Jõuluekskursioonid “Jõulude saladused” peredele linnamuuseumis

Tallinna Linnamuuseum kutsub peresid mängulistele ekskursioonidele pühademeeleolu looma! Jutustame jõulude tähendusest ning eri aegade ja erinevate kultuuride pühadekommetest, liigume näitustel ja linnaruumis. Tuurid toimuvad eesti ja vene keeles algusega Tallinna Linnamuuseumis (Vene 17) ja lõppevad raekoja platsil.

Ekskursioon “Jõulusaladused” algab Tallinna Linnamuuseumis, kus vaatame muuseumi näitusi ja lõpuks siirdume majast välja vanalinna. Tuur lõpeb raekoja platsil kuuse juures. Räägime erinevate ajastute, erinevate rahvaste ja erinevate usundite jõulukommetest, saame teada, mis on neil ühist ja mis erinevat ning kuidas oleme üksteist mõjutanud. Tuuri osalised kuulevad kõige tähtsamaid jõululegende, kõige huvitavamaid jõulukombeid ning saavad sooja jooki rüübates ja mööda vanalinna jalutades nautida tänapäevast jõulumeeleolu.

Osalemiseks vajalik eelregistreerimine! Tuurid toimuvad

eesti keeles:
19. detsembril kell 13;
4. jaanuaril kell 13;
registreeri siit

vene keeles:
19. detsembril kell 14;
28. detsembril kell 14;
4. jaanuaril kell 14.
registreeri siit!

Tuuri hind: 6 € sooduspilet, 9 € täispilet, 20 € perepilet (2 täiskasvanut ja nende lapsed).

Ekskursiooni tellimiseks omale sobival ajal võta ühendust:  või (+372) 5332 3215.

Tuurile tule ainult tervena! 18-aastastel ja vanematel jõulutuuri osalistel palume olla valmis esitama kehtiv vaktsineerimispass või COVID-19 haiguse läbipõdemise tõend koos isikut tõendava dokumendiga. Õpilastel vanuses 12–17 eluaastat kehtib ka meditsiiniliselt kinnitatud negatiivne testitulemus või apteegis kinnitatud kiirtesti tulemus. Kaitsemaski kandmine on kohustuslik kõikjal siseruumides, seda ka nii haiguse läbipõdenud inimestele kui ka lastele alates 12. eluaastast.

 

Kasutatud pilt: Portree Wilhelm Friedrich Dubasest näärivana kostüümis, 1905