Tallinna Linnamuuseum tunnustas 2018. aasta parimaid kolleege

Reedel, 11. jaanuaril toimunud Tallinna Linnamuuseumi aastavahetuse peol Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis kuulutati välja edukalt lõppenud aasta parimad kolleegid, kelle töö on kindlasti ka rekordilise külastusnumbri taga. Kokku külastas Tallinna Linnamuuseumi ja filiaale 2018. aastal 250 919 inimest.

Esmakordselt sellisel kujul toimunud üritus pani aluse traditsioonile, mis annab järjepideva võimaluse tunnustada kolleegide panust muuseumi arengusse ja avaldada neile tänu suurepärase töö eest.
Edaspidi kuulutatakse igal aastal välja kolm preemiasaajat, kelle valimisel osalevad kõik muuseumi töötajad.
Kolleegipreemia ühendab endas kõige olulisemad tunnustusviisid: positiivse tagasiside, arenguvõimaluste pakkumise ning ka materiaalse külje, võimaldades preemiasaanuil valida ühine muuseumireis Euroopa piires.
Aasta kolleegide tunnustamine aitab ka kogu kollektiivil läbi arutada, millised on need väärtused, mida organisatsioon esile soovib tuua.

Alanud aasta suurteks eesmärkideks on kahe muuseumi – Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi ja Kalamaja muuseumi käivitamine, lisaks näituste ja ürituste programm Tallinn 800 ning kõige selle juures meeskonnatöö arendamine.
Järgneva aasta suurimateks väljakutseteks on muuseumile külastatavuse ja omatulu suurendamise kõrval suurendada muuseumi nähtavust, pakkuda sisukamaid ja köitvamaid näitusi ning mitmekesisemaid programme kohalikule külastajale.

Tallinna Linnamuuseumi kolleegipreemiad 2018:

Tallinna Linnamuuseumi Aasta kolleeg 2018:
Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi juhataja Toomas Abiline:

Dialoogivalmi avatud suhtlejana esindab ta parimal viisil TLM väärtusi. Temaga koos töötamine on rõõm, sest ta näeb probleemides lahendusi ja suhtub töösse armastusega; tuleb appi, kui seda palutakse ja annab nõu, kui seda küsitakse. Inspireerivalt inimlik meeskonnamängija, kes usub, et kaks pead on parem kui üks pea.

Tallinna Linnamuuseumi uhkus 2018:
Linnamuuseumi klienditeenindaja Ene Piiroja

Tema kompetents ja kirg paistavad kaugele ja toovad ka Tallinna Linnamuuseumile kuulsust ja sära. Oma valdkonna väärika esindajana on ta eeskuju nii muuseumi sees kui ka väljaspool. Temalt on palju õppida ja kolleegid on uhked, et saavad temaga koos töötada.

Tallinna Linnamuuseumi meeskond 2018:
24. veebruari perepäeva „Lõvid vapile!“ algatusgrupp: Made Isak (Linnamuuseum), Pille Rohtla (Lastemuuseum Miiamilla), Anneli Jalava (Fotomuuseum), Zurab Jänes (Tallinna vene muuseum)
Kolleegide ühise tegevuse tulemusena sündis särav perepäeva idee, mis suutis kõiki kaasa haarata. Ühise eesmärgi kõrval oli imetlusväärne ka mängulust, koostegemise rõõm ja üksteise toetamine. Lõvid nautisid protsessi ja uskusid ühisesse eesmärki.

Fotod: Meeli Küttim.