Tallinna Linnamuuseumi raamatud vanalinna filiaalides aasta lõpuni müügil soodushinnaga

Tallinna Linnamuuseumi uus raamat “Pildile püütud. Sündmusfotod 1856–1990 Tallinna Linnamuuseumi Fotomuuseumi kogust” ja eelmised kogumikud on aasta lõpuni vanalinna filiaalides: Linnamuuseumis, Fotomuuseumis ja Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis müügil soodushinnaga.

Omaaegse Revali, seejärel Tallinna – noore Eesti Vabariigi, sõjast räsitud ENSV ning taas vabadusele püüdleva Eesti pealinna tänavad on palju näinud. Tallinna Linnamuuseumi Varamu sarja värskes raamatus on Fotomuuseumi kogu põhjal koostatud valik 274 ajaloolisest fotost, mis kajastavad tallinlaste elu ja tänavapilti mõjutanud sündmusi. Need puudutasid paljusid, tõid kaasa muutusi elukorralduses või koguni riigikorras. Albumist leiab ülesvõtteid raudteeühenduse algusaegadest Revali ja Peterburi vahel, Vene tsaaririigi võimusümboli, Peeter I mälestusmärgi avamisest 1910 ning mahavõtmisest 1922 Heinaturul ehk Vabaduse väljakul. Jäädvustusi on Eesti Vabariigi 1930. aastate plahvatuslikust ehitustegevusest, Teisest maailmasõjast ja selle hävitustööst,1980. aasta olümpiapalavikust ja taas sinimustvalget trikoloori lehvitanud vabaduse tuultest Tallinnas.
Sündmusfotosid saadavad lühikesed tutvustavad tekstid paralleelselt eesti ja inglise keeles.
Sellisena sobib Tallinna Linnamuuseumi fotokogu 1856.–1990. aasta sündmusfotode pildialbum nii tallinlaste mälukildude peegeldajaks kui ka linna ajalugu tutvustava kingitusena väliskülalistele.
Raamat valmis koostöös kirjastusega Tänapäev ning on Tallinna Linnamuuseumi Varamu sarja teine raamat.
LOE LISAKS

Pildile püütud. Sündmusfotod 1856–1990 Tallinna Linnamuuseumi Fotomuuseumi kogust
Koostanud Merilis Roosalu
Tekstid Katrin Frosch
Inglise keelde tõlkinud Tiina Randviir
Toimetanud Mari Karlson
Kujundanud Andres Tali
464 lk, kõva köide

Raamat on kuni aasta lõpuni Linnamuuseumis, Fotomuuseumis ja Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis müügil soodushinnaga 29 €.
Samas on võimalik osta soodushinnaga ka Tallinna Linnamuuseumi varasemaid trükiseid:
Tallinna Linnamuuseumi juubelikogumikku „Keskaegsest kaupmehemajast muuseumiks“ 40 €,
Tallinna Linnamuuseumi toimetisi 8 €
ajalooliste fotode albumit „Eesti rahva rõivad“ 15 €.

Tallinna Linnamuuseumi kalender “Linn hämaruses” tutvustab öövaateid Tallinna Linnamuuseumi ja Fotomuuseumi kunsti- ja fotokogust. Hind 5 €

 

 

Tutvu ka Tallinna Linnamuuseumi varasemate väljaannetega SIIN