Laste- ja noortefestival “Avatud mänguväljad” Linnamuuseumis

Laste ja noorte festivali “Avatud mänguväljad“ kavas on keskaegsed mängud ja temaatiline otsimismäng muuseumis ja vanalinna tänavatel.

Selleaastase festivali teema AJAHÄKKERID inspiratsiooniks on nii Eesti Rahvajutu teema-aasta kui ka Digikultuuriaasta. Meie mõistes on ajahäkkerid need, kes suudavad näha esemete taga lugu, olgu see juhtunud paarkümmend aastat tagasi või sajandite eest. Linnamuuseumis saavad ajahäkkerid uurida, missugune oli selles majas 500 aastat tagasi elanud perekonna elu. Teeme tutvust perekond Viantiga, alustame majas sees, kuid seejärel lähme ühes perekonnaga põnevale rännakule läbi vanalinna.

Retk läbi vanalinna on veidi alla 1 km pikk, soovi korral võib mängu pooleli jätta ja jätkata teisel päeval. Digikultuuriaastale kohaselt on mäng seekord vormistatud nutiplatvormil. Nutimängud on kättesaadavad LoQuizi äpis, mille saab alla laadida Google Play’s või App Store’is.

10. oktoobril kehtib soodne pilet  kõigile muuseumikülastajatele, nii et kutsume kõiki üles muuseumi avastama ja ajahäkkerite otsimismängu mängima. Sel korral linnamuuseumis paberil mängulehti pole, mäng asub nutiplatvormil ning algab küll muuseumi näituseruumis, kuid suunab mängijad ka vanalinna avastama.

Kell 13–16 saab lisaks ajahäkkerite nutimängule proovida keskaja mänge ning kostitame tublisid ajahäkkereid loosiauhindadega!

Vana Toomas raekoja sammaste vahel

Vana Toomas raekoja sammaste vahel. Foto: Meeli Küttim

Vana Toomas ja kaupmeheemad Tallinna Linnamuuseumis

Vana Toomas ja kaupmeheemand Linnamuuseumis. Foto: Meeli Küttim