24. novembril KIIKA TORNI:
hingedeaja neljapäeval
legendid ning kummitused tornides ja käikudes

Hingedeajal, eriti neljapäeva õhtuti, oodati vanasti ikka hingesid koju. Sestap leiab Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi retk kummituste, linnalegendide ja tõsilugudega aset just neljapäeva õhtul kell 18.00, algusega Neitsitornist.

Siinkandis on elanud olulisi inimesi ajaloo ja kultuuriloos, aga ka vaevatud hingi. Uurime kurikuulsa kummitustekantsi kummalisi juhtumeid ja muud, mida siinsete kaitsetornide ja maa-aluste käikudega seostatud​​​​​​​.

Taani kuninga aiast liigume läbi keskaegsete tornide ning laskume seejärel bastionikäikudesse, maa-aluste lugude, legendide ja kummituste manu. Lühikese jala väravatornis tutvume ka näitusega “Nähtamatu valgus. Vabamüürlus Tallinnas kahe ilmasõja vahel”. Väravatorn on üks Tallinna tuntumaid kummitustorne, kus end korduvalt ilmutanud viirastusmunk, kannatust väljendava ilmega mungarüüs mees.

Neitsitorn tutvustab kohvikukultuuri ajaluguJalutuskäik Neitsitorn – Tallitorn – Lühikese jala väravatorn – Kiek in de Kök ja bastionikäigud kestab umbes poolteist tundi.

 

Täispilet 9 €, sooduspilet (õpilased, pensionärid) 6 €.

 

PILET 24. nov tuurile osta  FIENTAST.

KUI SOOVITE OSTA PILETIT ENNE TUURI NEITSITORNI KASSAST HELISTAGE MEILE SAMAL PÄEVAL Kiek in de Köki kassa: (+372) 644 6686  või  Neitsitorni kassa: (+372) 601 2751

NB! Ei ole soovitav alla 12-aastastele ja liikumisraskustega inimestele!