PALUME LAUDA!
Jaga pilte pidulaudadest

Kas oled valmis jagama fotosid oma esivanemate albumist või hoopis värskeid pidulaua jäädvustusi? Tallinna Linnamuuseum ootab peatselt avatavale näitusele „Palume lauda!“ tallinlaste fotomälestusi siinsetest pidulaudadest.
 
Vabariigi aastapäev toob puhvetkappide peidust taas pidulaudadele paljud perereliikviad, aga annab hoogu ka uute traditsioonide kujundamisele. Muuseum uurib peatselt avatava  näitusega, kuidas on muutunud tallinlaste lauakatmise kombed viimase sajandi jooksul. Näitus „Palume lauda“ toob vaataja ette pidulikult kaetud toidulauad, mida ehivad puhvetkapist pärit lauanõud 1930. aastatest, 1980. aastatest ja võrdluseks ka tänapäevast. Need kümnendid on näitusel kokku sõlmitud, ühendavaks osaks on neid mäletavad eri põlvkonnad.
Soov on esitleda näitusel ka fotomaterjali nimetatud kümnendite pidulaudadest. Fotodest on kavas koostada kommentaaridega varustatud slaidiesitlus, mida külastajad saavad näituseruumis suurelt ekraanilt vaadata. Selles palume kõikide kunagiste ja praeguste tallinlaste abi, et muuseumi olemasolevat fotokogu täiendada just nimelt pidulaudu kujutavate ülesvõtetega.
 
Muuseumi ootused: 
Digifotode puhul palume saata suurima olemasoleva mälumahuga pilte. 
Fotod peaksid olema kas 1930. aastatest, 1980. aastatest või tänapäevast, aastast 2024. 
Kui fotoga kaasneb mõni lugu, mälestus, traditsioon, siis palume jagada ka seda. 
Palume lisada võimalikult täpse aastaarvu, foto autori ja/või fotol olevate inimeste nimed/perekonnanime. 
Fotode saatmisel annate loa neid kasutada näitusel ning võtta need meie fotokogusse.
Ootame fotosid kuni 22. aprillini.
 
 
Näitus “Palume lauda!” avatakse 10. mail kell 17 Tallinna linnaelumuuseumi 3. korrusel. 
TALLINNA LINNAELUMUUSEUM on Tallinna Linnamuuseumi filiaal, mis tutvustab Tallinna linnakodanike elu muinasaja lõpust kuni XX sajandini. Muuseumihoone ajalugu ulatub tagasi 14. sajandisse.