Carlsbergi Fond kuulutas välja projekti Taani ja Eesti ühise ajaloo uurimiseks

Tallinna Linnamuuseumil on rõõm teatada, et Carlsbergi Fond (Carlsberg Foundation) on kuulutanud välja projekti Taani ja Eesti ühise ajaloo uurimiseks.

Projekti (“HM Queen Margrethe II Distinguished research project on the Danish-Estonian common history” ) raames toimub konkurss kahele kaheaastasele järeldoktori stipendiumile. Uurimisprojekti juhivad Taani ajaloo muuseum Frederiksborgis ja Tallinna Linnamuuseum koostöös Tallinna Ülikooli, Tartu Ülikooli ja Eesti Kunstimuuseumiga.

Uurimisprojekti põhifookus on suunatud perioodile 1219–1346. Keskendutakse Eesti ja Taani vastastikustele sidemetele ning uuritakse kokkupuudete iseloomu ja ulatust erinevates elusfäärides – religioonis, õiguses, maksusüsteemides, arhitektuuris, kaubanduses jm. Uuritakse mainitud perioodi käsitlemist Taani ja Eesti historiograafias, mütoloogias, kirjanduses ja kunstis. Stipendiaatidelt (üks Eestist ja üks Taanist) oodatakse tihedat koostööd, uurimisprojekti väljundiks on konverentsid, publikatsioonid ja näitused.

Taotluste esitamise tähtaeg on 15. aprill 2019.
Loe lähemalt