Tallinna Linnamuuseumi uus direktor on Heli Nurger

Tallinna Linnavalitsus kinnitas Tallinna Linnamuuseumi uueks juhiks kogenud muuseumitöötaja Heli Nurgeri, kes asub ametisse 29. oktoobrist.

28. oktoobril toimus Tallinna Linnamuuseumi uue juhi ja muuseumi kollektiivi kohtumine Hopneri majas, osalesid ka abilinnapea Vadim Belobrovtsev, Tallinna personalidirektor Vilve Raik, Kultuuriameti juhataja asetäitja Lennart Sundja ja linna kommunikatsioonijuht Kirsti Ruul. Tutvustati lühidalt direktorikonkurssi, millest võttis osa 27 kandidaati, kellest lõppvooru jõudis kaheksa. Vadim Belobrovtsev kinnitas, et direktori valinud komisjon oli väga üksmeelne.

Heli Nurger: „Tallinna Linnamuuseum koos oma filiaalidega on kahtlemata üks Eesti esindusmuuseume. Muuseumis on tehtud väljapaistvat tööd – muuseumil on hea maine ning muuseumi tegevus paistab silma nii kultuuriuudistes kui näiteks suvises tänavapildis Tallinna vanalinnas. See näitab, et Linnamuuseumi kollektiiv on professionaalne ja edumeelne ning minu roll on luua tingimused, mis võimaldaksid kolleegidel anda oma parim panus. Soovin olla nii koostöö algataja kui ka meeskonna edumeelsete algatuste toetaja, et muuseumi kvaliteet püsiks jätkuvalt kõrgel.“

Muuseumitöötajad said kohtumisel esitada küsimusi uuele direktorile ja linnajuhtidele, lühidalt puudutati ka muuseumi suhteid Tallinna Kultuuriametiga. Kõigi ootused on praegu seotud ameti uuenemisega, selle uus juht peaks selguma novembri jooksul. Muuseumi käekäik on ka edaspidi tihedalt seotud Tallinna arengustrateegiaga ja sellega, kuidas areneb koostöö linnaametitega.

Vaata ka uudist Tallinna kodulehel SIIN

Direktori esimene intervju ERR kultuuriportaalile on SIIN