TULE JA TUTVU UUE EKSPOGA: Neitsitorn – kindlusest koduks ja kohvikuks laupäeval 20. ja 27. november kell 14

Neitsitorn (ajaloos tuntud peamiselt kui Meghed(-e) torn)  on Tallinna üks enim ajas muutunud ja muudetud kaitserajatis. 14 sajandil püstitatud nelinurkset torni on korduvalt ümber ehitatud.

Kahel laupäevasel tuuril räägime ja näitame, kuidas Neitsitorn muutus kindlusest koduks ja kohvikuks. Räägime põnevaid lugusid siin elanud ja tegutsenud elanikest ja lugusid legendaarse kohvikuperioodist. Äsja on valminud makett Neitsitorni kodust ja  ümbritsevast ajast vaatega 1930ndatest. 18. novembril avanes torni  kõrgeimal, neljandal korrusel 1980ndatel ülipoulaarseks saanud kohvik oma kuulsa, kaubamärgilise mööbliga kunstnik Aala Buldaselt.

Pikka aega “kadunud” olnud (kui kohvik suleti 2000ndate algul, viidi kohviku sisustus minema) kohvikumööbel leiti läinud aastal üles, sai taastatud ning on nüüd torni neljandal korrusel valmis taas kohvikukülastajaiod teenendama.

Neitsitorni ajaloost ja koduperioodist räägivad Tallinna Linnamuuseumi ajaloolane ja kuraator Tõnu Pedaru ja kunstikogu hoidja ja kuraator Risto Paju

Kuraatoritunni pilet 6/4 eurot

20. november kell 14 REGISTREERI OSALUS SIIN

27. november kell 14 REGISTREERI OSALUS SIIN