29.10. Linnamuuseumis virtuaalse teadmuspanga Wikimedia hooaja avaüritus

29. oktoobril kell 18‒20 toimub Tallinna Linnamuuseumis meie ühise virtuaalse teadmuspanga Wikimedia hooaja avaüritus. Kui sind huvitavad Vikipeedia ja selle sõsarprojektid, siis on see üritus just sulle.

Eestikeelne Vikipeedia alustas 2002. aastal. Entsüklopeediat ning selle tugiprojekte toetav Wikimedia Eesti loodi 2010. Tartu Ülikooliga kahasse algatatud Miljon+ projekti eesmärk on täiendada Vikipeediat kvaliteetse sisuga ning jõuda peatselt miljoni eestikeelse artiklini. Hooaja avaüritusel arutame, kas ja kuidas jõuame selle eesmärgini, vaatame üle meie ühise teadmuspanga tugiprojektid ja uuendused tehnilises taristus — ning tutvustame kaasalöömise võimalusi üksikisikutele ja organisatsioonidele.

Ürituse avab teaduse populariseerija Mart Noorma, kes räägib Miljon+ projekti edenemisest ning tulevikust. Pärast diskussiooni järgnevad “liftikõne” formaadis ekskursid vabatahtlikelt ja koostööpartneritelt:

* Wikimedia Eesti roll vaba teadmuspanga kureerimisel
* Kaastöö julgustamine pildiretkede ja artiklikonkurssidega
* Muuseumikogude ja näituste toomine digikeskkonda
* Artikliloome õppetöö osana ülikoolides ja mujal
* Mitte ainult artiklid: entsüklopeedia programmeerimine
* Toorandmete ja multimeedia roll teadmuse talletamisel
* Minu esimene panus vabade teadmiste ökosüsteemi
* Milleks ja kuidas luua oma kodukandis “vikiklubi”?

Koosviibimine jätkub sotsialiseerumise ja vabas vormis aruteluga, mille raames saad vastused kõigile oma küsimustele Wikimedia projektide vabatahtlikelt ning toimetajatelt. Laual on suupisted ja soojad joogid.

Hooaja avaüritus toimub teisipäeval 29. oktoobril algusega kl 18 Tallinna Linnamuuseumi Kaupmehemaja lektooriumis (Vene tn 17, IV korrus).

Kõik huvilised on oodatud — tule ja saa osa maailma suurima teadmuspanga põnevast köögipoolest!

Täpsem info: http://wikimedia.ee/hooaja-avayritus-2019/
FB sündmus: https://www.facebook.com/events/2505718876381977/