Jaani Seek pakub arheoloogiateemalisi muuseumitunde

Jaani Seegi muuseum pakub koolidele ja lasteaedadele põnevaid, elamuslikke ja harivaid muuseumitunde. Ehitustööde tõttu jääb Jaani seek ka sellel aastal suletuks ja muuseumitunnid toimuvad Tallinna Linnamuuseumis aadressil Vene tänav 17.

Sel kevaIMG_5894_del pakume välja UUE muuseumitunni “Eesti muinasaeg: tutulus, tuluskivi ja Tallinn”  Tund annab ülevaate kogu Eesti muinasajast, sidudes selle maailma ning Tallinna ajalooga. Räägime lähemalt muinasaja eluolust, aga ka matmiskombestikust ning selle kaudu kunagisest maailmapildist ja uskumustest. Tunni lõpus tõlgendavad õpilased arheoloogi kombel praktilise ülesandena väljakaevatut. Tund sobib põhikooli lõpu- ja gümnaasiumiklassidele. Muuseumitunni hind on 4 eurot osaleja kohta.

 

Jubkaevajad_a armsaks saanud muuseumitundi “Olen ise arheoloog!” ei saa tellida aastaringselt, vaid 22. maist kuni 2. juunini. Sügisel toimuvad arheoloogiatunnid 16. oktoobrist kuni 27. oktoobrini. Muuseumitunnis räägime, kes on arheoloog ja millega ta tegeleb. Osalejad saavad ise proovida väljakaevamisel arheoloogi ametit ja lahendada põnevaid äraarvamisülesandeid. Tund lõpeb käelise tegevusega eksperimentaalarheoloogia alalt. Tund sobib lasteaialastele ja kuni 5. klassi õpilastele. Muuseumitunni hind on 3 eurot osaleja kohta.

nadjaVäga menukaks on osutunud ka tund “Elevanditäid ja muumiaessents”. Tunni jooksul saavad lapsed teada, mis ravimid täpsemalt olid elevanditäid ja muumiaessents ning milleks neid kasutati. Kuuleb ka teistest põnevatest keskaegsetest ravimitest ja ravivõtetest. Tunni jooksul valmistavad lapsed ise ka ravimikotikese, millest saab kodus mõnusa tee keeta. Tund sobib lasteaialastele ja kuni 5. klassi õpilastele. Muuseumitunni hind on 4 eurot osaleja kohta.

 

Tellimine: haridus@linnamuuseum.ee või 615 5184. Kõik programmid toimuvad eelregistreerimisega muuseumi lahtiolekuaegadel T–P 10.30–18.00; muul ajal kokkuleppel.

Tallinna Linnamuuseumi haridusprogrammide valikuga saab tutvuda SIIN