Advendiaeg ja jõuluüritused Tallinna Linnamuuseumis

Advendiajal ootame lastega peresid pühapäeviti Tallinna Linnamuuseumi (Vene tn 17) jõuluteemalistesse töötubadesse. Töötoad toimuvad eesti ja vene keeles, toimumisaeg kell 11–13.

Meisterdame kaupmehemajas

Meisterdame kaupmehemajas

Töötubades meisterdatakse armsaks saanud jõulukaunistusi mitmesugusest materjalist – kasutame paela, paberit, aga ka martsipani. Nii võivad osavnäpud mõne ehte lõpuks ka ära süüa. Igal advendipühapäeval on meisterdamistöötoal oma teema:

  • 3. detsember – inglid. Esimesel advendil valmistame paberist ja lõngast inglikujukesi. Igaüks saab valmistada kolm erinevat inglit. Pane ennast kirja!
  • 10. detsember – kuusepuu. Teisel advendil valmistame pulkadest, nöörist, paelast ja paberist jõulupuid. Lõikame välja, voldime, liimime kokku ja teeme muud põnevat. Igaüks saab valmistada kolm erinevat jõulupuud. Pane ennast kirja!
  • 17. detsember – jõulukuulid. Kolmandal advendil valmistame ümaraid jõuluehteid. Igaüks saab valmistada kolm erinevat jõulukaunistust. Pane ennast kirja!

Töötoad sobivad 5-aastastele ja vanematele lastele. Lisainfo: haridus@linnamuuseum.ee või telefoni teel 615 5183, 615 5184.

Hind: 5 € ühele osalejale.

Lasteaialapsi ja kooliklasse kutsume jõuluteemalisse muuseumitundi “Meie jõulud”, kus läbime väikese ajarännaku, mängime, meisterdame ja räägime pühade tähendusest. Tund on kohaldatav ka perekondadele jm seltskondadele, palume huvilistel ühendust võtta e-postil haridus@linnamuuseum.ee.

Loe lisaks, mis toimub advendiajal Tallinna Linnamuuseumi filiaalides.