Raamatuesitlus 26.05: Kalamaja kaevuluukidega tutvumise ekskursioonid on kokku võetud raamatusse

Kolmapäeval, 26. mail kell 16.00 toimub Andres Siplase raamatu “Luukide vaatlemisest” esitlus Kalamajas, Kotzebue 9 maja keldris, sissepääs hoovi poolt, Kalamaja raamatukogu all. NB! Esitlus kolis Kotzebue 9 keldrisse heitliku ilma tõttu.

Ilmunud on planeedi esimene kanalisatsiooniluukide vaatlemist käsitleva raamat. Kaante vahele on pandud kanalisatsiooniluukide vaatlemiseks vajalikud raamteooriad, tähelepanu juhitud luugivatlemisega seonduvate metodoloogilistele ning eetilistele probleemidele. Empiirilises osas käsitleb raamat Tallinna, Narva, Tartu, Pärnu, Berliini, Kiievi ja Zaporižžja luuke.

Raamatu autor Andres Siplane peab oluliseks, et raamat aitab luukide vaatlemise teemat aktualiseerida, tekitab diskussiooni, info- ja piltide vahetust ning ühendab inimesi.

Kalamaja muuseumi juhataja Kristi Paatsi sõnutsi on oluline, et raamatus said käsitletud päris mitmed rariteetsed luugid. Loodetavasti jõuavad huvilised neid luuke veel vaatama minna, enne kui arendused ja renoveerimised need skeenelt eemaldavad.

Nii autor kui ka Kalamaja muuseumi töötajad kinnitavad, et luukide teema uurimine ja populariseerimine jätkub. Jätkuvad luugiteemalised linnaekskursioonid, jätkub töö arhiivides, toimuvad välivaatlused ning pärimuse kogumine. Suvel 2021 korraldab Kalamaja muuseum koos Andres Siplasega ka mitmeid luugivaatluse tuure nii Kalamajas kui Tallinna vanalinnas.

Raamat ilmus Tallinna Linnamuuseumi toetusel ning on saadaval Linnamuuseumis (Vene 17) ja hästivarustatud raamatupoodides

Kui soovid tulla esitlusele, registreeri ennast SIIN.

Vaata täpset avamise paika SIIN.

Raamatu „Luukide vaatlemisest“ esikaas. Foto: Andres Siplane