SOBIB: I, II ja III kooliaste
KESTAB: 90 min
HIND: 5 €

TORNIVAHIL KÜLAS

Õpilased tutvuvad oludega vanas suurtükitornis. Räägime elust tornis ning all-linnas sõdade aegu ja võrdleme seda rahuaegsete tingimustega, kui linnarahvas oskas igast peost lugu pidada.
Lapsed saavad meisterdada värvilise valgusega jõululaternaid ning kohtuda ka tornivahi endaga.

SOBIB: I; II ja III kooliaste
KESTAB: 60 min