Rotilõks 2020, EASi eriauhind kuulub Tallinna Linnamuuseumile!

  • Tallinna Linnamuuseum pälvis tänavusel Eesti muuseumide aastaauhindade jagamisel EASi eriauhinna Rotilõks 2020.

EASi turismiarenduskeskus valis selle aasta Rotilõksu auhinna laureaadiks Tallinna Linnamuuseumi, mis on viimasel ajal inimestele pealinna järjest enam avanud. Näiteks on mitu eri objekti ühendatud kindlustustemuuseumiks, et anda külastajale terviklikum pilt Tallinna ajaloost, ning kuulsatesse bastionikäikudesse, mis alustasid korraldatud ekskursioonidega, pääsevad nüüd ka üksikkülastajad. „Eriti väärivad aga tunnustust algatused, millega muuseum on tulnud kiviseinte vahelt oma publiku sekka. Ajalugu ootamatute nurkade alt valgustades on korraldatud välinäitusi ja põnevaid tuure: Kalamaja ajalugu räägivad linnaruumis pildid perealbumitest, tuurid kutsuvad avastama ka pealinna kriminaalset ja kõlvatut poolt. Mida loomingulisem lähenemine, seda suurem panus ka külastajanumbrite taastumisse, mis on Tallinnas kõige enam kannatada saanud,“ ütles EASi turismiarenduskeskuse direktor Liina Maria Lepik.

Aasta eriauhinna pälvisid ka muuseumihariduse eestvedajad mitmest Eesti muuseumist sotsiaalse närviga algatuse eest „Eesti muuseumipedagoogide koostöövõrgustiku aktiveerimine eriolukorra ajal ja koroonakriisis. Veebikohtumised ja e-õppematerjalide kogumisaktsioon“. Tallinna Linnamuuseumist pälvis tunnustuse Jelena Tšekulajeva.

Nomineeritute seas oli Tallinna Linnamuuseumist ka Fotomuuseumi projekt „Isolatsioonidialoogid“, mille veebiversioonile lisandusid äsja raamat ja näitus taasavatud Jaani seegi galeriis.

Eesti muuseumide aastakonverents toimus tänavu 3.-4. juunil Kuressaares. Muuseumiauhindade konkursile laekus kokku 96 taotlust. Laekunud ettepanekutest valisid võitjad välja Kultuuriministeeriumi juures tegutseva muuseuminõukogu komisjonid. Traditsiooniliselt toimub Eesti muuseumide aastaauhindade üleandmine aasta alguses, COVID-19 olukorrast tingituna lükkus tänavune auhinnatseremoonia suvesse ja laiem muuseumiavalikkus sai sellest osa võtta veebi vahendusel.

Johanna Rannula, Heli Nurger, Kristi Paatsi, Jelena Tšekulajeva, Julia Kornejeva ja Annika Haas auhinda vastu võtmas

Tallinna Linnamuuseumi näitused ja tuurid leiab muuseumi kodulehelt linnamuuseum.ee.

Ülekannet auhindade kätteandmiselt saab vaadata SIIT, Tallinna Linnamuuseumi Rotilõksu tutvustust näeb 2:03.

Kõikide auhindadega saab tutvuda Muinsuskaitseameti lehel ja konverentsi ülekandeid vaadates SIIT