19.11 kuraatoriekskursioon näitusel “Kogu ja lugu. Langebrauni portselan Priidu Nõmme erakogus”

Kuraator Anne Ruussaar teeb Linnamuuseumi näitusel “Kogu ja lugu. Langebrauni portselan Priidu Nõmme erakogus” ringäigu.

Näitusel on esmakordselt avalikult eksponeeritud teadaolevalt maailma suurim „Langebrauni“ erakollektsioon.
Priidu Nõmme kogus on Nikolai Langebrauni portselanitööstuse märke kandvaid nõusid ilmselt rohkem kui Eesti muuseumides kokku. Näitusel on eksponeeritud suured tervikserviisid ja lastele mõeldud mininõud. Lisaks esemetele saab vaataja tutvuda ka nende kollektsioneerimisega seotud põnevate lugudega. Erakogu loo kõrval annab näitus ülevaate Nikolai Langebrauni portselanitööstuse ajaloost ja mitmekesisest toodangust. Kuigi Langebrauni ettevõttes portselani ei valmistatud, on seal dekoreeritud esemed oluliseks osaks meie tööstuskunsti- ja disaini ajaloos. Keskendumine dekoorile ja oma stiili otsingud on andnud tulemuseks huvitava virrvarri, mida näituse kuraator aitab ringkäigul paremini mõista.

Ekskursioonid toimuvad:

  • Teisipäeval, 24. september kell 18
  • Teisipäeval, 19. november kell 18 registreeri siit!

Osalemiseks on vaja registreerida!
Ekskursioonile pääseb muuseumipiletiga: täiskasvanutele 6 €; õpilastele, pensionäridele ning näituste tasuta külastuse õigusega inimestele kehtib sooduspilet 4 €. Muuseumi kassas saab tasuda nii pangakaardiga kui sularahas.

Kogunemine Linnamuuseumis, Vene 17.


Loe näitusest lähemalt
SIIT