Lõppenud näitus “Kogu ja lugu 2. Epp ja Madis Eelmaa: koos itta ja läände“

Näitus on lõppenud 2020.

 

Tallinna Linnamuuseumi populaarse näituse “Kogu ja lugu 2. Epp ja Madis Eelmaa: koos itta ja läände” lahtiolekuaega on külastajate suure huvi tõttu pikendatud.

Epp ja Madis Eelmaa kollektsioon sisaldab kaugetelt reisidelt kaasa toodut ja ka Euroopa päritolu esemeid ning peegeldab nii nende reiside ulatust kui ka kogujate ajaga süvenenud teadmisi. Näituse kujundus jagab ruumi tinglikult kaheks – „läänes“ on mitmekesine valik karahvine ja portselanist lõikelaudu, „ida“ pakub üllatusi alates väikesest elevandikujulisest oopiumitoosist kuni 250 kilogrammi kaaluva pronksist Budani. Kahe „maailma“ vahel on antiikne, meisterlike puulõigetega tiikpuust sirm Rāmājana stseenidega.

Tallinna Linnamuuseumi näitusesari „Kogu ja lugu“ tutvustab tallinlastele kuuluvaid huvitavaid kollektsioone, mis lisaks nähtavatele esemetele ja nende lugudele sisaldavad alati ka isiklikke mälestusi ja kogemusi, millele valikuid tehes toetutakse. Kuna koroonaviiruse puhangud on sekkunud näituse publikuprogrammi ja paljud huvilised pole veel näitusele jõudnud, jõudsid muuseum ja kollektsionäärid kokkuleppele näituse lahtiolekuaega pikendada.

Näitus jääb avatuks 27. detsembrini. Muuseum on avatud teisipäevast laupäevani kell 10–17 ja pühapäeviti kell 11–16.

Näitus avati alates 11. märtsil 2020, ent suleti kohe paari päeva pärast koos muuseumide sulgemisega viirusohu tõttu.

Näituse kuraator: Anne Ruussaar, kujundaja Mari Kurismaa, graafiline kujundus Mari Kaljuste.
Fotod: Madis Eelmaa; tekstid Epp Eelmaa, Madis Eelmaa, Anne Ruussaar.
Näitusel kõlab Ravi Shankari muusika.

Tutvu kollektsionääride ja kollektsiooniga lähemalt muuseumi ajaveebis.

Vaata intervjuud näitusel kollektsionäär Epp Eelmaaga Ringvaate saatest siit: