Miiamilla vilksatab viiendal Kirjandustänava festivalil: 11. septembril kell 12

Kirjandustänava festival toimub Kadriorus Koidula tänaval, mis on eriline kirjandusega seotud tänav. Ühes otsas asub Tammsaare muuseum, teises otsas Vilde muuseum ning keskpaigas eesti kirjanikele ehitatud kortermaja, kus elavad ka tänasel päeval mitmed armastatud kirjanikud ning kus nüüd on avatud ka Mati Undi muuseum. Viies Kirjandustänava festival toimub Kadriorus Koidula tänaval 11. septembril 2021.

Eelmisel sügisel toimunud IV Kirjandustänavafestival sai lastemuuseum koostöös Keskraamatukogu lasteosakonnaga anda rõõmupanuse perede luulepiknikul. Olime soojendus”bändiks” lastelemmikautoritele Wimbergile ja Indrek Koff’ile, kelle luuletusi viisistasime ja jutujoogaks vormisisme. Sellel aastal oleme samuti Tammsaare muuseumi esisel rohealal, kus luulehommikul loevad oma luuletusi Jaanus Vaiksoo ja Ilmar Trull. Pärast luuletuste kuulamist ja naeru pugistamist, haarame väiksed ja suured kirjandushuvilised tegevuskunsti loomisesse.

12.15 Miiamilla ühejutitähed

Tammsaare muuseumi hoovis

Mängulise vormiga tegevustik “Ühejutiga tähed” kutsub peresid liikuma ja leidma tähevorme enda kehaga, hakkame rohealale looma väikseid ja suuri algustähti. Need mahakantud installatiivsed täheleiud panevad meid omavahel suhtlema, mänguliselt liikuma, leiutama ja maailma natuke teistmoodi nägema.

14.30 Ringkäik “Kadriorg laste silmade kõrguselt”

alguspunkt: Keskraamatukogu telgi juures

Ringkäigul otsime pargi ümbruses asuvaid huvipunkte ja saame läbi lugude teada, millist kohta kutsuti Imedemaaks, kes vanasti pargis hirmuäratavalt möirgasid ja kus saab sõlmida igavesti kestvaid sõprusevandeid. Uurime puitpitsilisi aknaid, võrdleme hoonete materjale ja arutleme kuidas vanad ja uued majad sõbralikult üksteist toetavad.

V Kirjandustänava festivalil on kohal:
Eesti Draamateater, Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Noorsooteater, Eesti Rahvusraamatukogu, Fenno-Ugria Asutus, kirjandusfestival HeadRead, Kadrioru Savituba, kirjastus Aleksandra, kirjastus Heleilm, kirjastus Nornberg & Co, kirjastus Salv, kirjastused Raudhammas ja Legend, Kultuurileht, Lastemuuseum Miiamilla, lasteajakirjad Täheke ja Hea Laps, raamatupood REaD, Soome Instituut, Tallinna Keskraamatukogu, Tallinna Kesklinna Valitsus, Tammsaare ja Vilde Sõprade Selts, Vanavaraait.
Kirjandustänava festivali eesmärk on tõmmata tähelepanu eesti kirjandusele, kirjanduspärandile ja kirjanduslikule avalikule ruumile meie ümber. Et seda teha, kutsume üheks päevaks tänavale kokku kirjandusega otseselt või kaudselt tegelevad organisatsioonid, kellega koosloomes sünnib ka rikkalik kultuuriprogramm. Lisaks kirjandusrahvale toome kokku ka kohaliku kogukonna, kes nii hoovikohvikute kui ka programmiga kaasa löövad.
Tutvu kogu programmiga SIIT

Festival on kõigile tasuta!